Christkindlmarkt – najväčšie vianočné trhy vo Viedni

14
167

Pravú rozprávkovú vianočnú atmosféru zažijete na Christkindlmarkt, najväčších a najznámejších vianočných trhoch vo Viedni. Konajú sa každoročne na Radničnom námestí (Rathausplatz) na hlavnej Okružnej triede (Ringstrasse) medzi radnicou a divadlom Burgtheater. Čaro adventu v priestoroch radnice i pred ňou sa z diaľky hlási  jasne osvetlenou “Anjelskou alejou” a zdobenými vstupnými bránami do parku medzi parlamentom a Viedenskou univerzitou. Pozoruhodne zdobené stromčeky a rozprávkové bytosťi v parku pri Viedenskej radnici vás isto okúzlia. Nechajte sa zlákať na vianočný punč v rozmanitých variáciách, pečené gaštany, koláče, nádherné vianočné ozdoby, doplnky a hračky z dreva i keramiky alebo sa inšpirujte nápadmi na vianočné darčeky v niektorom z vyše 150 stánkov. Na každého dýchne čaro Vianoc, ktoré doplní bohatý program pre dospelých aj deti.

1006

 

Viac informácií o atrakciách čara adventu vo Viedni nájdete na stránkach www.wienerweihnachtstraum.at

 

Viedenské adventné čaro ako bezplatná aplikácia

aplikácii pre telefóny iPhone a pre systém Android nájdete všetky atrakcie, informácie, zážitkové okruhy ale aj nový nástroj na spracovanie fotografií. Môžete si vyfotografovať obľúbený motív a vytlačiť fotografiu v Nebeskej pošte ako pohladnicu. Obdržíte aj pamätnú známku s témou viedenského adventného kúzla, ktorú môžete použiť na odoslanie pohľadnice.

Viedenský vianočný trh Christkindlmarkt 2017

Trhy sa konajú od 17.11.2017 do 26.12.2017
Rathausplatz
1010 Viedeň
Oficiálne stránky: www.christkindlmarkt.at

Otváracie hodiny:

Pondelok 10:00 – 22:00
Utorok 10:00 – 22:00
Streda 10:00 – 22:00
Štvrtok 10:00 – 22:00
Piatok 10:00 – 22:00
Sobota 10:00 – 22:00
Nedeľa 10:00 – 22:00
Štedrý deň 24.12. 10:00 – 19:00

Ako sa na Christkindlmarkt dostanete z Bratislavy?

Autobusom:

Na vianočné trhy vás dopravia autobusoví dopravcovia, ktorí ponúkajú aj kombinovaný lístok s dopravou do hlavného mesta Rakúska a cestovaním viedenskou MHD. Slovak Lines premáva do centra na Hauptbahnhof, RegioJet vás odvezie na zastávku „U2 Stadion, Busterminal Stadioncenter“. Autobusom sa môžete odviesť za cenu od jedného eura, štandardne lístok stojí 5 eur (za jednu cestu). Obojsmerný lístok vychádza na 10 eur v prípade RegioJetu a Slovak Lines ho má za 8 eur. Spoje premávajú v oboch smeroch priebežne počas dňa – 20-krát denne v prípade Slovak Lines a 16-krát u RegioJetu.

Autom:

S bezplatným parkovaním v blízkosti Vianočných trhov bude zrejme problém. Skúste využiť garáž Park&Ride, cena je tam paušálna 3,40 EUR na celý deň. Najbližšia je:

Park + Ride U2 Donaustadtbrücke
1220 Wien
http://www.parkandride.at/Standorte.html#g11

Garáž je vedľa zástavky metra U2, dostanete sa ním rovno k radnici kde sa trhy konajú. Jazda metrom od Donaustadtbrücke k Rathaus trvá približne 13 min.

Aktuálne obsadenie parkovísk v blízkosti Vianočných trhov spolu s cenami si môžete pozrieť online na mape:
http://www.parkeninwien.at/search.php?q=rathausplatz

Vlakom:

Z vlaku z Bratislavy vystúpite vo Viedni na Hlavnej stanici (Hauptbahnhof). Tam nastúpite na linku metra U1 (zastávka sa volá Südtiroler Platz-Hauptbahnhof), smer na Leopoldau. Na zastávke Karlsplatz prestúpite na linku metra U2, z ktorej vystúpite na stanici Rathaus (radnica) – tam sa konajú najväčšie vianočné trhy vo Viedni. Cesta metrom aj s prestupom trvá približne 13 minút.

Pre predvianočné nakupovanie vo Viedni máme pre vás výhodnú ponuku ubytovania v meste vo všetkých cenových kategóriách.

Foto © kreitner & partner, text: Christkindlmarkt.at

 

 • barb

  ak chcete ist s kolegami, priatelmi ako kolektiv, pohodlne a za dobru cenu, jednoznacne sa oplati: http://www.vianocnetrhyvieden.sk

 • corolla

  Pekny den, uvazujeme o rodinnom vylete vlakom na vianocne trhy do viedne. Poradite prosim, kde je najlepsie vystupit a ci sa na trhy dostaneme aj pesi, alebo musime ist aj MHD, ako sa tam dostaneme? Dakujem.

  • Dobrý deň,
   z vlaku vystúpite na stanici Südbahnhof. Tam nastúpite na električku linky D (Straßenbahn D). Vystúpite asi po 16 minútach na zastávke Rathausplatz/Burgtheater a ste na mieste.

 • Mirka

  Prosím Vás odkiaľ ide vlak z Bratislavy na vianočné trhy do Viedne? Ďakujem

 • mh

  Prosím Vás, ako sa dostanem na vianočné trhy na Rathausplatz zo stanice Simmering?

 • Andrej

  Dobry deň. S hlavnej vlakovej stanice sa ako dá dostať na vianočné trhy?

  • Dobrý deň,

   z vlaku z Bratislavy vystúpite vo Viedni na Hlavnej stanici (Hauptbahnhof). Tam nastúpite na linku metra U1 (zastávka sa volá Südtiroler Platz-Hauptbahnhof), smer na Leopoldau. Na zastávke Karlsplatz prestúpite na linku metra U2, z ktorej vystúpite na stanici Rathaus (radnica) – tam sa konajú najväčšie vianočné trhy vo Viedni. Cesta metrom aj s prestupom trvá približne 13 minút.

 • Zuzana

  Dobry den
  Ako sa dostanem autom na vianocne trhy dakujwem.

 • alexik

  Dobry den,dneska sa chystame na trhy…kde je najlepsie zaparkovat? mame 3.rocne dieta, tak nechceme behat moc daleko 🙂 dakujem

 • Denisa Ivanová

  Dobrý den ja som bola vo Viedni ale bola som sklamaná