Turíce na zámku Schloss Hof

0

Počas špeciálnej ľudovej slávnosti vo vidieckom sídle princa Eugena Savojského, konajúcej sa počas víkendu 7. – 9. júna, ožije neviazaná a uvoľnená baroková zábava.

TuricePo prvýkrát sa Turíce oslávia aj na zámku Schloss Hof, barokový statok sa tak premení na dejisko pravej ľudovej slávnosti. Uvoľnená nálada a množstvo zábavy, na akú boli zvyknutí už pôvodní obyvatelia zámku, čaká na hostí počas rodinného výletu v tento slávnostný víkend. K veľkolepej oslave Turíc určite patria kolotoče, hojdajúca loď, strelnica a stánky, kde si prídu na svoje mladí i starší. Obzvlášt veselo bude pri vystúpení folklórneho súboru. Nesmie chýbať ani tradičná dychová hudba a ľudové tance: všetci návštevníci sú srdečne pozvaní zatancovať si polku, valčík a mnohé iné.

Labužnícke potešenie

Každý deň od 10. hodiny lákajú špeciality rôzneho druhu do stánkov na statku. Zámocká gastronómia rozmazná Vaše chute typickými lahôdkami, ktoré na Turíce nesmú chýbať – pečené prasiatko či čapované pivo. Milovníci vína sa môžu posilniť pri stánkoch regionálnych vinohradníkov. Detské očká sa isto rozžiaria pri dobrotách akými sú medovníkové srdiečka, cukrová vata, ovocie v čokoláde a iné sladké maškrty.

Rozmanité barokové zážitky

Počas celého dňa sa konajú prehliadky aktuálnou výstavou „ Lesk & pôvab – oslavy na cisárskom dvore“, ďalej sa môžete nechať previesť barokovými záhradnými terasami. V nedeľu 8.6 o 13:30 je v ponuke špeciálna prehliadka v nemeckom jazyku „Vojvodca- zberateľ- mecenáš umenia“ po stopách princa Eugena Savojského jeho obľúbeným vidieckym sídlom. Špeciálna prehliadka „ Bezhraničné potešenie“ prevedie účastníkov v pondelok 9.6. o 13:30 z Moravského poľa cez „ Cyklomost slobody“ na Slovensko.

Hry & zábava pre najmenších

Najmladší návštevníci môžu počas detskej prehliadky „ Oslavovať ako cisárske deti“ (vždy v sobotu, nedeľu a pondelok o 13.hod, v nemeckom jazyku) oblečení ako princovia a princezné vplávať do barokových čias. Popritom majú možnosť nahliadnuť do nového detského a rodinného sveta v tzv.

„ Bäckenhofe“, ktorý bude počas zábavnej slávnosti oficiálne otvorený 22. júna. Na Turíce sa deťom ponúka aj kreatívny workshop „ Kvitnúce srdiečka a letné vône“, kde si môžu vyrobiť malé umelecké produkty z prírodných materiálov alebo si zajazdiť na priateľských poníkoch. Z návštevy sa potešia aj biele oslíky, kozičky a ovečky v zverníku, spolu so svojim utešeným prírastkom. Vďaka mnohorakým možnostiam je na zámku Schloss Hof počas slávenia Turíc o zábavu postarané.

Slávenie Turíc na zámku Schloss Hof 

7. – 9. jún 2014, denne 10 – 18 Uhr
Denný vstup: Dospelý  12,- € | Deti & mládež 6–18 rokov  8,- € | Deti mladšie ako 6 rokov vstup voľný

Zo stanice Marchegg je možné využiť zadarmo kyvadlovú dopravu

Denne: 11:15 hod. zo stanice  Marchegg | 15:45 hod. zo zámku Schloss Hof
dodatočne počas víkendov a sviatkov: 10:15 hod. zo stanice Marchegg| 17:45 hod. zo zámku Schloss Hof

Bližšie informácie na www.schlosshof.at

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu