120. výročie dňa verejnej dopravy Öffi-Tag 2023 bude 9. septembra

0

Oslávte 120 rokov viedenskej verejnej dopravy Öffi-Tag (rakúšania jej hovoria „Öffis“ ako skratka zo slovného spojenia „Öffentliche Verkehrsmittel“ = verejná doprava ) a zažite pestrý program plný aktivít a zábavy pre celú rodinu.

V sobotu 9. septembra 2023 sa vo Viedni koná deň verejnej dopravy, v predošlých ročníkoch navývaný Tramwaytag. So vstupom zdarma si užijete hravú a hudobnú zábavu pre malých aj veľkých, vzrušujúce praktické stanovištia a hlbší pohľad do zákulisia Wiener Linien. Spoznáte históriu viedenskej verejnej dopravy a nahliadnete do jej budúcnosti. 

Deň verejnej dopravy v skratke

  • Dátum: 9. september 2023
  • Čas: od 10.00 do 21.00 (vystavovatelia majú otvorené do 19.00)
  • Miesto: Námestie Karlsplatz, 1040 Viedeň
  • Vstup voľný

Ako sa dostanete na Öffi-Tag na námestí Karlsplatz

Verejnou dopravou: U1, U4, 1, 2, 62, 71, D, 4A, 59A, Badner Bahn.

Na bicykli: S kódom „ÖFFITAG“ môžete 9. septembra využívať bicykle WienMobil Rad 2 x 30 minút zadarmo! Stanicu bicyklov WienMobil nájdete priamo na námestí Karlsplatz. Alebo príďte so svojím súkromným bicyklom a využite jedno z parkovísk pre bicykle mesta Viedeň v okolí námestia Karlsplatz.

Program

Informačný stánok U2xU5: prehliadka prestavanej stanice Karlsplatz

Zistite všetko o projekte ochrany klímy U2xU5. Ako špeciálnu atrakciu môžete navštíviť prestavané nástupište v stanici U2 a U5 Karlsplatz s novými nástupištnými paravánovými dverami. 

Bezpečnostný a preventívny autobus so simulátorom jazdy

Viete, čo robiť v prípade núdze vo verejnej doprave? Tu sa to môžete dozvedieť! Naši kolegovia vám vysvetlia naše zariadenia na tiesňové volanie a vy si ich môžete sami vyskúšať. Ako špeciálny vrchol sa môžete osvedčiť ako vodič električky v simulátore jazdy.

Rallye s hádankami verejnej dopravy: Vyhrajte exkluzívnu prehliadku staveniska U2xU5!

Ako dobre poznáte systém viedenskej verejnej dopravy? Zúčastnite sa našej hádankovej rallye! Stačí naskenovať QR kód v informačnom stánku alebo v stanoch vystavovateľov a zúčastniť sa digitálne! Všetky správne vyplnené príspevky budú zaradené do žrebovania o exkluzívnu prehliadku pre dve osoby na stavenisku U2xU5.

Svet virtuálnej reality

Vedeli ste, že pri opravách a školeniach používame virtuálnu realitu (VR)? Dnes si ju môžete vyskúšať na vlastnej koži: Nasaďte si okuliare VR a ukážte svoje schopnosti! 

Skok za vibráciami: Meriame vaše vibrácie pri skákaní

Aby sme zabezpečili, že naše električky sa budú po meste pohybovať ticho a plynulo, meriame vibrácie. Dnes chceme vidieť, ako skáčete! Aké silné sú vaše vibrácie pri skákaní? Presne vám to zmeriame a s trochou šťastia vyhráte skvelú dobrotu! 

WienMobil World

Vitajte vo svete našich doplnkových služieb mobility! Posaďte sa a presvedčte sa o tom v našich autách, dodávkach a bicykloch WienMobil. Čaká na vás aj WienMobil Hüpfer, zdieľané taxi vozidlo!

Riadenie prerušenia služby a bezpečnosti

Čo sa stane, keď dôjde k prerušeniu služby alebo poruche v našej sieti? Aké kroky podnikneme? Posaďte sa do rádiového vozidla nášho pohotovostného tímu a zažite tento proces na vlastnej koži!

Informácie pre cestujúcich Plus vo vlaku X

Počuli ste už o systéme FIS+? Náš nový informačný a smerovací systém pre cestujúcich vo vlaku X zobrazuje spoje a ďalšie trasy v nasledujúcej stanici podľa vašej polohy. So systémom FIS+ sa môžete naživo zoznámiť na Dni verejnej dopravy.

Výzva pre automaty na lístky

Vyskúšajte nové používateľské rozhranie našich automatov na cestovné lístky a povedzte nám, čo si o tom myslíte. Tešíme sa na vašu spätnú väzbu! 

Vodíkový autobus s experimentálnou stanicou

Pre ešte väčšiu ochranu klímy testujeme vodíkové autobusy. Tu sa dozviete, čo všetko vodík ako pohonný systém predstavuje, vysvetlený detskou hrou a pripravený na vyskúšanie.

Informácie pre cestujúcich vtedy, dnes, zajtra; Podpisový avatar Iris

Ako sa vyvíjali a menili naše cestovné poriadky a mapy služieb v priebehu rokov? Plus: Príďte sa zoznámiť s našou znakovou avatarkou Iris, ktorá bude v budúcnosti poskytovať informácie pre nepočujúcich.

Stavebná stanica so stavebnými vozidlami

Ako sa vlastne stavajú električkové trate? Zistite to tu! Môžete si pozrieť aj stavebné vozidlá, ako napríklad zvárací voz alebo systém mazania koľajníc. 

Wiener Lokalbahnen 

Tu sa dozviete viac o ponuke našej sesterskej spoločnosti Badner Bahn. Pre deti je tu stanica ručných prác a maľovania.

Živý program na pódiu

Tešiť sa môžete na pestrú zmes koncertov, rozhovorov, detského programu, hudby DJ a živých dojmov z podujatia! Moderátorka Carola Gausterer vás šarmantne prevedie celým dňom. Program na pódiu bude preložený do rakúskeho posunkového jazyka.

Upozornenie: V priestore pódia môže byť zvýšená hladina hluku. V prípade potreby vám náš personál poskytne ochranu sluchu. 

Program pre deti

Pre našich najmenších hostí je pripravený detský program na živom pódiu, skákací hrad a bazén s loptičkami pod dohľadom, ako aj stanica líčenia, stanica ručných prác a stanica maľovania.

Špeciálna výstava: 120 rokov verejnej dopravy vo Viedni

Poďte s nami na cestu časom! Na našej „Prechádzke históriou“ sa môžete v pokoji prejsť 120 rokmi histórie viedenskej verejnej dopravy. Na výstave nájdete všetko od začiatkov až po dnešné úspechy a pohľad do budúcnosti verejnej dopravy. Viac informácií: Míľniky a vízie

Okružné jazdy oldtimerskou električkou

Pohodlne sa usaďte a vychutnajte si výhľad počas jazdy oldtimer električkou okolo okruhu! Naše historické električky budú 9. septembra od 10.00 do 19.00 h premávať v 15-minútových intervaloch na tejto trase: Karlsplatz – Schwedenplatz – Schottentor – Ring, Volkstheater – Karlsplatz

Cestovanie zadarmo so špeciálnym lístkom

Špeciálny cestovný lístok na Deň verejnej dopravy 9. septembra 2023 

Dňa 9. septembra 2023 môžete cestovať zadarmo vo všetkých prostriedkoch verejnej dopravy v centrálnej zóne Viedne medzi 8.00 a 22.00 hod. na ľubovoľný počet ciest. To zahŕňa Wiener Linien, S-Bahn, Badner Bahn, autobusy VOR.

Špeciálny cestovný lístok je k dispozícii v našich informačných a predajných kanceláriách. Môžete si ho tiež stiahnuť kliknutím na tlačidlo na stiahnutie. Platí aj v digitálnej podobe.

Stiahnite si špeciálny cestovný lístok (PDF)

Upozorňujeme:

Psy musia mať náhubok a musia byť na vodítku na celom mieste podujatia. V areáli podujatia je zakázané jazdiť na bicykli. Platia predpisy pre areál Wiener Linien. Program sa môže zmeniť.

Oficiálna stránka podujatia: https://www.wienerlinien.at/oeffitagZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu