Veľká slávnosť koní na zámku Schloss Hof

0


Denne 6 hodín znamenitej zábavy pre celú rodinu

Lipizzanerkutsche (c) Piber.JPG

31. augusta a 1. septembra si v zámockom areáli Schloss Hof, len niekoľko desiatok kilometrov od Bratislavy, prídu na svoje všetci milovníci koní, jazdeckého umenia a zábavy. Veľká slávnosť koní je jedným z najobľúbenejších podujatí v regióne Moravského poľa. Každý deň od 11.00 do 17.00 hod. sa môžu veľkí aj malí návštevníci nechať unášať veľkolepou show a vychutnať si bohatý rámcový program.

Stredobodom pozornosti budú vzácne barokové oslíky, ušľachtilé kone a poníky, ktoré sa predstavia počas pútavých vystúpení. Nesmieme zabudnúť ani na talentovaných jazdcov, ktorí taktiež predvedú svoje umenie na zámockej lúke. Návštevníci sa môžu tešiť na napínavý parkúr, akrobatické kúsky zoskupenia Cascadeurs d`Autriche“, vystúpenie s roztomilým poníkom Emilom, jedinečné cirkusové čísla i skupinu „Moments in Black“ a ich elegantnú jazdu v dámskom sedle. Dragúnsky pluk, tradičná starorakúska kavaléria, vás očarí jazdeckým umením i historickými uniformami.

Lipizzanerkutsche (c) Piber

Práve možnosť obdivovať rozmanité plemená koní, ich rýchlosť, obratnosť, presnosť i okamžité reakcie v niekoľkých disciplínach vytvára osobitné čaro tejto akcie. Príjemným spestrením programu sú hviezdy so 4 labkami, ktoré sa predstavia v úžasnej show, a somár Fredi z kúpeľov v St. Martins, ktorý vás pobaví svojím výnimočným nadaním – dokáže maľovať. Deti si môžu preveriť svoje jazdecké schopnosti pri jazde na poníkoch a zabaviť sa pri prechádzke s alpakou. Ponuku pre všetkých fanúšikov tohto už tradičného podujatia obohatia stánky s rozmanitým jazdeckým sortimentom a lahodné kulinárske špeciality.

Pferdefest-Schloss-Hof (c) Jutta-Kirchner

Ak by ste si po pútavom programe chceli dopriať príjemný relax v objatí prírody, odporúčame navštíviť barokovú záhradu, ktorá sa rozprestiera na ploche neuveriteľných 15 hektárov. Očaria vás tu romantické zátišia, pikniková lúka a záplava kvetín. Historický labyrint na 7. terase je krásnym miestom na príjemné blúdenie v spleti uličiek lemovaných živým plotom a vďaka vyhliadkovej plošine si dokonale vychutnáte krásu okolitej prírodnej scenérie. Pre deti je výborným miestom na zábavu zámocký statok s ihriskom, dobrodružným tematickým okruhom a množstvom zvieracích obyvateľov, ktorí čakajú na pohladenie.

(c)Harald Boehm_SKB

Nadšenci cyklistiky a prechádzok môžu do zámku Schloss Hof prísť cez cyklomost ponad rieku Moravu. V prípade prepravy autom je k dispozícii priestranné parkovisko. Do zámku Schloss Hof premáva tiež grátis kyvadlová doprava zo stanice Marchegg o 10.10, 11.10, 12.10 a 13.10 hod. a naspäť o 12.45, 15.35, 16.35 a 17.35 hod.

Termín:           31.8. – 1.9. | zámocký areál Schloss Hof je otvorený od 10.00 do 18.00 hod.
Miesto:           Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof
Vstupné:         dospelí  15,- € | deti (6-18 rokov) 9,- € | deti do 6 rokov zdarma |
rodinná vstupenka (2 dospelí + max. 3 deti) 39,- €

TIP:
Navštívte zámky Schloss Hof a Niederweiden s výhodnou ročnou vstupenkou: dospelí 34,- €; deti (6-18 rokov) 19,- €.

www.schlosshof.at/sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu