Donauinselfest 2023 – najväčší bezplatný hudobný festival pod holým nebom v Európe

0

V srdci Viedne na rieke Dunaj na dlhom umelom ostrove Donauinsel sa pravidelne koná festival  Donauinselfest –  víkend plný hudby a zábavy. Každoročný hudobný festival je s prevažne miestnymi interpretmi a príležitostnými medzinárodnými hviezdami. Zvyčajne ho navštívi približne 2,5 milióna ľudí.  V roku 2022 malo podujatie vyše 600 hodín hudby na 11 pódiách s množstvom ďalších festivalových aktivít.

Dunajský ostrov Donauinsel  je 21 km dlhý a 250 m široký umelo vytvorený ostrov ako súčasť ochrany proti povodniam.  Slúži však aj ako rekreačný park, kde sa dá chodiť na prechádzky, plávať, bicyklovať, šliapať, liezť, jesť, piť a celkovo sa zabávať. A každý rok sa na jeden víkend jeho časť premení na obrovský hudobný festival pod holým nebom.

Hudba zvyčajne zahŕňa rôzne žánre vrátane rocku, popu, rapu, hip-hopu, elektronickej hudby, swingu, folku, metalu a všetkého medzi tým.

Hoci väčšina účinkujúcich pôsobí v Rakúsku, na zozname medzinárodných hviezd z minulých podujatí sú napríklad Mando Diao, Lisa Stansfield, Amy Mcdonald, Michael Bolton, Sean Paul, Bob Geldof, ako aj mnohí ďalší z nemecky hovoriaceho hudobného sveta.

Medzi jednotlivými vystúpeniami sa môžete zabaviť aj rôznymi inými aktivitami, nehovoriac o množstve stánkov, ktoré vám zabezpečia jedlo a vodu (samozrejme, nie zadarmo). V roku 2023 napríklad očakávajte pop-up verziu dizajnového trhu Edelstoff.

Zaujímavé je, že všetko organizuje politická strana SPÖ už desaťročia viac-menej tvorí mestskú vládu.

Festival oslávi tento rok jubileum

Po obmedzeniach súvisiacich s COVID sa organizátori v roku 2022 vrátili k tradičnému formátu s viac ako 100 účinkujúcimi, 11 pódiami a viac ako 600 hodinami hudby, nehovoriac o všetkých ostatných oblastiach aktivít a služieb.  V tomto roku 2023 sa uskutoční jubilejný  40. ročník.

Termíny a vstup

Júnový víkend je už tradičný a Donauinselfest 2023 je naplánovaný na 23. až 25. júna.

Vstupenku si kupovať nemusíte, pretože vstup je, ako už bolo spomenuté, voľný. Podrobnosti o vstupe a programe, ako aj kompletné informácie pre návštevníkov nájdete na oficiálnej webovej stránke, keď budú k dispozícii.

Ako sa dostať na Donauinselfest

Metrom

Na podujatia na ostrove si neberte auto. Zaparkujte na niektorom z parkovísk Park+Ride a naskočte na metro na stanicu Donauinsel alebo Handelskai.

Stanica metra Donauinsel sa nachádza na linke U1, ktorá prechádza centrom mesta. Na stanicu Handelskai sa dostanete linkou U6. Metro premáva v 15-minútových intervaloch (do 2:00 dokonca v 3-minútových intervaloch) z piatka na sobotu a zo soboty na nedeľu počas celej noci! Donauinselfest si tak môžete užiť naplno a dostať sa domov kedykoľvek.

Vlakom

Do Viedne sa ľahko dostanete vlakom zo všetkých smerov. Tu môžete pokračovať v ceste na festival rýchlikmi alebo priamo metrom a užiť si skvelý festival na dunajskom ostrove počas 3 dní!

Prímestké vlaky: S1, S2, S3, S4, S7, S80 na zastávku Handelskai.

Električkou

Električka č. 31 na zastávku Floridsdorfer Brücke alebo č. 33 na zastávku Friedrich Engels Platz

Autobusom

Autobus č. 11A na zastávku Handelskai alebo autobusy č. 22A, 24A, 31A na zastávku Kagraner Platz

Dátum konania: 23. až 26. jún 2023

Program: https://donauinselfest.at/programm/

Oficiálna stránka festivalu: https://donauinselfest.at/

Facebook: https://www.facebook.com/Donauinselfest

Instagram: https://www.instagram.com/donauinselfest_wien/

Twitter: https://twitter.com/Inselfest

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC6O0JH64E2e_68peXb8-uaQ

Tiktok: https://www.tiktok.com/@donauinselfest_wien

Miesto konania akcie

Dunajský ostrov
Donauinsel, 1220 Wien
www.donauinsel.wien.at

Mapa

Zdroje:

https://www.visitingvienna.com/entertainment/events/donauinselfest/

https://donauinselfest.at/jahre-legendaere-momentewiediese/

https://www.stadt-wien.at/veranstaltungen/festival/plan-und-anfahrt-zum-donauinselfest.html

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu