Jesenná záhradná slávnosť na zámku Schloss Hof

Jesenná záhradná slávnosť s rozmanitým programom pre malých i veľkých zažije tento rok svoju premiéru. Počas dvoch septembrových víkendov si prídu na zámku Schloss Hof na svoje všetci milovníci rastlín i vášniví záhradkári.

Kulinarische Köstlichkeiten (c) Schloss Hof

Kulinarische Köstlichkeiten (c) Schloss Hof

Jeseň je dôležitým obdobím pre plánovanie nadchádzajúcej sezóny: ak v tomto období podniknete správne kroky, ožije vaša záhrada najbližšiu jar v tých najkrajších farbách. Súčasťou programu budú aj workshopy a prednášky od záhradných expertov. O spríjemnenie atmosféry sa postará jazzová hudba i folklórny súbor. Nesmie chýbať ani potešenie pre všetkých labužníkov a síce bohatá kulinárska ponuka od regionálnych vystavovateľov.

Bauernmarkt (c) Schloss Hof

Bauernmarkt (c) Schloss Hof

Dielničky v Detskom a rodinnom svete ožijú kreatívnymi aktivitami v duchu jesenného majstrovania – zdobenie tekvice, figúrky z kukurice, pečiatky zo zemiakov, ale i práca s hlinou či maľovanie na tvár sa iste postarajú o spokojnosť detských návštevníkov.

Gaensebluemchen und Co (c) Markus Eitzinger für SKB

Gaensebluemchen und Co (c) Markus Eitzinger für SKB

Na aktívnych športovcov čaká hrad na skákanie pripravený zo slamy. Farebná flóra na siedmich zámockých terasách vytvorí pôvabnú kulisu pre dokonalú jesennú prechádzku. Zámocký areál Schloss Hof ponúka aj počas jesenných mesiacov zaujímavé programové podujatia a príjemné prostredie na výlet.

Strohhüpfburg (c) Markus Eitzinger_Schloss Hof

Strohhüpfburg (c) Markus Eitzinger_Schloss Hof

Miesto & čas: Schloss Hof, 2294 Schloßhof 1
17.09.2016 | 18.09.2016
24.09.2016 | 25.09.2016, vždy od 10:00 do 18:00 hod.

Detský program: 13:00 – 17:00 hod. : detské kreatívne workshopy
14:00 – 16:00 hod. : jazdy na kočoch a jazdenie na poníkoch

Vstupné: Dospelí: 13,- €, deti (6 – 18 rokov): 8,- €,
rodinná vstupenka ( 2 dospelí + 3 deti) : 34,- €
Aj tu platí ročná vstupenka : dospelí 34,- €, deti: 19,- €

Počas výletu na Moravské pole nezabudnite navštíviť aj mimoriadnu výstavu na zámku Niederweiden „ František Jozef 1830-1916 – Poľovačka a voľný čas“

text a foto: schlosshof.at