Saalbach-Hinterglemm – jedno z najkrajších a najobľúbenejších lyžiarskych stredísk v Rakúsku

0

V srdci rakúskych Álp, skryté medzi majestátnymi horskými vrcholkami, leží jedno z najkrajších a najobľúbenejších lyžiarskych stredísk v Rakúsku – Saalbach-Hinterglemm. Tento zimný raj, známy svojimi rozsiahlymi a dobre udržiavanými zjazdovkami, sa stáva každoročne miestom stretnutia milovníkov zimných športov z celého sveta. Jeho popularita však nespočíva len v kvalitných lyžiarskych podmienkach, ale aj v bohatej ponuke aktivít, ktoré dokážu uspokojiť každého.

Pre našich lyžiarov  má Saalbach-Hinterglemm špeciálne miesto. Vďaka svojej geografickej blízkosti a ľahkej dostupnosti sa stáva ideálnou destináciou pre krátkodobé aj dlhšie zimné dovolenky. Rodiny ocenia široký výber ubytovacích a stravovacích možností, ktoré zohľadňujú potreby malých aj veľkých, a rozmanité zábavné a edukačné aktivity, ktoré zaručujú, že žiadny deň na svahu nebude nudný. Lyžiari a snowboardisti zase uvítajú rozmanitosť zjazdoviek rôznych obtiažností, vysokú kvalitu snehových podmienok a moderné vleky, ktoré minimalizujú čakacie doby a maximizujú čas strávený na snehu.

Saalbach-Hinterglemm

V Saalbach-Hinterglemm nájdete ideálne podmienky pre nezabudnuteľnú zimnú dovolenku, či už hľadáte adrenalinové zážitky na svahoch, alebo pokojnú relaxáciu v horskom prostredí. Jeho jedinečná atmosféra a pohostinnosť z neho robia miesto, kam sa budete chcieť vracať.

Saalbach-Hinterglemm sa nachádza v srdci spolkovej krajiny Salzburg. Toto idylické údolie, obklopené vysokými alpskými vrcholmi, je ako stvorené pre milovníkov hôr a zimných športov. Svojou strategickou polohou v blízkosti hraníc s Nemeckom je stredisko autom ľahko dostupné.

Cesta autom z Prahy alebo Bratislavy trvá približne 4 až 5 hodín, čo z tohto strediska robí ideálnu destináciu pre rodiny, ktoré preferujú cestovanie na vlastnú päsť. Trasa vedie krásnou krajinou a je dobre označená, čo zaisťuje pohodlný a bezpečný príchod do strediska.

Pre tých, ktorí uprednostňujú cestovanie vlakom, ponúka Saalbach-Hinterglemm pohodlné spojenie s hlavnými železničnými stanicami v Rakúsku. Najbližšia veľká železničná stanica je v Zell am See, odkiaľ sa do Saalbach-Hinterglemmu môžete dostať buď taxíkom alebo miestnym autobusom.

Pre tých, ktorí cestujú lietadlom, najbližšie medzinárodné letisko je v Salzburgu, odkiaľ je možné do Saalbach-Hinterglemmu pokračovať autobusom, vlakom alebo prenajatým autom.

V rámci strediska je zabezpečená efektívna preprava lyžiarov a návštevníkov. K dispozícii sú bezplatné skibusy, ktoré premávajú medzi jednotlivými časťami strediska a lyžiarskymi svahmi, čo umožňuje pohodlný presun bez nutnosti použitia vlastného auta. Parkovanie je v Saalbach-Hinterglemme dobre zorganizované, s množstvom parkovacích miest blízko hlavných lyžiarskych vlekov a ubytovacích zariadení.

Lyžiarske možnosti

Saalbach-Hinterglemm je známy svojou rozsiahlosťou a rozmanitosťou lyžiarskych tratí, ktoré uspokoja lyžiarov všetkých úrovní. Stredisko ponúka viac ako 270 km perfektne upravených zjazdoviek, rozdelených na zelené (začiatočnícke), modré (ľahké), červené (stredne náročné) a čierne (náročné) trate.

 • Zelené trate sú ideálne pre začiatočníkov a rodiny s deťmi. Tieto trate sú široké, s miernym sklonom, čo umožňuje bezpečný a príjemný zážitok pri učení sa základov lyžovania.
 • Modré trate ponúkajú trochu viac výzvy, ale stále sú vhodné pre menej skúsených lyžiarov. Sú ideálne na zdokonaľovanie zručností a získavanie sebadôvery na svahu.
 • Červené trate sú určené pre pokročilých lyžiarov, ktorí ovládajú lyžovanie na vyššej úrovni a hľadajú väčšiu výzvu.
 • Čierne trate sú určené pre expertov a tých, ktorí hľadajú adrenalín a náročné zjazdy.

Saalbach-Hinterglemm

Vlekové kapacity v Saalbach-Hinterglemme sú vysoké, s moderným vlekovým systémom, ktorý zahŕňa sedačkové vleky, kabínkové lanovky a tatrovky. Vďaka tomu sú čakacie doby na vleky minimálne, čo umožňuje lyžiarom stráviť viac času na svahu a menej času v radoch.

Pre milovníkov freeridu a snowboardingu ponúka Saalbach-Hinterglemm množstvo možností. Stredisko má špeciálne vyhradené freeride zóny s prirodzeným terénom, ktoré sú rajom pre tých, ktorí hľadajú prašan mimo vyznačených tratí. Pre snowboardistov sú tu snowparky s rôznymi prekážkami a skokmi, ktoré uspokoja aj najnáročnejších jazdcov.

S takýmto bohatým výberom tratí a vynikajúcou infraštruktúrou je Saalbach-Hinterglemm ideálnym miestom pre všetkých, od začiatočníkov až po expertov, ktorí si chcú užiť nezabudnuteľnú lyžiarsku dovolenku.

Vybavenosť strediska

Stredisko Saalbach-Hinterglemm je nielen lyžiarskym rajom, ale aj miestom, kde nájdete všetko potrebné pre komfortnú a pohodlnú dovolenku.

 • Ubytovanie: Na výber máte širokú paletu ubytovacích možností. K dispozícii sú luxusné hotely s komplexnými službami, príjemné apartmány pre rodiny či menšie skupiny, a dokonca aj útulné horské chaty pre tých, ktorí hľadajú autentický horský zážitok. Mnohé ubytovacie zariadenia sú prispôsobené rodinám s deťmi, ponúkajú špeciálne rodinné izby, detské ihriská a ďalšie služby, ako sú detské postieľky a vysoké stoličky, čo robí Saalbach-Hinterglemm ideálnym miestom pre rodinné dovolenky.
 • Stravovacie možnosti: V stredisku nájdete široký výber reštaurácií, kaviarní a horských chát, ktoré ponúkajú tradičnú rakúsku kuchyňu, ako sú schnitzely, knedle alebo strudle. Pre tých, ktorí preferujú medzinárodnú alebo zdravšiu stravu, je tu tiež mnoho možností, vrátane reštaurácií s vegetariánskymi a vegánskymi jedlami. Horské chaty poskytujú nielen skvelú stravu, ale aj neopakovateľnú atmosféru s nádhernými výhľadmi na alpské vrcholy.
 • Ďalšie služby: Saalbach-Hinterglemm myslí aj na praktické aspekty lyžiarskej dovolenky. V stredisku nájdete ňiekoľko požičovní lyží a snowboardov, kde si môžete požičať alebo kúpiť najnovšie modely vybavenia. Pre začiatočníkov a deti sú k dispozícii lyžiarske a snowboardové školy s kvalifikovanými inštruktormi, ktorí hovoria viacerými jazykmi. Navyše, v stredisku je veľa obchodov s oblečením, suvenírmi a všetkým, čo by ste mohli potrebovať počas dovolenky.

Táto bohatá vybavenosť strediska Saalbach-Hinterglemm zabezpečuje, že vaša dovolenka bude nielen plná zábavy na svahoch, ale aj pohodlná a bezstarostná.

Aktivity mimo lyžovania

Saalbach-Hinterglemm ponúka bohatú paletu aktivít aj pre tých, ktorí si chcú užiť zimnú dovolenku mimo lyžiarskych svahov.

 • Rodinné a detské atrakcie: Okrem lyžovania je tu množstvo zábavných možností pre rodiny s deťmi. Sánkovanie na vyhradených sánkarských dráhach ponúka vzrušujúci zážitok pre všetky vekové kategórie. Klziská sú ideálne pre milovníkov korčuľovania a sú často vybavené aj pre najmenších korčuliarov. Snowtubing, jazda na nafukovacích kruhoch po snehu, je zábavná a bezpečná aktivita, ktorá vyčarí úsmev na tvári každého dieťaťa.
 • Wellness a relax: Po náročnom dni na svahoch si môžete dopriať relax v jednom z mnohých wellness centier. Sauny, kúpele a masáže sú ideálnym spôsobom, ako uvoľniť napäté svaly a načerpať nové sily. Mnohé hotely a rezorty ponúkajú komplexné wellness služby vrátane parných kúpeľov, jacuzzi a rôznych typov masáží.
 • Kultúrne a historické atrakcie v okolí: Okolie Saalbach-Hinterglemm je bohaté na kultúrne a historické pamiatky. Môžete navštíviť miestne múzeá a galérie, ktoré ponúkajú pohľad na miestnu históriu a kultúru. Neďaleké mestá ako Zell am See a Kaprun sú domovom historických hradov a kostolov, ktoré stoja za návštevu. Okrem toho, mnohé z týchto miest organizujú kultúrne podujatia, ako sú koncerty a festivaly, ktoré obohatia vašu dovolenku o jedinečné zážitky.

Tieto mnohostranné aktivity robia Saalbach-Hinterglemm atraktívnym miestom pre všetkých, ktorí hľadajú viac než len lyžovanie, a zaručujú, že každý člen rodiny si tu nájde svoje obľúbené aktivity.

Praktické informácie

Pre plánovanie dovolenky v Saalbach-Hinterglemme je dôležité vedieť niekoľko kľúčových praktických informácií.

 • Ceny skipasov a ubytovania: Ceny skipasov v Saalbach-Hinterglemme sa líšia v závislosti od sezóny, dĺžky pobytu a veku lyžiarov. Existujú denné, viacdňové a sezónne skipasy, ako aj zvýhodnené ceny pre deti, študentov a seniorov. Ubytovanie v stredisku ponúka rôzne cenové kategórie od luxusných hotelov až po cenovo dostupnejšie apartmány a chaty. Odporúča sa rezervovať ubytovanie dopredu, najmä v hlavnej sezóne, keď je dopyt vysoký.
 • Informácie o počasí a snehových podmienkach: Aktuálne informácie o počasí a snehových podmienkach sú dôležité pre bezpečný a príjemný zážitok na svahoch. Saalbach-Hinterglemm je známy svojimi spoľahlivými snehovými podmienkami počas celej zimnej sezóny. Pre najaktuálnejšie informácie sa odporúča sledovať online počasie a snehové správy.
 • Dôležité kontakty a webové stránky pre aktuálne informácie: Pre najnovšie informácie o stredisku, vrátane otváracích hodín vlekov, eventov a aktivít, je dobré navštíviť oficiálne webové stránky Saalbach-Hinterglemm (www.saalbach.com). Na stránke nájdete tiež kontakty na turistické informačné centrá, kde môžete získať podrobné informácie a poradenstvo. Pre naliehavé situácie je dôležité mať pri sebe kontakty na miestnu horskú službu a zdravotné stredisko.

S týmito informáciami môžete efektívne naplánovať svoju dovolenku v Saalbach-Hinterglemme a užiť si ju bez zbytočných starostí.

Saalbach-Hinterglemm, s jeho rozmanitými zjazdovkami, vynikajúcimi službami a množstvom aktivít, je skutočne ideálnou destináciou pre rodiny. Toto stredisko ponúka všetko, čo by ste mohli očakávať od dokonalej zimnej dovolenky: širokú škálu lyžiarskych tratí pre všetky úrovne zručnosti, prvotriedne ubytovanie, lahodnú gastronómiu a nezabudnuteľné zážitky.

Dôvody, prečo sa vybrať práve sem, sú nekonečné. Od perfektných snehových podmienok, cez modernú infraštruktúru až po bohaté možnosti pre ne-lyžiarske aktivity – Saalbach-Hinterglemm je miestom, kde každý nájde to svoje. Či už hľadáte adrenalín na svahoch, relax v saune alebo kultúrne vyžitie v okolitých mestách, toto stredisko splní vaše očakávania. Ponorte sa do sveta zimných radovánok a odneste si domov spomienky, ktoré budú trvať celý život.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu