Jar na zámku Schloss Hof otvoria veľkonočné trhy

0
1564

Zima bola svojou nádielkou tento rok skutočne veľkorysá a jej priaznivci sa mrazivým teplotám určite potešili. Druhá polovica marca sa však spája s očakávaným príchodom jarného slniečka a prvej zelene. Hrubé kabáty vystriedajú ľahšie jarníky a čerstvý jarný vzduch láka na výlety. Vítanie jari sa v najväčšom vidieckom barokovom areáli Rakúska spája už tradične s obľúbenými veľkonočnými trhmi.

Ostermarkt 2017 Schloss Hof_Gartenstand (3)

 

V sobotu 17. marca regionálni vystavovatelia predstavia ručne maľované kraslice, pôsobivé ikebany z jarných kvetov, ozdoby a doplnky pre spestrenie jarnej domácnosti a viacero zaujímavých drobností. Nebudú chýbať ani stánky s veľkonočnými dobrotami a lahodnými nápojmi. Veľkonočné trhy sa konajú každý víkend až do Veľkonočného pondelka a ich súčasťou je aj príjemný jarne ladený program pre malých i veľkých návštevníkov. V čase od 11:00 do 17:00 dielničky veľkonočného zajačika pozývajú k maľovaniu vajíčok, viazaniu vetvičiek či pečeniu veľkonočných koláčikov. Zajačik sa v popoludňajších hodinách vyberie na prechádzku zámockým areálom a kto na neho natrafí dostane sladké prekvapenie.

Ostern Schloss Hof (c) Schloss Hof
Ostern Schloss Hof (c) Schloss Hof

Medzi najobľúbenejších štvornohých obyvateľov statku patria roztomilé biele barokové oslíky, dostaňte sa do ich bezprostrednej blízkosti a vyskúšajte si prekážkový parkúr s týmito priateľskými tvormi. Tí, ktorí uprednostňujú pohodlné vozenie, za vyskúšanie stojí jazda na koči zámockým areálom, z konského koča je pohľad na areál jednoducho bezkonkurenčný.  Počas veľkonočného víkendu a samozrejme aj cez Veľkonočný pondelok sa v rámci detskej prehliadky vyberú malí návštevníci aj do zámockých záhrad, kde zajko poschovával farebné vajíčka a ich úlohou bude nájsť všetky zajkove skrýše.

V čase veľkonočných trhov máte samozrejme možnosť navštíviť aj zámocké komnaty, k stálej expozícii v cisárskych apartmánoch na vás čakajú ďalšie miestnosti s celkom novou moderne ladenou  výstavou, ktorá odkrýva pohľad na dôsledky konzumenta i potravinárskeho priemyslu a ich dopad na našu planétu. Možno tak nájdete viacero odpovedí na otázku „Čo svet JE?“. Nádherný jarný výlet v prostredí krásnej prírody v stále pulzujúcom svete baroka na vás čaká na zámku Schloss Hof.

Ostermarkt Schloss Hof 2017(c)Jutta Kirchner (23)

Veľkonočné trhy :  17. – 18.3.I 24.-25.3.I31.3. – 2.4.2018 vždy od 10:00 do 18:00 hod.
Miesto: Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof
Vstupné: veľkonočné trhy : dospelí  6,- € | deti (6-18 rokov ) 3,- € I rodinná vstupenka (2       dospelí + max. 3 deti) 15,- €
príplatok za vstup do zámku: dospelí: 7,- € I deti: 5,- € I rodinná vstupenka so vstupom do zámku: 34,- €
detská prehliadka: 3,- € dieťa I 1 sprevádzajúca osoba zdarma
prehliadka zámku s výkladom lektora: 3,- €

Hľadanie veľkonočných vajíčok: 31.3. – 2.4.2018
Detský program v slovenčine: 11:15 I 12:15 I 13:15 I 14:15 I 15:15 I 16:15 hod.