Veľká prázdninová zábava na zámku Schloss Hof

0

Počas prázdninového mesiaca august sú v barokovom zámku princa Eugena na programe hry, zábava a rozmanité aktivity pre celú rodinu

(c)Dieter Nagl_Velka prazdninova zabavaZámok Schloss Hof v prázdninovej horúčke! Celý mesiac sa bude v novom Detskom a rodinnom svete točiť všetko okolo letných prázdnin. Od 1. do 31. augusta sa môžu deti počas veľkej prázdninovej zábavy zapojiť do aktívneho programu. Denne od 14 – 17 hod. je pripravené modelovanie, záhradkárčenie, tancovanie, prezliekanie sa do kráľovských kostýmov. S podporou pekárne Geier si najmladší návštevníci môžu upiecť desiatové žemličky alebo mini koláčiky. Každý víkend je v ponuke aj skvelý rodinný program viacerých divadelných zoskúpení. Divadelné predstavenia sú v nemeckom jazyku, aktivitám v dielničkách však dominuje kreativita a jazykové znalosti nehrajú žiadnu úlohu. Pre aktivity počas celého mesiaca platí tzv. zberný pas (5 € na dieťa), za každú účasť na jednotlivých podujatiach obdržia najmenší návštevníci pečiatku do svojho zberného pasu, a po jeho zaplnení čaká na každého malé prekvapenie.

Baroková ríša pre deti

Nový Detský a rodinný svet  v Bäckenhofe umožní deťom ponoriť sa do vlastného sveta plného barokových zážitkov. V detskom divadle, historickej školskej triede, pekárničke ako aj v ďalších ateliéroch bude počas veľkej prázdninovej zábavy v auguste pripravený pestrý program pre malých i veľkých. Osvieženie počas zábavných letných dní prinesú aj vodné hry vo vnútornom dvore. Vďaka sprievodnej výstave sa môžete dozvedieť, ako prebiehalo zásobovanie zámku, čo najčastejšie konzumovali a ako žili obyvatelia zámockého statku. Vďaka interaktívnym stanovištiam si môžu návštevníci sami vyskúšať rôzne zaujímavé činnosti.

Kreativita je vítaná

V piatok 15. augusta  bude hrať najdôležitejšiu úlohu fantázia a kreativita: V detskej umeleckej akadémii ukážu umelci z Moravského poľa, ako možno pomocou rozličných umeleckých techník vytvoriť vlastné malé umelecké diela. S Gottfriedom Laf Wurmom sa bude maľovať, Martin Suritsch predvedie ako sa dá experimentovať so sklom a so Stefanie Widerlechner sa naučíte umelecky maľovať porcelán. Ďalšie kreatívne workshopy počas troch augustových sobôt potešia nasledújucimi aktivitami: 16.8. sa budú vyrábať barokové doplnky ako vejáre a slnečníky, 23.8. sa potešia fanúšikovia hrnčiarskych prác a 30.8 si možno vyskúšať staré remeslá ako napríklad pletenie košíkov. Veľká prázdninová zábava je v každom prípade garantovaná!

Návštevníkom je denne k dispozícii kyvadlová doprava zo stanice Marchegg priamo na zámok Schloss Hof. Pre Slovákov je aj skvelá možnosť doviesť sa autobusmi mestskej hromadnej dopravy č. 21 a 28  na zastávku Novoveská v Devínskej Novej Vsi a príjemnou pešou prechádzkou cez Cyklomost slobody prejsť priamo do zámku. Východná brána je otvorená vždy cez víkendy a sviatky. Po skvelej letnej zábave sú na programe aj aktraktívne jesenné podujatia ako Veľká slávnosť koní (14.9.), Dožinková slávnosť (21.9.) alebo Šarkaniáda (5.10.). Ak by ste radi navštívili viaceré z týchto imperiálnych podujatí, vrelo odporúčame sezónnu vstupenku! Viac informácii o podujatiach, kyvadlovej doprave a sezónnej vstupenke nájdete na www.schlosshof.at

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu