Festival piva vo Viedni – Kaiser Wiesn vo viedenskom Prátri

0

Od 22. septembra do 9. októbra 2022 bude Viedeň oslavovať pivo, zvyky a kultúru.

Na ploche približne 20 000 metrov štvorcových čakajú na návštevníkov festivalu tri festivalové stany, päť alpských pasienkov a priestranný areál pod holým nebom najväčšieho rakúskeho Oktoberfestu. Spolu s regionálnymi partnermi, ako sú Gösser, Wiesbauer, Wojnar’s a Jö, organizátori pripravili 18-dňový festivalový program a dali priestor hviezdam ľudovej hudby. Počas troch týždňov sa fanúšikom ľudovej hudby, šlágrov a gurmánov predstaví bohatý zábavný program. Na Kaiser Wiesn vo viedenskom Prátri si každý návštevník nájde niečo pre seba – od šou, cez špeciálne podujatia, regionálne pochúťky až po početné atrakcie. Od štvrtka 22. septembra 2022 až do 9. októbra 2022 sa môžu návštevníci tešiť na nefalšovanú atmosféru Wiesnu vo viedenskom Prátri, a to denne od 11.30 do 23.00 hod.

Program Kaiser Wiesn

Po veľkolepom štarte vo štvrtok budú v piatok a počas víkendu dominovať východorakúske spolkové krajiny, ktoré v rámci „cisárskeho popoludnia“ ponúknu atmosférickú hudbu v príslušných festivalových stanoch Gösser, Wiesbauer a Wojnar’s a večer budú pokračovať „cisárskou nocou“ a headlinermi prvého týždňa.

„Kaisernachmittag“ (Cisárske popoludnie) ponúka návštevníkom hudobnú zábavu každý deň od 12:00 do podvečera so vstupom zdarma. Zostávajúce vstupenky na „Cisárske noci“ od 19:00 sú stále k dispozícii online na kaiserwiesn.at od 44 eur.

Skutočným kultúrnym vrcholom je program v úvodnom týždni na „Jö Live Festbühne“, kde sa spájajú zvyky a hudba. Od štvrtka do nedele návštevníkov čaká slávnostný a pôsobivý nástup hudobných skupín vrátane tradičného otváracieho ceremoniálu. Potom sa o dobrú náladu postará Mostviertler „Wutzpold“.

V stane Gösser je to „štajerské dobro“

Skupina jedenástich horských chatárov „Genuss Specht Wirte“ už 18 rokov rozmaznáva svojich hostí pravými miestnymi špecialitami a pôsobí ako vyslanci dobrého vkusu. Hostia sa môžu tešiť na regionálne pochúťky, ako sú „Steirer Kasnocken“, „resche Surschweinsstelzen“, tradičný „Bierzelt Henn“ a ďalšie špeciality, ktoré samozrejme nemôžu chýbať v pravom Wiesne. Ako už názov napovedá, okrem kulinárskych špecialít čaká na návštevníkov Kaiser Wiesn aj tekuté zlato zo štajerského pivovaru Gösser v „Gösser Festzelt“.

Prehľad programu

Deň otvorenia – 22. september 2022: O hudobnú predohru sa dopoludnia od 12:00 do 14:40 postará gösserský hudobný spolok a od 14:45 ľudová hudba „Die Edlseer“ z Birkfeldu. Večer sa „Die Lauser“ postará o „skutočný životný pocit“ a najlepšiu atmosféru párty v rámci „Kaisernacht“, ktorá sa začne o 19:30.

Piatok, 23. septembra 2022: od 12:00 do 14:40 bude hrať skupina „Postmusik“ a od 14:45 sa o groovy atmosféru postará skupina „Die Hafendorfer“. „Kaisernacht“ bude od 19:30 h rozprúdený „Dirndl Rocker“.

Sobota 24. septembra 2022: Hudobný spolok Kirchberg am Wechsel odštartuje festival v sobotu od 12:00 do 14:40 a od 14:45 zaznejú výdatné Oberkrainer alebo hity z aktuálnych hitparád v podaní „Die Ötscherbären“. V sobotu večer „Dirndl Rockers“ opäť rozohrejú návštevníkov festivalu a svojím temperamentom vytvoria živú atmosféru.

Nedeľa, 25. septembra 2022: Od 12:00 do 14:40 bude hrať hudobné združenie Jois a od 14:45 bude hrať „Stodertaler Gaudiexpress“.

Wiesnská atmosféra v stane Wiesbauer

Rodinný hotel „Wiesbauer Festzelt“ sľubuje jedinečnú atmosféru s najlepšou chuťou – aj od „Genuss-Specht-Wirten“ – vrátane slnečnej terasy s výhľadom na ruské koleso. Pri živej hudbe Rotzlöffl alebo Mybock a dobrom pive nikto zaručene nezostane sedieť na lavičkách vo „Wiesbauer Festzelt“.

Deň otvorenia – 22. september 2022: Od 12:00 otvorí „Wiesbauer Zelt“ najstarší policajný orchester v Európe „Polizeimusik Wien“ a od 15:00 udáva tón „Die Hafendorfer“. Od 19:45 hod. sa o zábavu postará rakúska cover kapela „Die Draufgänger“, ktorá hrá popovú a ľudovú hudbu z juhovýchodného Štajerska.

Piatok 23. septembra 2022: Českomoravská dychová hudba „Leithaberger Blechmusi“ od 12:00, burgenlandská kapela „Bärenstark“ rozohreje hostí z Wiesnu od 15:00. „Kaisernacht“ bude od 19:45 h rozprúdená párty kapelou z Južného Tirolska „Volxrock“.

Sobota, 24. septembra 2022: Slávnosť o 12:00 hod. otvorí mestská kapela Pöchlarn a o 15:00 hod. vystúpi kapela Die jungen Fetzer. Tí, ktorí nestihli „Volxrock“ na „Kaisernacht“ predtým alebo ich ešte nemali dosť, budú mať v sobotu večer ďalšiu šancu zažiť kapelu naživo a zblízka a zažiť ich zvuk.

Nedeľa, 25. septembra 2022: Slávnostné ukončenie víkendu v nedeľu zabezpečí „Innkreis Buam“ s Oberkrainer na austropopovú hudbu od 12:00 a od 15:00 párty kapela „VöcklaBLECH“ opäť rozohreje hostí stanu.

„G’sellig beinander“ vo stane Wojnar

Pod heslom „G’selligigkeit fest im Blick“ budú profesionáli z cateringu „Festblick“ rozmaznávať návštevníkov Wiesnu vo „Wojnar Festzelt“ chutnými jedlami, ako napríklad „Schmankerl Riesenpfandl“, a osviežujúcimi nápojmi. Pri atmosférickej ľudovej hudbe „Mountain Crew“ alebo „Draufgängers“ tu s rodinou a priateľmi zažijete jedinečné hodiny „Kaiser Wiesn“.

Deň otvorenia – 22. september 2022: Pódium otvorí od 12:00 ľudová hudobná skupina „Die Alpenoberkrainer“ zo Slovinska. Prehliadka pokračuje od 15:00 h predstavením „Die jungen Zillertaler“. „Mountain Crew“, známa ako pätica „beach boys in lederhosen“, sa v rámci „Kaisernacht“ postará o zaručenú párty atmosféru od 19:45.

Piatok, 23. septembra 2022: „Cisárske popoludnie“ (Kaisernachmittag) od 12:00 ohlasuje „Sunnseitn“ (Slnečná strana) a od 15:00 udávajú tón „Die Eiersparer“ (Sporitelia vajec). Od 19:45 sa o živú párty atmosféru už po druhýkrát postarajú headlineri „Mountain Crew“.

Sobota, 24. septembra 2022: O dychovku sa od 12:00 postará skupina „Die MarchViertler“ a od 15:00 sa o nezabudnuteľný hudobný zážitok a búrlivú atmosféru postará skupina „Cäptn Klug & Die Zwergsteirer“. Tí, ktorí poznajú headlinerov večera, vedia: s mladou kapelou z Korutánska zostáva poriadok vonku. Pretože „Chaos“ nikdy nevynechá párty hit pre dobrú náladu.

Nedeľa, 25. septembra 2022: „Bergkapelle Rosenthal“ ukončí víkend s dobrou atmosférou od 12:00 predtým, ako na pódium po druhýkrát vystúpi skupina „Cäptn Klug & Die Zwergsteirer“, aby poriadne rozohriala publikum.

Kompletný program a vstupenky nájdete online na kaiserwiesn.at

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu