Christkindlmarkt – najväčšie vianočné trhy vo Viedni

14

Pravú rozprávkovú vianočnú atmosféru zažijete na Christkindlmarkt, najväčších a najznámejších vianočných trhoch vo Viedni. Konajú sa každoročne na Radničnom námestí (Rathausplatz) na hlavnej Okružnej triede (Ringstrasse) medzi radnicou a divadlom Burgtheater. Čaro adventu v priestoroch radnice i pred ňou sa z diaľky hlási  jasne osvetlenou “Anjelskou alejou” a zdobenými vstupnými bránami do parku medzi parlamentom a Viedenskou univerzitou. Pozoruhodne zdobené stromčeky a rozprávkové bytosťi v parku pri Viedenskej radnici vás isto okúzlia. Nechajte sa zlákať na vianočný punč v rozmanitých variáciách, pečené gaštany, koláče, nádherné vianočné ozdoby, doplnky a hračky z dreva i keramiky alebo sa inšpirujte nápadmi na vianočné darčeky v niektorom z vyše 150 stánkov. Na každého dýchne čaro Vianoc, ktoré doplní bohatý program pre dospelých aj deti.

1006

 

Viac informácií o atrakciách čara adventu vo Viedni nájdete na stránkach www.wienerweihnachtstraum.at

Viedenské adventné čaro ako bezplatná aplikácia

aplikácii pre telefóny iPhone a pre systém Android nájdete všetky atrakcie, informácie, zážitkové okruhy ale aj nový nástroj na spracovanie fotografií. Môžete si vyfotografovať obľúbený motív a vytlačiť fotografiu v Nebeskej pošte ako pohladnicu. Obdržíte aj pamätnú známku s témou viedenského adventného kúzla, ktorú môžete použiť na odoslanie pohľadnice.

Viedenský vianočný trh Christkindlmarkt 2023

Trhy sa konajú od 19.11.2023 do 26.12.2023
Rathausplatz
1010 Viedeň
Oficiálne stránky: www.christkindlmarkt.at

Otváracie hodiny

Trhové stánky a atrakcie

 • Od piatka 10. novembra do utorka 26. decembra 2023
 • Otvorené denne od 10.00 do 22.00 hod.
 • Nedeľa 24. decembra od 10.00 do 18.30 hod.

Ľadový sen na viedenských vianočných trhoch (klzisko)

 • Od piatka 10. novembra 2023 do nedele 7. januára 2024
 • Otvorené denne od 10.00 do 22.00 hod.
 • Nedeľa 24. decembra 2023 od 10.00 do 18.30 hod.
 • V nedeľu 31. decembra 2023 zatvorené

Detská chatka (Kinderhütte)

 • Od piatka 10. novembra do utorka 26. decembra 2023
 • Pondelok až piatok od 14.00 do 18.00 hod.
 • Sobota, nedeľa a štátne sviatky od 11.00 do 18.00 hod.

Divadlo Tipptopp Tooth v detskej chate:
Každý pondelok od 13. novembra do 18. decembra od 16.30 do 18.00 hod.

Ako sa na Christkindlmarkt dostanete z Bratislavy?

Autobusom:

Na vianočné trhy vás dopravia autobusoví dopravcovia, ktorí ponúkajú aj kombinovaný lístok s dopravou do hlavného mesta Rakúska a cestovaním viedenskou MHD. Slovak Lines premáva do centra na Hauptbahnhof, RegioJet vás odvezie na zastávku „U2 Stadion, Busterminal Stadioncenter“. Autobusom sa môžete odviesť za cenu od jedného eura, štandardne lístok stojí 5 eur (za jednu cestu). Obojsmerný lístok vychádza na 10 eur v prípade RegioJetu a Slovak Lines ho má za 8 eur. Spoje premávajú v oboch smeroch priebežne počas dňa – 20-krát denne v prípade Slovak Lines a 16-krát u RegioJetu.

Autom:

S bezplatným parkovaním v blízkosti Vianočných trhov bude zrejme problém. Skúste využiť garáž Park&Ride, cena je tam paušálna 3,40 EUR na celý deň. Najbližšia je:

Park + Ride U2 Donaustadtbrücke
1220 Wien
http://www.parkandride.at/Standorte.html#g11

Garáž je vedľa zástavky metra U2, dostanete sa ním rovno k radnici kde sa trhy konajú. Jazda metrom od Donaustadtbrücke k Rathaus trvá približne 13 min.

Aktuálne obsadenie parkovísk v blízkosti Vianočných trhov spolu s cenami si môžete pozrieť online na mape:
http://www.parkeninwien.at/search.php?q=rathausplatz

Vlakom:

Z vlaku z Bratislavy vystúpite vo Viedni na Hlavnej stanici (Hauptbahnhof). Tam nastúpite na linku metra U1 (zastávka sa volá Südtiroler Platz-Hauptbahnhof), smer na Leopoldau. Na zastávke Karlsplatz prestúpite na linku metra U2, z ktorej vystúpite na stanici Rathaus (radnica) – tam sa konajú najväčšie vianočné trhy vo Viedni. Cesta metrom aj s prestupom trvá približne 13 minút.

Pre predvianočné nakupovanie vo Viedni máme pre vás výhodnú ponuku ubytovania v meste vo všetkých cenových kategóriách.

Foto © kreitner & partner, text: Christkindlmarkt.at

 

14 KOMENTÁRE

 1. Pekny den, uvazujeme o rodinnom vylete vlakom na vianocne trhy do viedne. Poradite prosim, kde je najlepsie vystupit a ci sa na trhy dostaneme aj pesi, alebo musime ist aj MHD, ako sa tam dostaneme? Dakujem.

  • Dobrý deň,

   z vlaku z Bratislavy vystúpite vo Viedni na Hlavnej stanici (Hauptbahnhof). Tam nastúpite na linku metra U1 (zastávka sa volá Südtiroler Platz-Hauptbahnhof), smer na Leopoldau. Na zastávke Karlsplatz prestúpite na linku metra U2, z ktorej vystúpite na stanici Rathaus (radnica) – tam sa konajú najväčšie vianočné trhy vo Viedni. Cesta metrom aj s prestupom trvá približne 13 minút.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu