Deň matiek na zámku Schloss Hof

Deň matiek je dňom rozmaznávania. Pozvite svoje partnerky, budúce mamičky, staré i prastaré matky na výlet na zámok Schloss Hof. Ponorte sa do barokového sveta princa Eugena, precíťte všetkými zmyslami jeho dokonalú atmosféru a strávte nádherný deň v kruhu rodiny a blízkych.

Môžete sa zúčastniť prehliadok v slovenskom jazyku, ktoré sa konajú o 11:30 a 13:30, prípadne potešiť svoje ratolesti účasťou na detskej prehliadke o 15:00. Špeciálna prehliadka v nemeckom jazyku k výstave v Bäckenhofe: „ Hráme sa na vojnu- Detstvo pred 100 rokmi“ začína o 13:30. V čase od 14:00 do 17:00 môžu deti pre mamičky vlastnoručne vyrobiť darčeky k ich nádhernému sviatku. Od 14:00 do 16:00 nesmie chýbať jazdenie na poníkoch ani jazda na koči. Ako veľké ďakujem je pre všetky mamičky pripravený koncert v slávnostnej sále na prvom poschodí zámku so začiatkom o 14:00 a 16:00. Kvinteto Quintonic predvedie diela Johanna Straußa, Johannesa Brahmsa, Antonina Dvořáka a iných.

Množstvo zaujímavostí Vám ponúkne výstava na prvom poschodí zámku, o živote na dvore sa dozviete v Bäckenhofe, oddýchnuť si môžete pri kávičke na terase reštaurácie „U bieleho páva“, zatiaľ čo sa deti potešia zvieratkám v zverníku, nachádzajúcom sa priamo pod reštauráciou. Potešte sa prechádzkou rozkvitnutými záhradami princa Eugena.

Dopraviť sa môžete pohodlne do stanice Marchegg a odtiaľ kyvadlovou dopravou priamo na zámok, prípadne pešou prechádzkou cez cyklomost slobody a k dispozícii Vám je i veľké parkovisko pred zámockým areálom.

Miesto & čas:

Schloss Hof, 2294 Schlosshof 1
Nedeľa, 10. mája 2015, 10.00 až 18.00 hod.

Ceny vstupeniek:

Dospelí: 13,- €, deti (6 – 18 rokov): 8,- €
Rodinná vstupenka: 34,-€
Ročná vstupenka: dospelí 34,- €, deti: 19,- €

Bližšie informácie, všetky podujatia a termíny nájdete na www.schlosshof.at. O novinkách sa dozviete na našom facebooku!

Text a foto: Schlosshof.at