Šarkaniáda na zámku Schloss Hof

Slávnostná lúka na barokovom statku sa stane východiskovým bodom pre sugestívne putovanie časom a pre príbeh o 3-tisícročnej histórii konštruovania šarkanov. Pri tomto nebeskom divadle budete môcť obdivovať tradičné ázijské papierové šarkany aj drahé, umelecky prepracované a ozdobené exempláre zhotovené podľa barokového štýlu, ako aj futuristicky pôsobiace high-tech prístroje zo sklených vláken a umelej hmoty.

Drachensteigfest_2_SchlossHof(c)GilbertNovy
(c) Gilbert Novy

„V plnej sile smerom hore!“ – to je heslo napínavej tímovej súťaže, pre ktorú si všetci návštevníci z jednoduchého materiálu zhotovia šarkany a vypustia ich na oblohu. V rámci akčných medzihier sa prítomní profesionáli so svojimi ázijskými bojovými šarkanmi z Japonska a Indie postarajú o vzrušujúce duely na oblohe.

drachensteigfest-1-c-jutta-kirchner-fur-skb
(c)Jutta Kirchner

Najmladší hostia sa určite potešia cukríkovému drakovi, ktorý sa preženie oblohou a rozhodí nad slávnostným areálom svoju sladkú nádielku. Dovtedy si deti môžu v stodole v rámci výtvarného workshopu navrhnúť pod vedením odborníkov svoje vlastné lietajúce umelecké diela. Kto by sa len náhle a spontánne rozhodol, že sa chce zúčastniť na nebeských formáciách, môže si vybrať z pestrej ponuky šarkanov v zámockom obchode a zakúpiť si vlastný lietajúci stroj. Vyberte sa na výlet do stále živého baroka a vychutnajte si nádherné jesenné podujatie na zámku Schloss Hof.

(c)Jutta Kirchner
(c)Jutta Kirchner

Miesto: Slávnostná lúka na zámku Schloss Hof, 2294 Schloßhof 1

Dátum & čas: 2. október 2016, 13:00 – 17:00 hod.

Vstupné: Dospelí: 13,- €, deti (6 – 18 rokov): 8,- €,
rodinná vstupenka ( 2 dospelí + 3 deti) : 34,- €
aj tu platí ročná vstupenka : dospelí 34,- €, deti: 19,- €

Počas výletu na Moravské pole nezabudnite navštíviť aj mimoriadnu výstavu na zámku Niederweiden „ František Jozef 1830-1916 – Poľovačka a voľný čas“