Ťavia slávnosť na zámku Schloss Hof

0

Pod pojmom ťava si často predstavíme veľmi nemotorné zviera, že to vôbec nie je pravda sa môžete presvedčiť počas skvelého podujatia na zámku Schloss Hof, ktorým je Ťavia slávnosť. Dvojhrbé ťavy, lamy a alpaky zo zámockého statku sú veľmi milé živočíchy, ktoré vás presvedčia o svojej šikovnosti.

Kamelfest 3 (c) Jutta Kirchner

Obdivovať budete môcť vyzdobený ťaví záprah v razantnom cvale, učenlivé ťavy sa predvedú aj v baletnom vystúpení, temperamentné lamy prejdú prekážkovým parkúrom a zaujímavý bude aj akčný duel medzi dromedármi a lipicanmi.

Alpaka (c) Schloss Hof Müller

Ako návštevníci sa nemusíte len výlučne prizerať, ale môžete sa aj osobne zapojiť do diania: deti si môžu vyskúšať viesť alpaky parkúrom. Majstri žonglovania predvedú svoje kúsky a taktiež ponúknu možnosť zaučiť sa do tajov ich umenia. Počas prechádzky zámockým statkom nevynechajte ani nové Zážitkové okruhy. Vkĺznite do role slúžky a paholka a zábavnou formou si vyskúšajte, aké boli úlohy zámockého služobníctva.

Kamelfest 1 (c) Jutta Kirchner

Miesto & čas: Schloss Hof, 2294 Schlosshof 1

jún 2016, 14:00 až 17:00 hod.

(Schloss Hof je otvorený od 10:00 do 18:00 hod.)

Vstupné do celého areálu vrátane podujatia:                   

Dospelí: 13,- €, deti (6 – 18 rokov): 8,- €, rodiny: 34,-€

Aj tu platí vaša ročná vstupenka: dospelí 34,- € , deti: 19,- €

Počas výletu na Moravské pole nezabudnite navštíviť aj mimoriadnu výstavu na zámku Niederweiden  „ František Jozef 1830-1916 – Poľovačka a voľný čas“

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu