Veľká baroková slávnosť na zámku Schloss Hof

0

Exkluzívna kostýmová slávnosť pri príležitosti 350. narodenín princa Eugena Savojského. Hudbou, tancom, kulinárskymi pôžitkami a zábavou v barokovom štýle pozýva Veľká baroková slávnosť na zámku Schloss Hof 29. júna 2013 na inscenovanú slávnosť plnú barokových rozmarov presne ako za čias princa.

Barockfest Schloss Hof 2012
Foto © Jana Madzigon

Široké krinolíny, pompézne parochne a topánky na opätku zopnuté sponou. Rozhodne tá správna garderóba na opulentnú barokovú slávnosť roka: na Veľkej barokovej slávnosti v letnom sídle princa Eugena na skok od Bratislavy sa budú hostia oddávať barokovým radovánkam v plnej hojnosti.  Na javisku zámku Schloss Hof bude každý hosť  súčasťou dvorskej spoločnosti. Sláviť sa tento rok bude pamiatka niekdajšieho majiteľa zámku princa Eugena Savojského, ktorý už začiatkom 18. storočia pozýval hostí na oslavy svojich narodenín do obľúbeného vidieckeho sídla.

Baroková hudba, spev a menuet v podaní dvorných umelcov naladia hostí na zážitkovú cestu v čase. Arkádový dvor sa počas osláv premení na pôsobivú slávnostnú sieň. Bohatá hostina, pripravená podľa barokových receptov, bude zvádzať milovníkov jedla a hostia so zakúpenou gourmet -vstupenkou si na Arkádovom dvore pochutnajú na 4-chodovom barokovom menu. Hostia s večernou vstupenkou si môžu individuálne pochutnať na barokových špecialitách servírovaných na bufetových stoloch. Na oslave samozrejme nesmie chýbať narodeninová torta princa Eugena, ktorá bude slávnostne rozkrojená a podávaná všetkým hosťom.

Barockfest Schloss Hof 2012
Foto © Jana Madzigon

O zábavu hostí sa postarajú animované hry z obdobia baroka a neprehliadnuteľná prítomnosť  postáv na chodúľoch alebo hltačov ohňa. Veštica presvedčí tých odvážnejších o jej nadprirodzených schopnostiach. Po prvý krát vystúpia na záhradnej terase aj obratní šermiari a milovníci tanca budú prizvaní na kurz menuetu. V nádherných kostýmoch sa počas prechádzky barokovou záhradou budú môcť dámy naučiť  a vyskúšať si tajomnú reč vejárov. Najkrajšie barokové róby večera budú odmenené! Ešte predtým však predstaví Škola módy „Modeschule Herbststrasse“ počas módnej prehliadky históriu kostýmov.

074_Schloss_Hof_1585.eps
Foto © Schlosshof.at

Vyvrcholením večera bude pompézny ohňostroj, ktorý ponorí zámok Schloss Hof do žiariaceho svetla. Následne bude zábava pokračovať v bare pri jaskynke s fontánou až do skorého rána. O posilnenie všetkých vyznávačov barokovej nočnej zábavy sa v ranných hodinách postará pekáreň Ideenbäckerei Geier s čerstvým a chrumkavým pečivom na raňajky, aby sa tento očarujúci večer a noc stali aj po uplynutí nezabudnuteľným zážitkom.

Informácie o možnosti zapožičania kostýmov a možností prenocovania v okolí sú na www.schlosshof.at. Tipy na styling a barokové inšpirácie budú postupne prezradené na Facebooku.

Veľká baroková slávnosť na zámku Schloss Hof | 29. jún 2013, od 18.00 hod.

Cena:
Večerná vstupenka           49,- € (vstup inkl. aperitív)
Gourmet-vstupenka         99,- € (vstup inkl. aperitív, rezervácia stola, barokové menu)
Rezervácia na tel.č. +43 2285 20 000, na www.schlosshof.at alebo www.oeticket.com (s príplatkom).

Text a foto © Schlosshof.at

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu