Marchfeldská dožinková slávnosť na zámku Schloss Hof

1

Opäť prichádza čas osláviť dožinky a to na zámku Schloss Hof! 23. septembra bude najväčší vidiecky barokový zámocký komplex Rakúska dejiskom bohatej oslavy spojenej s hudbou a tancom, kulinárskymi pôžitkami a zážitkovým programom pre celú rodinu.

Barokový veľkostatok, plný ovocných sadov, zeleninových záhrad, obilia a vína, je na jesenné slávnosti ako stvorený. O 9:30 hod. sa podľa starej tradície uskutoční slávnostná bohoslužba pod holým nebom, doprevádzaná zborom „Chor Ausklang“, ako poďakovanie za tohtoročnú úrodu. Oslavu plnú zábavy a pôžitkov odštartuje ľudová tanečná skupina z Marchfeldu „Volkstanzgruppe Marchfeld“ známym tancom o dožinkovú korunu. K hudbe odjakživa patrilo aj dobré jedlo, a tak za doprovodu dychovej skupiny „MarchViertler“ budú pre všetkých labužníkov prestreté stoly s tradičnými špecialitami miestnej kuchyne a pivnice. Sedliacky trh na zámockom statku ponúkne návštevníkom možnosť predzásobiť ich domovy sladkými, netradičnými a aj tekutými lahôdkami.

Roľnícke obyčaje

Dožinky Schloss Hof
foto: © Schloss Hof

Pri príležitosti oslavy úrody a práce roľníkov budú vystavené aj technické zázraky doby a to rôzne modely starých traktorov, ktoré sa nablýskané a vyzdobené predvedú jazdou okolo barokového veľkostatku. O 14:00 a 16:00 hod. predstaví na módnej prehliadke firma Suchodolski, špecializujúca sa na produkciu krojov, kolekciu ľudových odevov regiónu Weinviertel.

Barokový zážitok pre veľkých aj malých

Počas celého dňa budú v ponuke prehliadky zámku, barokových záhrad a zvieratiek na statku, aj v slovenskom jazyku. Najmladší návštevníci sa môžu na detskej prehliadke „Parochne, vejáre,menuet“ preobliecť za princov a princezné a ponoriť sa do fascinujúceho sveta baroka. Zábavu môžu deti zažiť aj pri skákaní v slame, v maliarskej dielni alebo si môžu zajazdiť na poníkoch. Na návštevu detí sa tešia aj zvieratká na statku – oslíkovia, lamy, kozy a ovečky. O zábavu a pôžitok celej rodiny je na marchfelskej dožinkovej slávnosti na zámku Schloss Hof čo najlepšie postarané.

Informácia pre cyklistov a peších návštevníkov:

Do 4. novembra 2012 máte denne možnosť využiť vstup do zámku Schloss Hof cez východnú bránu, ktorá sa nachádza v blízkosti nového cyklomosta, na bývalej ceste L5. Vašu vstupenku do barokového sveta zážitkov si bez problémov zakúpite v mobilnej pokladni.

Dožinky Schloss Hof
foto: © Schloss Hof

Marchfeldská dožinková slávnosť na zámku Schloss Hof
Nedeľa, 23. september 2012, od 9:30 hod.

Vstup:
11 € dospelí | 7,50 € deti 6-18 r.| deti do 6 rokov zdarma |
29,50 € rodinná vstupenka (2 dospelí , 3 deti)

Schloss Hof je otvorený do 4. novembra 2012, denne od 10:00 do 18:00 hod. www.schlosshof.at

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu