Prázdniny u princa Eugena – Veľká prázdninová zábava na zámku Schloss Hof

0

Cez letné prázdniny sú na barokovom zámku princa Eugena na programe hry a zábava pre celú rodinu.

Veľká prázdninová zábava na zámku Schloss Hof
Foto © Rita Newman

Zámok Schloss Hof v prázdninovom ošiali! Celý jeden mesiac sa bude na barokovom zámku točiť všetko okolo prázdnin. Od 1. augusta do 1. septembra sa môžu deti zúčastniť na interaktívnom programe veľkej prázdninovej zábavy. Denne od 14:00 – 17:00 hod. sa môžu kreatívne rozvíjať v detskej dielni a hrnčiarni, tancovať, preobliecť sa alebo sa zahrať na princa a princeznú.

S pomocou pekárne „Ideenbäckerei Geier“ si budú môcť malí návštevníci každý deň upiecť sami olovrant. Aj kukuričný labyrint pred stodolou na hospodárskom dvore zámku pozýva deti na zábavné šantenie alebo schovávačku. Kto za každú aktivitu – či už za workshop, kultúrne podujatie alebo inú aktívnu zastávku v zámockom areáli – dostane do svojho zberného pasu (5 €/dieťa) pečiatku a zaplní celý pas, dostane malé prekvapenie.

Detská slávnosť s koníkom a oslíkom

Veľká prázdninová zábava na zámku Schloss Hof
Foto © Schloss Hof

Veľké aj malé štvornohé zvieratká sa 4. augusta predvedú vo svojom pestrom šouprograme a ukážu, čo všetko sa naučili. Svojimi kúskami nadchnú nielen detských divákov, ale zaručene sa na nich nasmeje a pobaví celá rodina! A kým sa deti budú zabávať so svojimi novými kamarátmi, môžu si ich rodičia oddýchnuť na slnečnej terase zámockej reštaurácie „U bieleho páva“ alebo v hojdacích sieťach pri tematických záhradách.

Kreatívna súťaž

K rozvíjaniu kreativity a detskej fantázie nabáda aj tohtoročná súťaž. V „roku princa Eugena“ sa všetky deti môžu zapojiť do tejto súťaže a vyhrať pekné ceny. Zdanie znie: „Ako by princ Eugen oslavoval svoje narodeniny?“ Deti môžu namaľovať, vymodelovať alebo napísať príbeh, ako si predstavujú narodeninovú oslavu pre princa Eugena. Svoje diela môžu zaslať do 31. augusta 2013 na adresu zámku (2294 Schlosshof 1 alebo [email protected]). Všetky diela a nápady budú vystavené po celé leto v stodole na statku a na najkrajšie nápady čakajú skvelé ceny! Vyhrať môžu deti narodeninovú oslavu na zámku, jazdecké hodiny alebo mnohé ďalšie ceny. Veľká prázdninová zábava je garantovaná!

Počas júla a augusta premáva kyvadlová doprava medzi vlakovou stanicou Marchegg a zámkom Schloss Hof viackrát denne. Východná brána je otvorená cez víkendy a cez slovenské a rakúske štátne sviatky. Na jeseň čakajú na návštevníkov ďalšie podujatia ako Veľká slávnosť koní (15.9.), Dožinková slávnosť (22.9.) alebo Šarkaniáda (6.10.). Viac informácií v slovenskom jazyku o zámku, podujatiach a príjazde je na webovej stránke www.schlosshof.at.

Veľká prázdninová zábava | 1. august – 1. september
Prehliadky v slovenskom jazyku každú nede
ľu o 11:30 a 13:30 hod.

Výstava Triumf & vášeň – 350 rokov princa Eugena
25. marec – 3. november  denne 10 – 18 hod.

NOVINKA: Shuttle DENNE od 1.7. do 31.8.2013
Vlaková stanica Marchegg – Schloss Hof a späť
Od 1.9. do 3.11.2013 každú sobotu, nedeľu a štátny sviatok

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu