Festival piva vo Viedni – Kaiser Wiesn vo viedenskom Prátri

0

Rakúsky “Oktoberfest” sa každoročne koná v srdci Viedne. Rovnako ako každý rok, aj tento rok sa Kaiser Wiesn vracia s plnou parádou. Tento festival je nielen oslavou rakúskej kultúry, ale aj miestom, kde sa stretávajú ľudia zo všetkých kútov sveta, aby spolu oslavovali v jedinečnej atmosfére.

Kaiser Wiesn 2023 sa uskutoční od 21. septembra do 8. októbra 2023. Ako vždy, miestom konania bude obľúbený viedenský Práter, ktorý sa na 18 dní premení na festivalový areál plný hudby, zábavy a kulinárskych špecialít.

Program a Aktivity

Kaiser Wiesn je viac než len festival; je to celkový zážitok, ktorý ponúka niečo pre každého. Od hudby a koncertov až po špeciálne aktivity pre deti, seniorov a študentov, tu je prehľad toho, čo môžete očakávať.

Hudba a Koncerty

Na Kaiser Wiesn 2023 sa predstaví až 1 900 hudobníkov, ktorí vám ponúknu 700 hodín živej hudby vrátane 150 samostatných koncertov.

  • Rock the Kaiser Wiesn (25.9) – deň venovaný rockovej hudbe.
  • SISI-Kränzchen (25.9) – exkluzívne stretnutie pre ženy s atmosférickou živou hudbou.

Zábava pre všetky vekové kategórie

Detský Oktoberfest sa bude konať na viacero dní (23.09. – 25.09., 29.09. – 01.10., 06.10. – 08.10.) a ponúkne pestrý program od 12:30 do 17:30.

Dni seniorov sa uskutočnia 27. septembra a 4. októbra s balíčkom šitým na mieru, ktorý zahŕňa pol kurčaťa a pol litra piva.

Student Wiesn sa uskutoční 2. októbra s špeciálnou cenou vstupenky, ktorá stojí len 15 € vrátane lahodného piva.

Novinky v roku 2023

Kaiser Wiesn sa každý rok snaží priniesť niečo nové a vzrušujúce pre svojich návštevníkov. V roku 2023 sa môžete tešiť na niekoľko zaujímavých noviniek, ktoré zvyšujú atraktivitu tohto už tak obľúbeného festivalu.

  • Tento rok sa k festivalu pripája spoločnosť OBI Baumarkt ako prémiový partner. Dokonca aj jedno z hlavných stanov, Kaiser Zelt, bude premenované na OBI Kaiser Zelt.
  • Pre zákazníkov boxov na TOR 2 bude k dispozícii VIP prístup, ktorý zahŕňa štyri fľaše Chardon Garden Spritz.
  • Spoločnosť WESTbahn sa stáva oficiálnym partnerom v oblasti mobility, čo je súčasťou snahy o ekologickú udržateľnosť festivalu.
  • Wiesn Village bude rozšírené o atraktívne predajné stánky a zameranie na ešte väčšiu regionálnosť.
  • Drevený senník namiesto festivalového pódia, ktorý ponúka predovšetkým väčšiu blízkosť k folklórnym tanečným skupinám a kapelám.
  • Rozšírenie terasovitých plôch.

Kaiser Wiesn 2023 je nepochybne jedným z najväčších a najfarebnejších festivalov, ktoré Rakúsko ponúka. Od hudby až po kulinárske špeciality, od aktivít pre deti až po špeciálne dni pre seniorov, tento festival má niečo pre každého. Vstupenky a všetky potrebné informácie nájdete na oficiálnej webovej stránke festivalu.

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu