Festival piva vo Viedni – Wiener Wiesn 2017

0
182

Ak sa vám nechce za pivným festivalom cestovať až do Nemecka, poteší vás obdoba Oktoberfestu v rakúskej Viedni. Viedenský pivný festival Wiener Wiesn Fest trvá od 21.9. 2016 do 8.10.2017. Počas podujatia sa  vo viedenskom Pratri predstavia už po siedmy raz jednotlivé rakúske regióny svoje tradície, ľudovú hudbu, folklórne súbory, remeslá či gastronomické špeciality.

wiener_wiesn_07

Festival slávnostne otvorí svoj bohatý program 21. septembra o 11:30 pochodom skupín dychovej hudby pred hlavným pódiom. V priebehu celého Wiener Wiesn Fest sú pre vás pripravené tri stany, v ktorých sa budú striedavo prezentovať predstavitelia spolkových krajín, popoludní od 15:00 budú vo všetkých stanoch prebiehať koncerty desiatok hudebníkov. Celkom bude na programe na 700 hodín živej hudby.

wiener_wiesn_04

Dôležitou súčasťou festivalu je tzv. Wiener-Wiesn Dorf, teda viedenský pivný dvor. Rozprestiera sa od vstupného oblúka Gabor Steiner Weg, popred veľké festivalové pódium až po vstupný oblúk Steiner Weg/ Hauptallee. Vytvára tak cestičku pre návštevníkov, pozdĺž ktorej si môžu poprezerať všetko čo festival ponúka.

wiener_wiesn_10

Už po piaty raz sa 22. septembra a 7. októbra v pivnom stane Wojnar konajú slávnosti Rosa Wiener Wiesn-Fest pre gay a lesbickú komunitu. 

wiener_wiesn_06

Kedy: 21.9 – 8.10.2017, denne 11:30 – 18:30 festivalový program, od 18:30 party so živou hudbou

Kde: Cisárska lúka v Pratri

Vstupné: hlavný program program – zdarma, ak sa chcete zúčastiť aj party, máte možnosť zakúpenia lístkov v predpredaji na stránke  www.wien-ticket.at

Doprava: metrom U1 alebo U2 (zastávka Praterstern), autobusom číslo 80A alebo električkami O, 5

Parkovanie:  Prater Garage, na parkovisku na ulici Waldsteingartenstraße, bezplatné parkovisko Messeparkplatz A či parkovací dom A. Reed Messe AG

ZDIEĽAŤ