Zauberg Semmering Hirschenkogel

3
1680
Halloween vo Familyparku

Lyžiarske strediská v oblasti Semmering sú vďaka výbornej dostupnosti jedným z najobľúbenejších destinácií rakúskych Álp. Vzdialenosť 160km z Bratislavy do Semmeringu prekonáte za necelé dve hodiny.
V oblasti sú dve nezávislé a neprepojené lyžiarske strediská. Na nižšom vrcholku leží Zau[:ber:]g Semmering Hirschenkogel a nad ním jeho väčší brat Stuhleck. Oba areály uspokoja  začiatočníkov aj náročných lyžiarov. V oboch sa na dokonalých zjazdovkách pravidelne konajú závody svetového poháru FIS. Vďaka 100 km vzdialenej Viedni sú strediská obľúbenou víkendovou destináciou obyvateľov hlavného mesta. Aj preto nie sú typickými vysokoalpskými  horskými strediskami. Ak však chcete spojiť lyžovanie s nakupovaním a pamiatkami, ste na správnom mieste.

foto:©Franz Zwickl, Zauberberg.at

Stredisko Zauberberg (čarovná hora) Semmering ponúka 14 kilometrov zjazdoviek prevažne ľahkej a strednej náročnosti. O stopercentné plošné pokrytie zjazdoviek snehom sa stará 48 snežných diel. Kvalita zjazdoviek vyhovuje prísnymi kvalitatívnym požiadavkám medzinárodných súťaží. Sedem zjazdoviek v celkovej dĺžke 13 km je dokonale osvetlených a stredisko má tak najväčšiu ponuku nočného lyžovania a sánkovania v Európe.

Najdlhšia zjazdovka Familienabfahrt meria 3,5 km a prekonáva výškový rozdiel 355m, najnáročnejšou je určite Osthang (Freeride Area) s dĺžkou 0,8 km a prevýšením 300m. Snowboardistov a vyznávačov freeski poteší aj 350 metrový Split-Park. Nezabudlo sa ani na bežkárov, ktorých tu čakajú dve trate so spoločnou dĺžkou až 28km.
Lyžiarske stredisko láka na návštevu aj rodiny s deťmi. Pre veľkých aj malých je tu skvelá sánkarská dráha s jazdou cez tunely a zákruty sprevádzaná zvukovými a svetelnými efektmi, ktoré umocňujú zážitok z jazdy. Je osvetlená na celej svojej trojkilometrovej dĺžke. Na deti čaká aj detský park, detská zjazdovka, detský vlek a čarovný koberec. Interaktívny plán zjazdoviek je k dispozícii na tomto odkaze.

Stredisko má 14km zjazdoviek, z toho 6,5km s ľahkou obťažnosťou, 6,5 km stredne ťažkou a
1 km ťažkou:

Zjazdovka Dĺžka Obťažnosť
Familienabfahrt 3500m ľahká
Pistenverbindungsweg 3000m ľahká
Panhanswiese für Anfänger 200m ľahká
Kogelabfahrt 1000m stredná
FIS-Weltcup Piste Panorama 1100m stredná
Westhang 1100m stredná
Südhang 1100m stredná
Freeride Area (Osthang) 800m ťažká
Split-Park für Freeskier und Snowboarder 350m
Zau[:ber:]g Kinderareal 50m
Zau[:ber:]g Erlebnis-Rodelbahn 3500m

 

Zauberberg Semmering môžete využiť dva najmodernejšie vleky, sedačkovú lanovku a osemmiestnu kabínovú lanovku. V areáli je aj lyžiarska škola s výukou klasického lyžovania, carvingu aj snowboardingu. Samozrejmosťou je požičovňa lyží, bežiek , sánok, úschovňa lyží, aj obchod lyžiarskymi potrebami. Po lyžovaní si oddýchnete v jednej zo štyroch horských chát na diskotéke či v niektorom z barov a kaviarní.

foto:©Franz Zwickl, Zauberberg.at

Kompletný cenník nájdete na stránkach Zauberberg Semmering.

Ubytovanie

Prežite skvelú dovolenku alebo predĺžený víkend a vyberte si ubytovanie priamo v oblasti Semmering vo všetkých cenových kategóriách. Na partnerských stránkach Booking.com si zvolíte hotel alebo penzión nielen podľa ceny, popisu a fotografií ale aj podľa recenzií návštevníkov. Ubytovanie si môžete jednoducho rezervovať, pričom neplatíte žiadne rezervačné poplatky. Pobyt  hradíte až po príchode do hotela.

Cesta autom z Bratislavy:


Zväčšiť mapu

 

Prevádzkové hodiny Zauberg Semmering:
Denná: Pondelok – Nedeľa: 8:30 – 16:00
Večerná: Nedeľa – Streda: 18:00 – 21:00, Štvrtok – Sobota: 18:00 – 22:00

Adresa:
Semmering – Hirschenkogel Bergbahnen Gesellschaft m.b.H.
Zauberberg 1
2680 Semmering
tel.: 02664/8038
Snehové správy: 02664/2575 (tónová voľba)
Oficiálne stránky lyžiarskeho strediska Zauberberg Semmering v slovenskom jazyku:
http://www.zauberberg.at/sk/zauberberg/
info@zauberberg.at