„Lesk a pôvab“ na zámku Schloss Hof – Začiatok sezóny 2014

0

Schloss Hof 2014_Lesk a povabZámok Schloss Hof sa v roku 2014 nesie v znamení dvorných slávností. Zaujímavá aktuálna výstava a množstvo rozmanitých podujatí nechajú znovu ožiť slávnostnú atmosféru barokových čias.

Nová sezóna na zámku Schloss Hof štartuje 7. apríla a bude plná barokových zážitkov. Úvodom do sezóny budú už tradičné Veľkonočné trhy, ktoré v jarnej atmosfére zámku uvítajú návštevníkov počas dvoch po sebe idúcich víkendov (29./30.3. a  5./6.4.). Veľkonočné trhy ponúkajú rozmanité spektrum produktov, od veľkonočných remeselníckych výrobkov až po špeciality regionálnej kuchyňe. Ešte pred oficiálnym začiatkom sezóny je v rámci prehliadky možné už v predstihu nazrieť na prvé poschodie zámku a vychutnať si aktuálnu výstavu „Lesk a pôvab – Oslavy na cisárskom dvore“ . Pre najmenších hostí je v ponuke pestrý program kreatívnych činností vo veľkonočnej dielni, rovnako ako aj množstvo zážitkov so zvieratkami v zverníku. Veľkonočné trhy sú na zámku Schloss Hof otvorené počas oboch víkendov v čase medzi 10-18 hodinou.

Aktuálna „oslavná“ výstava
Schloss Hof bol pre princa Eugena Savojského postavený ako luxusný priestor pre veľkolepé oslavy. Na základe tejto tradície pripomína aktuálna výstava „ Lesk a pôvab – Oslavy na cisárskom dvore“ (5. apríl až 2. november) na príklade nápaditých exponátov, historických dokumentov a moderných inštalácií rôzne príležitosti a formy osláv na cisárskom dvore. Popri všetkom sa spomínajú aj dvorné ceremónie, ktoré tvorili základ každej zábavnej slávnosti. Vo výstavných priestoroch môžu návštevníci pomocou videoinštalácie okúsiť príchuť dvornej zábavy a zatancovať si barokový tanček. Prehliadky výstavou v nemeckom jazyku sa konajú denne medzi 11.- 14. hodinou a slovenské prehliadky vždy v nedeľu o 11:30 a 13:30 hod.

Oslavy ako na bežiacom páse

Ako už napovedá samotná téma výstavy, oslavovať sa bude aj počas celej sezóny. Popri obľúbených každoročných podujatiach ako je Barokový sprievod zvierat(1.5.), Rodinná slávnosť s koníkom a oslíkom (25.5.) alebo Jarné dni záhrad (16.-18.5.) bude program rozšírený aj o nové zaujímavé podujatia. Na Turíce (7.-9. jún) čaká na návštevníkov veľkolepá ľudová slávnosť. Pre milovníkov hudby sa rozoznie umenie Marchfeldskej filharmónie počas koncertu „Hudba slávností na zámku Schloss Hof“ (26.4.).

Detská ríša
V roku 2014 pribudne aj nová atrakcia v tzv. Bäckenhofe a síce: Detský a rodinný svet. Barokový svet plný zážitkov pre tých najmenších ponúka popri ateliéroch, pekárskej dielni a divadle aj napínavú výstavu s mnohými aktivitami opisujúcimi bežný deň v barokovom zámku. Slávnostné otvorenie sa koná 22. júna a v tento deň majú všetky deti do 12 rokov vstup zdarma. Počas celého augusta ponúka priestor detského a rodinného sveta množstvo kreatívnych a kultúrnych akcií a to za akéhokoľvek počasia.

Vďaka rozmanitosti podujatí „dvorných slávností“ – od kultúry , oddych v prírode až po kulinárske zážitky – je zámok Schloss Hof skutočne vzácnym výletnym cieľom pre všetky typy návštevníkov.

Novinka 2014:  V tohtoročnej sezóne je k dispozícii grátis pravidelná kyvadlová doprava denne medzi železničnou stanicou Marchegg a zámkom Schloss Hof. Soboty, nedele a sviatky – viackrát denne.

Bližšie informácie, všetky podujatia a termíny sa nachádzajú na stránke www.schlosshof.at.

Pre viac informácií nás návštívte na našej fan stránke: www.facebook.com/zamokschlosshof
Otváracia doba: 5. apríl – 2. november 2014, denne 10 – 18 hod.
2294 Schloßhof 1 | Tel.: 0043 / 2285 20 000 | Email: [email protected] | www.schlosshof.at

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu