Prečo sa oplatí letieť cez rakúske cestovné kancelárie?

0

Pre väčšinu z nás je dovolenka jediným obdobím, počas ktorého dokážeme naozaj vypnúť a načerpať nové sily. Celý rok preto šetríme, vyberáme vysnívanú destináciu a nevieme sa dočkať ako budeme čo chvíľa sedieť v bazéne, chytať bronz a popíjať all-inclusive kokteily. Nič preto nemôže byť horšie ako sklamanie z reality, ktoré mnohých čaká po príchode do letoviska. Zastaraný hotel, ktorý asi len zázrakom dostal z hodnotenia štyri hviezdičky, sťažnosti na zmiznuté veci z izieb, nepríjemný personál, chudobná strava..

36765156_sNech už vaša vysnívaná dovolenka vyzerá akokoľvek, určite požadujete aspoň minimálny štandard – dostať taký servis, za ktorý ste si zaplatili (a ktorý vám bol predvedený v katalógu).

Mnohí sa z negatívnych skúseností poučili a vyberajú už len tie osvedčené cestovné kancelárie. Iní si nechajú poradiť od známych. No a stále viac a viac ľudí sa rozhodne staviť na istotu a skutočnú kvalitu, a kupuje si zájazd cez rakúske cestovné kancelárie.

Ak vyhľadávate zájazdy z pohodlia domova na internete, ponuky rakúskych CK nemohli ujsť vašej pozornosti. Mnoho slovenských cestoviek ich ponúka na svojich stránkach, aby si zákazník mohol vybrať z čo najväčšej ponuky.

Pozrite sa teda na výhody, pre ktoré sa oplatí cez rakúske CK letieť a nabudúce sa možno pre ne sami rozhodnete.

 

ŠIROKÁ PONUKA

Rakúske CK majú pestrú ponuku zájazdov, väčší výber hotelov a typov ubytovania. Pri vyhľadávaní si cez podrobné filtre zadáte vaše preferencie. V praxi to znamená, že si viete vašu dovolenku ušiť na mieru a do detailov. Výhodou sú pobyty v exotických destináciách a rozličné typy ubytovania, ktoré naše cestovky veľakrát ani v ponukách nemajú. Je to jednoducho tým, že rakúske CK fungujú na väčšom trhu s oveľa väčším počtom zákazníkov a konkurencie (Rakúsko, Nemecko, Švajčiarsko). Ich zákazník bol vždy náročnejší a tak musia cestovné kancelárie prinášať na trh prvotriednu kvalitu a servis.

CENA

Ešte donedávna sa hovorilo, že zájazdy cez rakúske CK vyšli cenovo výhodnejšie. V posledných rokov však začínajú kolovať informácie, že to už je dávny mýtus. Ako to teda v skutočnosti je?

Áno, dovolenka cez rakúsku cestovnú kanceláriu vás môže vyjsť výhodnejšie. Vždy však záleží aký typ pobytu hľadáte.

Všeobecne platí, že last minute a ultra last minute zájazdy vás vyjdú lacnejšie v slovenských CK. Na tak nízke ceny, aké je možné nájsť v našich cestovných kanceláriách je však potrebná dávka trpezlivosti, šťastia, a najmä flexibilný pracovný čas.

Niekedy však práca, alebo iné povinnosti nedovolia spontánne sa rozhodnúť, zarezervovať zájazd a ešte v ten deň letieť. Mnohí musia dovolenku plánovať polroka dopredu. V takomto prípade môže práve pobyt cez rakúsku CK vyjsť výhodnejšie. Rakúske CK majú totiž vďaka veľkému trhu celoročne priaznivejšie ceny a to nielen do bežných dovolenkových rezortov, ale aj exotických destinácii. Výhodne vychádzajú aj pobyty mimo sezóny. Láka vás dovolenka pri mori v decembri? Pri celoročných charterových letoch z letiska vo Viedni to nie je žiadny problém.

Pozrite si momentálne ponuky na tento rok a rozhodnite sa sami.

Rakúske CK zverejňujú na svojich stránkach konečné ceny vrátane všetkých poplatkov. Takže sa vám nestane, že cena vášho vysnívaného zájazdu pri platení zrazu vyskočí o pár stovák vyššie.

 

VIAC HVIEZDIČIEK

46697518_sČi si už vyberiete troj, štvor, alebo päťhviezdičkový hotel, máte istotu, že služby a vybavenie ubytovania budú počtu hviezdičiek zodpovedať. Bohužiaľ pri slovenských CK sa neraz stáva, že po príchode na váš čaká nemilé prekvapenie a váš hotel, alebo izba sa ani zďaleka nepodobajú tým na obrázkoch z katalógu. Rakúske CK sú známe svojou kvalitou a v ponuke majú len osvedčené hotely. Vďaka dlhoročnej tradícií a dobrému menu si zakladajú na kvalitnom servise a službách. Môžete tak bez obáv očakávať, že dostanete presne to, za čo si zaplatíte. Počet hviezdičiek skutočne zodpovedá realite.

Ak však predsa narazíte na nejaký problém, váš anglicky/nemecky hovoriaci delegát je vám nonstop k dispozícií. Rakúske CK majú v zahraničí dobré meno, nakupujú vo veľkom a hoteli im vždy radi vyjdú v ústrety.

FLEXIBILITA

Azda najväčšou výhodou je absolútna flexibilita zájazdu. Sami si zvolíte dĺžku pobytu či čas odletu. Slovenské CK majú dĺžky pobytov fixne dané a tomu sú prispôsobené aj termíny odletov či príletov charterových letov. Nevyhovujú vám napríklad nočné lety? V prípade rakúskych cestoviek má zákazník vďaka veľkej frekvencii letov možnosť sám si vybrať preferovaný čas odletu. Takúto flexibilitu ocenia ako rodiny s deťmi, tak pracujúci ľudia s pracovnými povinnosťami. Tiež sa nemusíte viazať na tradičné týždňové/dvojtýždňové/desaťdňové pobyty. Je len na vás koľko dní pobytu si vyberiete.

ODLETY Z VIEDNE

Viedeň sa nachádza iba necelých 60 km od Bratislavy a letecky sa odtiaľ dostanete prakticky do celého sveta. Letisko vo Viedni je moderne vybavené, ročne sa tu odbaví vyše 20 miliónov cestujúcich. Pri zakúpení zájazdu cez rakúsku CK veľakrát dostanete výhodnejšie parkovanie na letisku. Obrovskou výhodou je už spomínané veľké množstvo termínov, takže sa nemusíte obmedzovať na úzku ponuku.

Text: Viktória Fričová, Foto: 123rf.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu