Slávnosť keramiky na zámku Schloss Hof

0

Výroba nádob na uskladňovanie, servírovanie či prenos potravín, patrí medzi najstaršie činnosti ľudstva. Jednoduché hlinené objekty sušené na slnku a vypaľované na otvorenom ohni ľudské ruky rokmi zdokonaľovali a dnes ich poznáme v podobe dizajnových doplnkov, vkusných riadov a niektoré sú aj umeleckými dielami. Ako zo studenej beztvarej hmoty čarovnými pohybmi šikovných rúk talentovaného remeselníka vzniká na hrnčiarskom kruhu originálny doplnok, môžete vzhliadnuť na vlastné oči, ak prvý septembrový víkend navštívite zámok Schloss Hof.

 

Slávnosť keramiky je nové podujatie, ktoré je príjemným spestrením tradičného programu. Keramika v rôznych podobách ozdobí zámocký statok. Vo východnej oranžérii vystavia svoje diela umelci z regiónu. Vo viacerých stánkoch ponúknu rôzne druhy keramiky viacerí vystavovatelia zo Slovenska, Rakúska, Maďarska či Slovinska. Skvelé na tomto podujatí je, že máte možnosť sa aktívne zapojiť a vyskúšať si viaceré umelecké techniky spojené s keramickou tvorbou.  V západnej oranžérii sa môžu návštevníci venovať maľovaniu na porcelán. V hrnčiarskej dielni sa bude modelovať z hliny a vrcholom programu je vypaľovanie Raku keramiky. Tento špeciálny druh japonskej keramiky je charakteristický ojedinelým technologickým procesom. V nedeľu popoludní si vymodelujte svoj vlastný výtvor, ktorý odborníci priamo pred vašimi očami vypália. Táto nádherná slávnosť svojou programovou ponukou počas prvého septembrového víkendu bezpochyby zaujme všetky vekové kategórie.

(c) Schloss Hof

Ak práve nie ste fanúšikom keramiky, ale máte pozitívny vzťah k zvieratkám, je Veľká slávnosť koní podujatím, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.
9. a 10. septembra program slávnostne otvoria fanfáry dragúnskeho pluku. Roztomilé poníky, artistické vystúpenia šikovných profesionálov či cirkusové kúsky, sú len malou ukážkou z bohatého trojhodinového programu na zámockej lúke. Druhá polovica septembra bude patriť milovníkom jesene. V tomto ročnom období sa záhradný zámocký park oblieka do nádherných pestrých farieb. Nič nie je väčšou pastvou pre oči, ako keď sú symetricky vysadené stromy obsypané tisíckami farebných listov.

(c) JuttaKirchner, Schloss Hof

Do tejto atmosféry dokonale zapadá Jesenná záhradná slávnosť.  Nájdete tu tipy a triky od skúsených záhradníkov, pomôcky na správne zazimovanie záhradky a mnoho doplnkov pre vašu záhradku, terasu či balkón. Popri stánkoch so záhradným sortimentom nebudú chýbať ani gastronomické lahôdky, milovníkov dobrého jedla potešia kvalitné pestá, rastlinné nátierky a rozmanité druhy korenín. V Detskom a rodinnom svete bude opäť veselo, v jesennej nálade si najmenší návštevníci vyrobia doplnky zo sezónnych plodov.

Gaensebluemchen und Co (c) Markus Eitzinger für SKB

Zámocký statok ponúkne skákajúci hrad a záhradný labyrint.  Bohatý výber hier na statku dokáže deti zamestnať na niekoľko hodín. Jesenné víkendy na zámku Schloss Hof sú rušné a  veselé. Ak sa rozhodnete pre návštevu počas septembrových štátnych sviatkov nudiť sa zaiste nebudete. Čaká na vás viacero prehliadok so slovenskými lektormi, kreatívny program pre deti, jazdy na koči a taktiež jazdenie na poníkoch. Jesenný výlet na Moravské pole je plný zážitkov.

 

Bauernmarkt (c) Schloss Hof

 Termíny:   Špeciálny program pre slovenských návštevníkov: 1. & 15. september
Slávnosť keramiky: 2. & 3. september
Veľká slávnosť koní: 9. & 10. september
Jesenná záhradná slávnosť: 16. – 17. & 23.-24. september

Miesto:    Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof
Vstupné:  dospelí  13,- € | deti (6-18 rokov ) 8,- €
rodinná vstupenka so vstupom do zámku: 34,-€
prehliadka s lektorom : 3,-€/osoba

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu