Slávnostné otvorenie Detského a rodinného sveta na zámku Schloss Hof

0

Už 22.júna bude pre tých najmenších návštevníkov otvorená nová baroková ríša plná zážitkov: otvorenie nového interaktívneho Detského a rodinného sveta bude sprevádzané pestrou rodinnou slávnosťou. Deti do 12 rokov majú v tento deň vstup zdarma.

schlosshof_otvorenie_detskeho_a_rodinneho_svetaDetský a rodinný svet zámku Schloss Hof je novým centrom rozmanitých možností pre mladých i starších návštevníkov, ktorí navštívia barokové sídlo princa Eugena Savojského. V novo zrekonštruovanom tzv.“ Bäckenhofe“, ktorý tvorí juhovýchodná budova historického statku a je zároveň prechodom z feudálneho zámku na hospodárske priestranstvo, čaká na hostí detské barokové divadlo, kde sa môžu hrať, tancovať a prezliekať, ďalej dielničky na majstrovanie, pekárnička, vodné hry a mnoho iného. Vďaka sprievodnej výstave sa môžu návštevníci dozvedieť viac o zásobovaní zámku a obyvateľoch statku, ako sa stravovali a ako žili. Vďaka interaktívnym stanovištiam môžu deti vstúpiť do služieb zámockého panstva a vyskúšať si, aké práce bolo nutné denne vykonávať v čase baroka.

Oficiálne otvorenie nového Detského a rodinného sveta uvedie o 14. hod. pani Elisabeth Pröll, prezidentka organizácie „ Pomoc vlastnej krajine – pomoc pri katastrofách v Rakúsku“, manželka krajského predsedu Erwina Prölla.

Počas celého dňa od 10:00 do 19:00 sa bude oslavovať v doprovode pestrého programu pre malých i veľkých. Rôzne zaujímavé činnosti ako pečenie chlebíka, modelovanie či písanie pierkom a tušom iste pozdvihnú detskú kreativitu. Nejaké to umelecké dielko si môžu deti nechať namaľovať priamo na tvár, a krátko na to sa odprezentovať v tom najlepšom svetle na scéne detského divadla. Kúzelník Helmut odvedie hostí do sveta jeho magických trikov, zatiaľ čo kvarteto „ Trombone Attraction“ vyrozpráva v hudobnom prevedení príbehy „ Maxa a Moritza“. Na slávnostné otvorenie príde aj zámocké strašidielko Poldi z detského múzea zámku Schönbrunn a navštívi tu svojho kolegu – bieleho oslíka – maskota Lumiho. Na otvorenom nádvorí čakajú na deti vzrušujúce vodné hry, ideálne na horúce letné dni. Pri takom plnom programe iste nastúpi hlad, aby sa najmenší hostia trochu posilnili, dostanú od pekárne Geier chutné koláčiky.  O hru a zábavu pre celú rodinu je na zámku Schloss Hof v každom prípade postarané.

V ten istý deň je v rámci podujatia „ Ríša zámkov na Moravskom poli“  v ponuke zaujímavý program s piknikom a hudobným sprievodom, konajúci sa v barokovej záhrade. Od 19. hodiny vyrozpráva herečka Julia Stemberger príbehy na tému „ Lesk a pôvab“. Čítanie bude sprevádzané hudobným doprovodom členov rozhlasového symfonického orchestra. Lístky na večerné podujatie je možné zakúpiť na pokladniach. Detaily o podujatí nájdete tu www.schloesserreich.at

Slávnostné otvorenie nového Detského a rodinného sveta na zámku Schloss Hof 

22. jún 2014, od 10 hod.
Denný vstup: Dospelý  12,- € | deti & mládež 12–18 rokov 8,- € |
Deti do 12 rokov majú v tento deň vstup zdarma | Večerné podujatie 27,- €

Vďaka novej možnosti kyvadlovej dopravy zo stanice Marchegg na zámok Schloss Hof a späť môžete slávnostné otvorenie nového Detského a rodinného sveta navštíviť aj prostredníctvom verejnej dopravy.

Denne: 11:15 hod. zo stanice  Marchegg | 15:45 hod. zo zámku Schloss Hof
dodatočne počas víkendov a sviatkov: 10:15 hod. zo stanice Marchegg| 17:45 hod. zo zámku Schloss Hof

Bližšie informácie  www.schlosshof.at

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu