Marchfeldská dožinková slávnosť na zámku Schloss Hof

0

V nedeľu 22. septembra sa vidiecke sídlo princa Eugena stane dejiskom pestrého jesenného podujatia s hudbou a tancom, kulinárskymi pôžitkami a zážitkovým programom pre celú rodinu. 

Erntedank_MeierhofBarokový hospodársky dvor, ktorý už za čias princa Eugena Savojského produkoval bohatú úrodu, je dodnes ideálnym miestom oslavy úrody – ovocia, zeleniny, vína a obilia. O 9:30 hod. začne program svätou omšou pod holým nebom, hudobne sprevádzanou „Allround Singers“, ktorá bude poďakovaním za tohtoročnú úrodu. Veselo v rytme otvorí zábavno-pôžitkovú slávnosť ľudová tanečná skupina tancom o dožinkovú korunu. Pri ľudovej hudbe si budú môcť návštevníci pochutnať na regionálnych špecialitách z kuchyne a pivnice, pri ktorých sa rozbúši srdce každého labužníka. Sedliacky trh na statku ponúkne bohatý výber sladkých, slaných aj tekutých dobrôt k zakúpeniu.

 

Vidiecke tradície

Na vidieckej slávnosti Marchfeldu, najúrodnejšej časti Rakúska, nebudú chýbať ani rozličné modely oldtimer-traktorov, ktoré budú špeciálne pri tejto príležitosti nablýskané a ozdobené jazdiť okolo barokového veľkostatku. Módna prehliadka krojov firmy Tostmann Trachten o 14:00 a 16:00 hod. ponúkne nový pohľad na tradičný odev. Objavnou cestou regiónom Marchfeld umeleckou formou je výstava obrazov regionálnych umelcov v Lapidáriu pod názvom „Marchfeld – bohatý na polia“.

 

Barokový zážitok pre veľkých aj malých

erntedankfest_schlosshofPočas celého dňa budú na zámku sprievodcované prehliadky v nemeckom a slovenskom jazyku. Malí návštevníci so znalosťou nemčiny sa na detskej prehliadke „Parochne, vejáre, menuet“ môžu premeniť na princov a princezné z čias baroka.  Deti sa môžu umelecky rozvíjať aj kreslením v detskej tvorivej dielni alebo si môžu otestovať svoje jazdecké umenie na poníkoch. Na návštevu detí sa tešia aj priateľské biele oslíky, lamy alebo zvieratká v zoo, ktorá je pre milovníkov štvornohých kamarátov vždy otvorená.

 

Septembrový program na zámku:

29. september sa na zámku Schloss Hof nesie v znamení princa Eugena Savojského. K 350. výročiu narodenia „Savojčana“ bude o 11:00 hod. celebrovať páter Gregor Henckel Donnersmarck narodeninovú omšu v barokovej zámockej kaplnke. Od 14:00 hod. pripomenú viaceré tradičné vojenské spolky v historických uniformách, ako napr. Regiment dragúnov No. 3 alebo k.u.k. Viedenská vojenská kapela IR4, slávu a úspechy geniálneho vojvodcu. V súvislosti s prebiehajúcou výstavou „Triumf & vášeň“ v belétage zámku, ktorá potrvá do 3. novembra, bude slávnosť s hudbou, jazdectvom a predstaveniami oživená aj kúskom živej histórie.

 

Schloss Hof je v „roku princa Eugena“ otvorený do 3. novembra 2013 denne od 10 – 18 hod.

Viac informácií a program podujatí v slovenskom jazyku na www.schlosshof.at.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu