Festival Donauinselfest 2018

Portugal. The Man, Antilopen Gang, Freddy le Grand, Münchener Freiheit, Gert Steinbäcker, Wiener Blond: o dobrú náladu sa na najväčšom európskom koncerte pod holým nebom v dňoch od 22. do 24. júna zadarmo postarajú hviezdy o medzinárodného aj domáceho formátu. Na jedenástich pódiách budú súbežne prebiehať koncerty zo všetkých možných hudobných žánrov. Program doplnia kabaretné, športové a detské akcie.

Na konci júna sa na jeden víkend stane viedenský Dunajský ostrov priestorom pre mega párty pre asi tri milióny návštevníkov. V priebehu festivalu Donauinselfest ponúknu hudobníci všetkých žánrov 600 hodín programu. V rámci rôznych tematických ostrovčekov nájde pre seba každý tú pravú zábavu, bez ohľadu na svoj vek či osobné preferencie. Chuťové bunky si prídu na svoje pri rôznych stánkoch s občerstvením a v gastro zónach. Príležitosť k nákupom budete mať aj na pop-up trhu s kreatívnymi výrobkami, kde môžete nájsť originálne kúsky od 20 mladých dizajnérov.

200 živých koncertov, 11 pódií, 18 ostrovčekov

Kompletný prehľad špičkových umelcov, ktorí vystúpia na 35. ročníku festivalu je obrovský: rocková, popová, alternatívne, indie a punková hudba, hip-hop, oldies, elektronická hudba, šlágre a ľudová hudba, kabaret a autorské čítanie. Ukážky niektorých z najatraktívnejších predstavení :

 • Antilopen Gang: nemecká skupina slávila v roku 2017 so svojim albumom „Anarchia und Alltag“ obrovský úspech
 • Portugal. The Man: indická rocková skupina z USA zoskupená okolo frontmana Johna Gourleyho ( „Feel It Still“)
 • Freddy le Grand: holandský DJ a hudobný producent pohybujúce sa v žánri house music ( „Put Your Hands Up for Detroit“)
 • Möwe: indickej popovej duo hlásiaci sa k žánru viedenskej deep house music sa postará o trochu tanečnej hudby ( „Blauer Tag“)
 • Gert Steinbäcker & Band: hviezda STS prinesie rakúskej hity ako napr. „Großvater“.
  Konstantin Wecker: s klasickými i novými nemeckými piesňami
 • Münchener Freiheit: charizmatická skupina predstaví hity ako „Ohne dich“ a „SOS“ a tiež songy z nového albumu
 • Best of I Am From Austria: Elisabeth Engstler a Andreas Steppan zaspievajú najväčšie hity Rainharda Fendricha
 • Wiener Blond: popovej duo sa s kapelou Original Wiener Salonensemble venuje žánru Wienerlied
 • Lukas Resetarits: o dobrú náladu sa postará rakúsky kabaretný umelec so svojím programom „70er – leben lassen“

Šport, akcie, zábava

Všetci bez ohľadu na vek sa môžu osviežiť na Rodinnom ostrove a vyblázniť sa pri rôznych aktivitách. Na tých odvážnejších čakajú výzvy na ostrove „Action & Fun“ – kaskadérske kúsky môžete vyskúšať pri bag jump z 3,5 metra vysokej veže. Alebo sa prihláste na lietajúce pódium – odvážlivci istení lanom sa vďaka atrakciu Flying Fox preletí 160 m nad davom v publiku.

35. ročník festivalu Donauinselfest
22.-24.6.2018

Informácie a program:
www.donauinselfest.at

Miesto konania akcie:
Dunajský ostrov
Donauinsel, 1220 Wien
www.donauinsel.wien.at

Mapa

text: wien.info