Sezóna na zámku Schloss Hof odštartuje veľkonočnými trhmi

Záhradný raj princa Eugena, rozprestierajúci sa na siedmich terasách pomaly ožíva vo farbách jari a to je tým správnym znakom, že je tu začiatok sezóny. Hoci tento rok máme Veľkú Noc skutočne veľmi skoro, aj napriek tomu budú úvodným podujatím už každoročne obľúbené veľkonočné trhy, konajúce sa vždy dva týždne pred samotnou veľkou slávnosťou. Desiatky vystavovateľov ponúknu tie najzaujímavejšie dekorácie, ktorými môžete vniesť jarný nádych do vašich domácností.

ostermarkt schloss hof

Vajíčka zdobené kreatívnymi technikami, kvetinové aranžmá, ale i mnohé iné originálne doplnky vám budú skvelou inšpiráciou. Na svoje si prídu aj milovníci tradičných regionálnych špecialít, ktoré si môžete vychutnať v príjemnej predveľkonočnej atmosfére na zámockom statku. Aby sa zabavili aj tí najmenší návštevníci, pripravený je bohatý program:  V dielničkách veľkonočného zajka sa budú zdobiť vajíčka najpestrejšími farbami, malí milovníci pečenia si pripravia veľkonočné pečivo a aby sa to doma krásne zelenalo, treba si rýchlo nasadiť žeruchu do maľovaných črepníkov.

Backen in der Osterhasenwerkstatt (c) Schloss Hof Müller

 

Počas zimy nabrali sily aj štvornohí obyvatelia zámockého statku a vďaka nim sa môžete potešiť jazdením na poníkoch, previezť sa na koči alebo sa prizerať ako prebieha kŕmenie. Veľkonočný zajko bude hopkať po areáli a usilovne rozdávať sladké prekvapenia. Víkend slávenia veľkonočných sviatkov patrí v Rakúsku obľúbenej detskej aktivite, akou je hľadanie vajíčok, ktoré do tajných skrýš ukryl veľkonočný zajac. Hoci sa tento zvyk značne líši od slovenskej šibačky, rok čo rok si získava stále väčšiu popularitu aj u slovenských detí. Práve pre ne sú pripravené špeciálne detské prehliadky v slovenskom jazyku, ktorých súčasťou je okruh zámkom a následné hľadanie tajných zajkových skrýš.

Kutschenfahrt (c) Jutta Kirchner_Schloss Hof
V letnej sezóne môžete zámok Schloss Hof navštíviť počas všetkých víkendov a sviatkov aj cez Moravskú bránu, ku ktorej sa dostanete príjemnou pešou prechádzkou alebo na bicykli cez Cyklomost slobody priamo z mestskej časti Devínska Nová Ves.

Vychutnajte si príchod jari  na čerstvom vzduchu v kruhu blízkych.

Dátum a ceny vstupeniek :

Veľkonočné trhy                               12.-13. & 19.-20. marec 2016
Hľadanie veľkonočných vajíčok     27. – 28. marec 2016

Zámok Schloss Hof, 2294 Schlosshof 1
www.schlosshof.at

Vstupné:

Veľkonočné trhy

dospelí  6,- € , deti (6-15 rokov) 3,- €
rodinná vstupenka (2 dospelí & max.3 deti) 15,- €

Hľadanie veľkonočných vajíčok

počas tohto víkendu platí klasické vstupné
na zámok Schloss Hof
dospelí 13,- €, deti (6-18 rokov) 8,-€
rodinná vstupenka (2 dospelí & max.3 deti) 34,-€
detská zámocká prehliadka v slovenčine spojená s hľadaním vajíčok cez Veľkonočnú nedeľu a na Veľkonočný pondelok o 11:00, 13:00 a 15:00 hod. 3,-€/dieťa (1 doprevádzajúca osoba zdarma)

Zakúpte si ročnú vstupenku a navštívte zámok Schloss Hof a zámok Niederweiden, tak často ako len budete chcieť.