Dožinková slávnosť na zámku Schloss Hof

0

21. septembra sa obľúbené vidiecke sídlo princa Eugena stane dejiskom veselej jesennej slávnosti, plnej hudby, tanca, gastronomických špecialít a k tomu všetkému skvelý program pre celú rodinu.

Erntedankfest_SchlossHofBarokový statok, ktorý už v časoch princa Eugena Savojského prinášal bohatú úrodu, je aj dnes perfektným priestorom pre pôsobivú jesennú slávnosť plnú ovocia, zeleniny, vína a obilia. O 9:30 začína už tradičná svätá omša, ktorá bude poďakovaním za tohtoročnú úrodu, o hudobný doprovod sa postará cirkevný zbor z Lassee. K dobrej nálade svojim tancom iste prispejú folklóristi z Marchfeldu. Popri dychovej hudbe si môžete pochutiť na regionálnych lahôdkach, ktoré potešia chuťové bunky každého labužníka. Sedliacky trh ponúka príležitosť na nákup sladkých i tekutých špecialít.

Vidiecke obyčaje

Počas dňa možno obdivovať aj rôzne modely traktorov-veteránov. Nádherne vyleštené a vyzdobené sa predvedú na barokovom statku. Poctivú manuálnu prácu môžete zažiť pri mlátení obilia a vďaka módnej prehliadke krojov o 14-16:00 hod nahliadnete na tradičné odevy ako napríklad dirndl.

V špeciálnej kuchyni, ktorá kedysi slúžila len na výrobu lekváru Vám Elisabeth Lust-Sauberer o 13:00 a 15:00 hod predvedie chutné recepty z tekvice a prezradí ako sa pri varení dajú využiť rôzne poľné rastlinky. Maškrtenie počas seminára je samozrejme povolené. Pohľad na Moravské pole očami umelcov z regiónu nájdete na výstave „ Oslava farieb“ – nachádzajúcej sa na prvej zámockej terase. Výstava fotografií od Josého de Andrade situovaná v Bäckenhofe zachytáva „ zámok Schloss Hof a okolitý svet“.

Barokový zážitok pre všetky vekové kategórie.

Počas dňa sú v ponuke aj zámocké prehliadky v slovenskom jazyku k aktuálnej výstave „Lesk & pôvab – oslavy na cisárskom dvore“. Slamený zámok iste poteší najmenších návštevníkov, detské majstrovanie v dielničkách prinesie aj nejaké tie zaujímavé umelecké dielka. Prítulné poníky deti hrdo povozia na svojich chrbátikoch. Na detskú návštevu a pohľadenie sa tešia biele oslíky, kozičky i ovečky v zverníku. Dožinková slávnosť na zámku Schloss Hof sa postará o vynikajúcu zábavu pre celú rodinu.

Zámok Schloss Hof je pre Vás otvorený až do 2. novembra 2014 – denne od 10:00 do 18:00 hod.

Viac informácii o podujatiach aj v slovenčine na  www.schlosshof.at.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu