Festival Donauinselfest 2019

0

Na konci júna sa na jeden víkend stane viedenský Dunajský ostrov priestorom pre mega párty pre asi tri milióny návštevníkov. V priebehu festivalu Donauinselfest ponúknu hudobníci všetkých žánrov 600 hodín programu. V rámci rôznych tematických ostrovčekov nájde pre seba každý tú pravú zábavu, bez ohľadu na svoj vek či osobné vkus. Chuťové bunky si prídu na svoje pri rôznych stánkov s občerstvením a v gastro zónach.

1500 umelcov, 13 pódií, 17 ostrovčekov

Výber špičkových umelcov, ktorí naživo vystúpia na 36. ročníku festivalu Donauinselfest je obrovský: rocková, popová, alternatívne, indie a punková hudba, hip-hop, oldies, elektronická hudba, šlágre a ľudová hudba, kabaret aj autorské čítanie. Ukážky niektorých z najatraktívnejších predstavení:

  • Kultová nemecká rocková skupina Tocotronic
  • Hugel, francúzsky DJ Florent Hugel (producent remixu talianskej pesničky „Bella Ciao“)
  • Nekonvenčná britská skupina The Tiger Lillies oslávi svoje 30-ročné výročie priamo na pódiu
  • Maďarská diskžokejka Viktoria Metzker
  • Austropopový špeciál prinesie sústredenú červeno-bielo-červenú ekipy:
  • predstaví sa legenda Wolfgang Ambros, Drum- and-Bass-Duo Camo & Krooked, diskžokejové Darius & Finlay, kabaret s Lisou Eckhart a Stermann & Grissemann, šláger speváci Marco Ventre a „šlágrový uragán z Korutánska“ Melissa Naschenweng.

Súťaž Rock the Island Contest ponúkne príležitosť na vystúpenie nespočtu hviezdičiek na vzostupe a nových talentov. Kto by si chcel sám vyskúšať pódium, môže sa predviesť ako jeden z vystupujúcich pri karaoke.

Šport, akcie, zábava

Všetci bez ohľadu na vek sa môžu osviežiť na Rodinnom ostrove a vyblázniť sa pri rôznych aktivitách. Na tých odvážnejších čakajú výzvy na ostrove „Action & Fun“: Pri skoku Bagjump pristanete po 10 metroch letu na vzduchovom vankúši, z 15 metrov vysokej veže Flower Tower je to dole ešte o kus ďalej. Alebo sa môžete osmělit a vyskúšať si jazdu v Rrrrodeu

36. ročník festivalu Donauinselfest
21.-23.6.2019

Informácie a program:
www.donauinselfest.at

Miesto konania akcie:
Dunajský ostrov
Donauinsel, 1220 Wien
www.donauinsel.wien.at

Mapa

text: wien.info

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu