Veľkonočné podujatia na zámku Schloss Hof

Obdobie veľkonočných sviatkov má v dejinách ľudstva už tisícročia neopomenuteľný význam. Kresťanské oslavy Kristovho zmŕtvychvstania či pohanské slávnosti príchodu jari a s nimi spojené tradície sú pre nás každoročnou samozrejmosťou. Aj zámok Schloss Hof už tradične otvára dva týždne pred Veľkou Nocou obľúbené veľkonočné trhy. Tento rok sa z nich návštevníci môžu po prvýkrát tešiť nielen dva víkendy pred Veľkou Nocou, ale aj počas Veľkonočného víkendu.

Ostern_Antonia_Lamm weiss (c) Schloss Hof

Ostern_Antonia_Lamm weiss (c) Schloss Hof

Na zámockom statku otvoria svoje stánky vystavovatelia z regiónu a ponúknu originálne jarné dekorácie , ktorými si môžete ozdobiť vaše príbytky či nazbierať inšpirácie na skrášlenie domácnosti. Dekorácie zo živých kvetov, kraslice vyrábané najrozličnejšími technikami, drobné interiérové doplnky no a samozrejme množstvo tradičných i netradičných pokrmov a nápojov, ktoré stoja za ochutnávku,  budú dotvárať pestrú veľkonočnú ponuku vystavovateľov. O spríjemnenie atmosféry na statku sa postará miestna dychová kapela.

Zámok Schloss Hof patrí k obľúbeným výletným cieľom pre rodiny s deťmi a práve na detičky čaká viacero aktivít v Detskom a rodinnom svete. Treba si priniesť len dávku kreativity, popustiť uzdu fantázii a zúčastniť sa workshopov v dielničkách Veľkonočného zajačika. Pri prechádzke na zámockých pasienkoch môžete nahliadnuť do života zvieratiek, pre deti je pripravené jazdenie na poníkoch a verte, že niet krajší pohľad na barokový areál ako ten zo zámockého koča.

Ostermarkt Schloss Hof (c) Jutta Kirchner

Ostermarkt Schloss Hof (c) Jutta Kirchner

Počas veľkonočného víkendu bude spomínaný program ešte obohatený o špeciálne detské prehliadky. K veľkonočným zvykom v Rakúsku neodmysliteľne patrí obľúbené hľadanie vajíčok, niekoľko z nich bude roztrúsených aj v zámockých záhradách. Kto bude šikovne hľadať, ujde sa mu aj sladká odmena.

Ostern Schloss Hof (c) Schloss Hof

Ostern Schloss Hof (c) Schloss Hof

Zaujímavosťami budú prekypovať aj zámocké komnaty. K tradičnému zámockému okruhu pribudlo 13 novootvorených miestností, ktoré sú súčasťou jubilejnej výstavy k 300. výročiu narodenia Márie Terézie. Prostredníctvom originálnych exponátov sa dozviete viac o jej spojencoch a nepriateľoch, ak vás zaujíma pozadie vzniku a zavedenia tereziánskych reforiem, ktoré prispeli k budovaniu modernej spoločnosti určite nevynechajte výstavu na neďalekom zámku Niederweiden. Veľkonočné trhy otvárajú programové dianie letnej sezóny a vedzte, že sa máte na čo tešiť!

 

Termíny:  1. – 2. apríla 2017, 8. – 9. apríla 2017 a 15. – 17. apríla 2017, vždy od
10:00 do 18:00 hod.
Miesto:    Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof
Vstupné: dospelí  6,- € | Deti (6-18 rokov ) 3,- €
rodinná vstupenka (2 dospelí + max. 3 deti) 15,- €
príplatok za vstup do zámku: dospelí: 7,-€ I deti: 5,-€
rodinná vstupenka so vstupom do zámku: 34,-€
detská prehliadka: 3,-€ dieťa I 1 sprevádzajúca osoba zdarma

Top