Výlet do Viedne v znamení múzeí: Túto trojicu si nenechajte ujsť!

0

Metropola Rakúska má turistom čo ponúknuť v akomkoľvek ročnom období. V letných dňoch si môžete užiť Prater alebo zoologickú záhradu, v zime sa nechať očarovať vianočnými trhmi či korčuľovať sa priamo pred radnicou. Aj na jar, kedy je počasie ešte nevyspytateľné a často chladné, je toho vo Viedni dosť k videniu.

Aerial view over the historical rooftops of Vienna from the north tower of famous St. Stephen’s Cathedral in beautiful golden evening light at sunset in summer central Vienna Austria

Milovníci kultúry môžu vziať útokom niektoré zo 129 múzeí a galérií. Pri tých najznámejších sa však musíte vyzbrojiť trpezlivosťou, lebo ich navštevuje veľa ľudí a musíte vystáť dlhý rad. Namiesto toho môžete navštíviť menej známe, no veľmi zaujímavé miesta.

Múzeum vojenskej histórie vo Viedni

Múzeum vojenskej histórie je nádherné zvonka znútra. Majestátna budova je obklopená lietadlami, tankami a historickými vozmi. Vnútri sa nachádza niekoľko prehliadkových sál, v ktorých sa zoznámite s jednotlivými historickými obdobiami. Múzeum svojim návštevníkom pripravilo aj zaujímavé letáčiky s informáciami v rôznych jazykoch. V Sieni Radeckého si môžete pozrieť obdobie od biedermeieru až po vojnu v roku 1866. Sieň revolúcií sa zase zameriava na roky 1789 až 1849 a nasledujúca miestnosť ponúka chronologický priebeh najvýznamnejších udalostí 18. storočia, pričom časť venovali aj vláde Márie Terézie. Veľmi zaujímavá je Sieň námorníctva a samozrejme v múzeu nájdete aj sálu venovanú I. svetovej vojne.

Múzeum čokolády

Sladkou časťou vášho výletu do Viedne môže byť návšteva múzea čokolády. Rodina Heindlovcov, ktorá sa už roky zaoberá výrobou a predajom čokoládových pochúťok, pripravila v miestnom kine zaujímavý dokument. Ten vás prevedie cestou od kakaových bôbov až po sladkosti na pultoch obchodov. Nebojte sa, nebudú vám tiecť slinky nadarmo. Z mnohých čokoládových fontán môžete ochutnať a uspokojiť svoj maškrtný jazýček. Mimochodom, deti do piatich rokov majú vstup zadarmo.

Múzeum Ernsta Fuchsa

Toto múzeum je vlastne vila Otta Wagnera, ktorú zachránil maliar, sochár a architekt Ernst Fuchs. Aj vďaka nemu je v súčasnosti tento palác zrejme najkrajšou budovou vo Viedni. Múzeum má okrem pondelka otvorené dvere každý deň. Môžete sa v ňom zoznámiť s osobnosťou Ernsta Fuchsa, ale aj prezrieť jeho početné diela, neobyčajné sochy a obrazy či prejsť si jednotlivé miestnosti jeho domu a nechať sa uchvátiť pestrým a netradičným nábytkom.

Obrovskou výhodou výletu do Viedne je, že premávajú pravidelné autobusové linky Slovak Lines z Bratislavy do Viedne a naspäť. Návštevu si tak môžete zmyslieť kedykoľvek a nemusíte sa trápiť s tým, kde v meste zaparkujete.

Foto: Bigstockphoto

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu