Veľká slávnosť koní na zámku Schloss Hof

Viac ako 240 zvierat žije na statku zámku Schloss Hof. Väčšina týchto roztomilých obyvateľov sú predstavitelia staro-rakúskych domácich zvierat, ktoré sa stávajú stále väčšou raritou, patria medzi ne druhy ako alpská sliepka, skrutkorohá ovca a rovnako aj sympatický biely oslík, typický pre obdobie baroka. Aj exotické zvieratká ako ťavy či alpaky našli na zámockom statku svoj domov a tešia sa veľkej priazni návštevníkov zámockého areálu. Títo štvornohí miláčikovia ani zďaleka nepatria do kategórie pasívnych pozorovateľov, ale aktívne sa podieľajú na kultúrnych podujatiach, ktoré spestrujú program v zámockom areáli.

02Pferdefest Schloss Hof_c_Jutta Kirchner

3Hneď v prvej polovici septembra, ktorý sa na zámku Schloss Hof nesie v znamení rodinných podujatí, čaká na návštevníkov tradične obľúbená Veľká slávnosť koní. Toto skvelé podujatie iste poteší všetkých milovníkov ušľachtilých zvierat. Na slávnostnej lúke najväčšieho rakúskeho vidieckeho zámockého areálu sa odprezentujú rôzne plemená žijúce na zámku Schloss Hof, medzi ktoré patria napríklad lipicány alebo norické kone. Na slávnosti samozrejme nesmú chýbať ani populárne biele oslíky a hravé poníky. Všetci účinkujúci sa samozrejme chcú ukázať len v tom najlepšom svetle. Dokonale prepracovaná šou ponúka všetko možné i nemožné, od artistických prvkov až po znamenité jazdy na koči. Vidieť zámocký areál z konského koča je bezkonkurenčný zážitok. Takúto romantickú jazdu možno absolvovať nie len v deň Veľkej slávnosti, ale počas celej letnej sezóny v čase od 14:00 do 16:00 hod. (3,-€ osoba/jazda).

03Pferdefest Schloss Hof_c_Jutta Kirchner

Väčšie zvieratká budú iste plne vyťažené svojimi náročnými vystúpeniami, ale za to tie menšie budú netrpezlivo čakať v zámockom zverníku na láskyplné pohladenie detských ručičiek. Po vyčerpávajucom programe a dlhej prechádzke si dospelí iste radi oddýchnu pri dobrej kávičke na terase zámockej reštaurácie, zatiaľ čo sa ich ratolesti môžu pohrať na detskom ihrisku.

01Pferdefest Schloss Hof_c_Jutta Kirchner

Pri plánovaní cesty na zámok Schloss Hof si môžete vybrať z viacero možností. Počas celej sezóny je k dispozícii pravidelná kyvadlová doprava zo stanice Marchegg na zámok Schloss Hof. Pre tých, ktorí uprednostňujú cyklistiku alebo pešiu prechádzku je ideálna trasa z DNV cez cyklomost, ktorá vedie až k Moravskej bráne (otvorená len cez víkendy a sviatky). No a pre majiteľov áut je k dispozícii veľké priestrané parkovisko neďaleko hlavného vchodu do zámockého areálu.

 

Miesto & čas:                   Schloss Hof, 2294 Schlosshof 1

Nedeľa, 13. september 2015, 14:00 do 17:00 hod.

Ceny vstupeniek:           Dospelí: 13,- €, deti (6 – 18 rokov): 8,- €

Rodinná vstupenka: 34,-€

Aj na toto podujatie sa vzťahuje rodinná vstupenka: dospelí 34,- €, deti: 19,- €

Bližšie informácie nájdete na  www.schlosshof.at.
O novinkách sa dozviete na našom
facebooku!

Text a foto:schlosshof.at