Tramwaytag 2012 – Deň električiek vo Viedni

0
761

V sobotu 15. septembra 2012 sa koná vo Viedni každoročný Tramwaytag (Deň električiek). V tento deň otvorených dverí viedenskej mestskej hromadnej dopravy Wiener Linien budú mať návštevníci možnosť prezrieť si množstvo nových aj historických vozidiel, absolvovať okružné jazdy a vychutnať si bohatý sprievodný program pre dospelých aj deti v čase od 10 do 17 hodiny.

Tramwaytag
foto: Wiener Linien

Dnešný ročník sa koná vo vozovni Autobusgarage Spetterbrücke ktorá oslavuje 50. výročie svojho vzniku. Vozovňa prevádzkuje 14 denných a 6 nočných autobusových liniek a garážovaných je tu celkovo približne 150 vozidiel. Na počesť tohoto jubilea je nosnou témou autobusová doprava. Budete mať možnosť vidieť prvý ekologický elektrobus určený pre MHD ale aj množstvo veteránov. K dispozícii budú stánky s občerstvením a suvenírmi.

Tramwaytag
foto: Wiener Linien

Pri tejto príležitosti sú pre návštevníkov k dispozícii v informačných stánkoch a predajných miestach Wiener Linien špeciálne bezplatné celodenné cestovné lístky (Sonderfahrschein), s ktorými môžete cestovať v tento deň zadarmo celou viedenskou MHD od 9:00 do 20:00 hodiny.

Tramwaytag
foto: Wiener Linien

Podujatie sa koná vo vozovni Autobusgarage Spetterbrücke, Paltaufgasse 2, Wien 16 (zastávka metra U3 Ottakring). Na miesto sa dostanete aj kyvadlovou dopravou historickými električkami. Zadarmo budú premávať zo zastávok Hietzing U, Kennedy Brücke linkou 10 smer Ottakring a linka 2 na zastávku Josefstädter Straße U:

prvá jazda posledná jazda
Hietzing U 9:02 17:02
Josefstädter Str. U 9:41 17:41
interval 15 minút
Ďalšie informácie nájdete na stránkach Wiener Linien a Wiener Tramwaymuseum.


Zväčšiť mapu