Rodinná slávnosť s koníkom a oslíkom na zámku Schloss Hof

0

Počas roka dvorných slávností na zámku Schloss Hof majú oslavnú náladu aj zvieratká na statku, a tak v nedeľu 25. mája pozývajú všetkých na pôsobivú Rodinnú slávnosť s koníkom a oslíkom a mnohými inými štvornohými obyvateľmi. Vzrušujúci program začne o 14. hodine na slávnostnej lúke.

RS_konik_oslikMajstri vo vedení konského povozu zo zámku Schloss Hof, ku ktorým patria vľúdne noriky a ušľachtilé lipicány, ktoré počas celej sezóny radi vozia hostí po záhradách zámku, majú aj pri tejto slávnosti veľký výstup. Aj ctižiadostivé biele barokové oslíky vás nenechajú zapochybovať, že vedenie záprahu je pre ne hračkou. Na slávnostnej lúke môžete rovnako obdivovať, ako sa nechajú zapriahnuť malé shetlandské poníky, ovečky a dokonca aj ťavy potiahnu nejaký ten vozíček. Veselo bude aj pri artistických cirkusových kúskoch, ktoré predvedú oslnivé čierne frízske kone z profesionálneho zoskúpenia „Moments in Black“. Rovnako rád sa predvádza aj zámocký poník Snoopy, s vtipom a šarmom predvedie, čo všetko dokáže.

Norik Jambo a lipicán Virtuosa predvedú na veselej lúke vidiecky šarm barokového statku. Haflinský koník ukáže, s akou radosťou vedia skákať „blondíny“ medzi koníkmi. Ťavia sila zámockých „púštnych korábov“  vleje do programu nádych exotiky. Dievčenské sny sa stanú skutočnosťou v ružovo-bielom „Barbie“ vystúpení v podaní Martiny Wütherich, zatiaľ čo spolok E.motions pod „farbami dúhy“ vyrozpráva očarujúci príbeh s koníkmi a deťmi. Aká veľká môže byť dôvera medzi človekom a zvieraťom predvedie Martina Höbling pri konskom agility. Len rečou tela budú vedené kone na rôznych úrovniach výcviku – parkúr, skákanie cez pneumatiky, behanie cez tunel alebo slalom – to všetko môžete vidieť pri tomto vystúpení. Aký zábavný vie byť tento druh športu, o tom sa môžu návštevníci presvedčiť na slávnostnej lúke v bezprostrednej blízkosti celého diania. Pre bližší kontakt so zvieratkami sa oplatí návšteva zverníka alebo jazdenie na poníkoch ( 14.00 – 16.00)

Familienpferdefest_Eselei1(c)Jutta KirchnerČo by to bolo za Rodinnú slávnosť s koníkom a oslíkom bez obľúbených bielych barokových oslíkov zo zámku Schloss Hof. Keďže sa tejto zriedkavej starorakúskej rase domácich zvierat na statku darí, jej predstavitelia by radi využili príležitosť odprezentovať na tomto podujatí svojich potomkov v plnej kráse, nie sú vylúčené ani „ oslíkovské prekvapenia“. Na záver sa stretne všetko, čo má štyri nohy pri vzájomnom zápolení. Oslíky, koníky, poníky, psíkovia a iní obyvatelia statku budú súťažiť o víťazný veniec z mrkvičiek alebo špekáčikov – závisí od chutí víťaza.

Kto sa pri predvedení týchto talentov zaľúbi do niektorého zo zvieratiek na statku, môže svojim sponzorstvom prispieť k jeho údržbe a ďalšej starostlivosti. Bližšie informácie nájdete na www.schlosshof.at.

Pri celodennom výlete do fascinujúceho zámockého areálu nesmie chýbať ani prehliadka „Postroje – bylinkové záhony – remeselnícke dielne“ , ktorá sa koná v nemeckom jazyku o 12:30.

V tento deň máte možnosť aj exkluzívne nahliadnuť do zákulisia veľkostatku a jeho zvieracieho a rastlinného sveta a vidieť tak skutočnú prevádzku počas prípravy osláv.

Familienpferdefest_Kamelpower1(c)Jutta KirchnerV samotnom zámku na návštevníkov čaká aktuálna výstava „ Lesk & pôvab – oslavy na cisárskom dvore“, ktorú môžete navštíviť aj s odborným výkladom v slovenskom jazyku o 11:30 a 13:30. Pre najmladších návštevníkov je v čase od 14:00-17:00 k dispozícii hrnčiarska dielňa. Týmto rozmanitým programom zámok Schloss Hof opäť poukazuje na svoju jedinečnosť rodinnej výletnej destinácie.

Schloss Hof je otvorený do 2. novembra 2014 denne od 10. do 18. hodiny. www.schlosshof.at

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu