Letný zámok v zimnom čase

0

Tento rok zámok Schloss Hof po prvýkrát otvorí  svoje brány aj v chladných mesiacoch. V čase od novembra do marca si môžu návštevníci každý víkend vychutnať zimnú atmosféru vidieckeho sídla Princa Eugena Savojského.

SchlossHof_Ehrenhof_Schnee_kl(c) Schloss HofKrásy tohto obľúbeného zámockého komplexu budú môcť návštevníci počnúc zimnou sezónou 2014 obdivovať celoročne. Rozsiahly areál ponúka zaujímavé možnosti na voľnočasové aktivity v každom ročnom období. Na zimnú prechádzku do prírody pozýva idylický zámocký statok so stále zriedkavejšími druhmi staro-rakúskych domácich zvierat ako sú štvorrohé kozičky, valašské ovce alebo obľúbené biele oslíky. V tomto roku novootvorený Detský a rodinný svet ponúka aj počas chladných zimných dní interaktívnu výstavu o zásobovaní zámku, ktorá informuje o živote a činnostiach poddaných.

Súčasťou ponuky v Detskom a rodinnom svete bude aj nová špeciálna výstava „Hráme sa na vojnu – Detstvo pred 100 rokmi“ Výstava predstavuje život detí a mládeže začiatkom 20. storočia – život v rodinách, školu a výchovu i voľný čas – a zdôrazňuje, ako veľmi  začiatok vojny zasiahol do detského sveta. Otcovia odišli na front, matky museli pracovať, aby uživili rodinu. Vojna vstúpila do detských kníh i školských učebníc, škola a školské predmety boli prispôsobené vojnovej situácii. Skutočnosť bola bagatelizovaná, vojnové dianie zobrazované ako istá forma dobrodružstva. Počas tejto výstavy môžu deti i dospelí každej vekovej kategórie vďaka mnohým exponátom obdivovať i kriticky nahliadnuť do sveta hier a každodenného  života detí a mládeže pred 100 rokmi. Špeciálna výstava bude návštevníkom k dispozícii od 8. novembra až po začiatok letnej sezóny – 15.3.2015(mimo vianočných trhov).

Počas zimnej sezóny je otvorená len hlavná pokladňa, obľúbená Moravská brána zo strany cyklomosta je z dôvodu negarantovanej údržby príjazdovej cesty z bezpečnostných dôvodov zatvorená. Počas zimnej sezóny platia nasledovné otváracie hodiny a ceny vstupného:

Zimné otvorenie: „Hráme sa na vojnu – Detstvo pred 100 rokmi“ 8./9. & 15./16. novembra 2014 ako aj každú sobotu, nedeľu a sviatok od 1. januára – 15. marca 2015| vždy 10-16 hod
Denný vstup: dospelí 9,-€| deti 6-18  3,-€| rodinná vstupenka (2 dospelí plus max.deti) 21,-€Počas zimnej sezóny sú komnaty zámku sprístupnené len v rámci prehliadky so sprievodcom, v prípade záujmu o slovenskú prehliadku je nutné sa prihlásiť vopred emailom na [email protected]
Vianočná dedinka: 22.-23.11, 29.-30.11, 6.-8.12.,13.-14.12.,20.-21.12, sobota 10:00 -20.00 hod.,nedeľa 10:00-18:00 hod.
Denný vstup: Dospelí 6€,-| deti (6-15 rokov) 3,-€ | rodinná vstupenka (2 dospelí plus
max. 3 deti) 15,-€
Tešíme sa na Vašu návštevu!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu