Viedeň pozýva celú rodinu na jubilejný ročník Tramwaytag 2014

0

tramwaytag_2014_10V sobotu 11. októbra sa vo Viedni uskutoční jubilejný 30. ročník dňa električiek – Tramwaytag 2014. V hlavom depe viedenského dopravného podniku na vás čaká bohatý program – okrem prehliadky historických a moderných električiek, trolejbusov a  autobusov sa môžete tešiť aj na závod drezín, simulátor električky, prehliadku hlavného depa a dielní, zábavnú show a tanečné vystúpenia pre celú rodinu.
Zlatým klincom bude prehliadka inak neprístupného zákulisia viedenského metra s ukážkami núdzových bezpečnostných systémov podzemnej dráhy. 

A tradične budú zadarmo jazdy historických električiek a autobusov na týchto trasách:

  • Historické električky budú premávať od 09:15 do 17:30 v 15-minútovom intervale po trase: Grillgasse (zastávka metra) – Braubhubergasse – Simmering (zastávka metra a Schnellbahn) – Fickeystrasse – Weissenböckstrasse – Zentralfiredhof 1. Tor – Zentralfiredhof 2. Tor – Zentralfiredhof 3. Tor – Hauptwerkstatte a späť.
  • Historické autobusy budú premávať od 09:15 do 17:30 v 20-minútovom intervale po trase: Schwedenplatz(zastávka metra) – Hundertwasserhaus – Remise, Verkehrsmuseum der Wiener Linien – St. Marx (zastávka Schnellbahn) – Enkplatz (zastávka metra) – Simmering (zastávka metra a Schnellbahn) – Hauptwerkstatte a späť.

Jazdy ako aj celá viedenská mestská hromadná doprava bude v tento deň zadarmo. Stačí ak budete mať pri sebe špeciálny lístok, ktorý spolu s informačnými brožúrami získate zadarmo na mieste konania, predajných miestach Wiener Linien alebo si ho stiahnite a vytlačte priamo zo stránok wienerlinien.at. Lístok je platný iba v deň konania akcie 11.10.2014 a to iba v čase medzi 9:00-22:00

tramwaytag_2014_08Miesto konania:
Hauptwerkstätte
Simmeringer Hauptstrasse 252
1110 Viedeň

Čas konania:
Od 09,30 do 20,30 

Program:
Program Tramwaytag 2014 na wienerlinien.at

Vstupenka a celodenný cestovný lístok:
Zadarmo na tomto odkaze

Viac informácií nájte na stránke wienerlinien.at

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu