Seebad Neusiedl am See – kúpanie ako pri mori

Kúkapisko Seebad Neusiedl am See

foto: Seebad Neusiedl am See

Jedno z najkrajších a najlepšie vybavených kúpalísk na Neziderskom jazere je zároveň to najbližšie k Bratislave. Za necelú hodinu autom sa ocitnete v úplne inom svete. Všade naokolo panuje “prímorská” dovolenková atmosféra a to nie len kvôli obrovskej rozlohe jazera a mierne slanej vode. Tento pocit umocní 500 metrov dlhá udržiavaná pláž ohraničená po oboch stranách prístavom pre lode a plachetnice. I keď na opačný koniec jazera nedovidíte, voda je tu skutočne plytká. Maximálna hĺbka je necelé 2 metre.

Prvé kúpalisko mesto Neusiedl am See otvorilo už v roku 1927. Odvtedy prešlo niekoľkými úpravami a dnes je vybavené na špičkovej úrovni a ponúka všetko čo moderná rodina potrebuje pre relax a oddych. Kúpalisko je síce obľúbenou víkendovou destináciou obyvateľov Viedne, ale tlačenica na ňom nehrozí. Je to vďaka nekonečne dlhej pláži a obrovskej vzorne pokosenej trávnatej ploche na ktorej si poľahky nájdete tieň pod stromom. Samozrejmosťou sú sprchy a kabíny na prezliekanie.
Kúpalisko je ideálne aj na výlet či dovolenku s deťmi pre ktoré je tu detský bazén so šmykľavkou a ihrisko. Nemusíte sa však len kúpať či slniť, v areáli je basketbalové ihrisko, tri volejbalové ihriská a stoly na stolný tenis. Po nových zážitkoch si môžete oddýchnuť v jednej z dvoch reštaurácií, pre menej náročných je k dispozícii bufet.

Seebad Neusiedl am See

foto: Seebad Neusiedl am See

Ak by vám aj to bolo málo, je tu možnosť požičať si vodný bicykel alebo čln. Elektrický motorový čln pojme až 6 osôb a nepotrebujete naň žiaden preukaz. Má veľkú plochu na opaľovanie (2 m x 2,5 m), rebrík pre pohodlný vstup do vody a ceny za prenájom nie sú nijako závratné:

Marina West – cenník 2016
Stand up board s pádlom 11,- EUR/hodina
Vodný bicykel (max 4. osoby) 12,- EUR/hodina
Vodný bicykel so šmykľavkou (max 4. osoby) 12,- EUR/hodina
Elektrický čln pre 4 osoby, výkon 500W 18,- EUR/hodina
Elektrický čln pre 6 osôb, výkon 2000W 28,- EUR/hodina

 

foto: Bootsvermietung Haider

 Skvelým zážitkom je aj okružná plavba loďou, ktorú ponúka Schiffahrt Knoll. Premáva denne od Veľkonočných sviatkov do konca októbra, v časoch 13:00 a 15:00. Okruh trvá približne hodinu, podmienkou je aby sa nazbieralo minimálne 20 záujemcov. Maximálna kapacita lode je 100 osôb. Lístok pre dospelých stojí 7,- EUR, deti 4,- EUR. Kto by si chcel skúsiť viac, na kúpalisku je škola plachtenia aj škola surfovania.
foto: Schifffahrt Knoll

foto: Schifffahrt Knoll

Pozrite si panoramatické snímky:

Neusiedl Strandbad Neusiedl Bootssteg
Neusiedl-Bad-2 Neusiedl Kinderbecken 1
Neusiedl-Bad-3 Neusiedl Strand

foto: Seebad Neusiedl am See

Cenník 2016:

Ceny vstupného sú dostupné aj na naše pomery. Platí sa len cez sezónu od posledného aprílového týždňa do 30. septembra, a to denne v čase od 8:00 do 18:00 Ak prídete pred alebo po týchto hodinách či mimo sezónu vstup na pláž bezplatný. Pláž je prístupná celý rok, z hygienických dôvodov je však vstup s domácimi zvieratami zakázaný.

 Cenník na leto 2016 Dospelí Deti do 14 rokov, študenti do 25 rokov, invalidi Deti od 6 rokov
Vstup na celý deň 5,00 3,50 2,50
Vstup od 15 hodiny 3,20 2,20 1,20
Vstup na týžden (7 dní) 24,00 17,50 8,50
Vstup na mesiac 34,00 24,00 17,00
Vstup na celú sezónu * 60,00 35,00 23,00
Skupiny od 10 osôb, platí iba pre dennú vstupenku  -10% -10% -10%
* vstup platí aj pre kryté kúpalisko

Dovoleka pri Neziderskom jazere

Vyberte si z množstva hotelov a apartmánov už od 25,- EUR za noc, alebo romantické ubytovanie na luxusnej jachte s možnosťou plavby po jazere a romantickej večeri pri sviečkach  za 170,- EUR  za noc.

Adresa:

Seebad Neusiedl am See
7100 Neusiedl am See
Seestrasse
www.neusiedlamsee.at
Telefón: +43 2167 3400-20

Cesta autom z Bratislavy:


Zväčšiť mapu

 • Robo

  tie tobogány na 3 fotke sú kde, lebo som ich tam nejak nenasiel, inak je to tam tip top 🙂

 • lucia_

  Vcera sme tam boli, parada … podla aut na parkovisku a blizkych ulickach tam bolo snad milion ludi a na tej velkej ploche sa to stratilo. Super, a naozaj to vyzera ako pri mori

 • Jana

  Dobrý deň, je dovolený vstup psom do areálu?? Ďakujem.

 • Riso

  dobry den, na plaz sa plati zvlast za vstup s byciklom ?

  • Dobrý deň, za bicykel sa extra neplatí, stačí iba bežná vstupenka.

 • miro

  Dobry den ,, je tam naozaj povoleny vstup na plaz aj s byciklom? V nedelu sme tam boli a pred vstupom do arealu sme videli zakaz vstupu s bikom dakujem

 • Zuzana

  dobry den,
  je povoleny vstup so psom? minuly rok som videla, za tam boli ludia so psami. dakujem