Jarné slávnosti v barokovej atmosfére

0

Plánujete si jednodňový výlet u našich západných susedov? Máte chuť na dávku histórie, nádhernú jarnú prírodu a zároveň by ste radi dopriali trochu zábavy a slobodného pohybu? Všetky spomínané atribúty spĺňa jedinečný zámocký komplex Schloss Hof na Moravskom poli. Na ploche viac ako 70 hektárov si v pôsobivej kompozícii zámockej architektúry a záhradnej symetrie môžete vychutnať svet stále živého baroka.

©-Dieter-Nagl-für-SKB

Záhrady princa Eugena v jarnej kráse

Mesiac máj je bezpochyby jeden z najkrajších mesiacov roka. Celá príroda sa prebúdza k životu. Mesiac, kedy všetko kvitne a rozvoniava a tým nám ponúka nádherne rozkvitnutú prírodu.  Kde inde by ste to vedeli tak autenticky prežívať ako na zámku Schloss Hof.  Imperiálna nádhera a vidiecka idyla v zámockom areáli sú posiate všetkými farbami jari. Zámocká záhrada je skutočným majstrovským dielom zručných záhradníkov. Umelecky tvarované záhony s pestrou sezónnou výsadbou, bohatá skulpturálna výzdoba – od antických bohov až po bájne bytosti, a impozantné fontány spríjemňujú chvíle plné relaxu na miestach, kde kedysi oddychovala šľachta. Vydajte sa na cestu do čias dávno minulých a objavte čaro letnej rezidencie Márie Terézie v podobe príjemného pikniku v zámockých záhradách a vychutnajte si rozmanitý program skvelých jarných podujatí.

Májové oslavy na zámockom komplexe Schloss Hof

Radovať sa z víťazstva jari nad zimou bolo zvykom takmer  u všetkých národov. Nosiť tzv. máje zdobené s farebnými stužkami v slávnostnom sprievode po dedine za spevu a pri tanci je vždy veľkou zábavou.  30. apríla a 1. mája sa stane zámok Schloss Hof tiež dejiskom takého pestrého podujatia s ľudovou hudbou, tradičným sprievodom zvierat a detským programom. Kreatívne dielničky, slamený hrad na skákanie, jazdenie na poníkoch, folklórna hudobná oslava potešia našich malých aj veľkých návštevníkov. Miestni vystavovatelia ponúknu chutné lahôdky z regiónu i zaujímavý sortiment pre dom, záhradu či balkón.

Schloss Hof 3. Terrasse (c) Lois Lammerhuber
Schloss Hof 3. Terrasse (c) Lois Lammerhuber

Deň matiek a otcov

Druhá májová nedeľa každoročne pripomína jeden z najkrajších darov, ktoré tu na zemi človek má: dar starostlivej a milujúcej matky. Ani na zámku Schloss Hof sa na mamičky nezabúda. 14. mája si môžu dopriať oddych na rozľahlých záhradách, ktoré  sa premenia na piknikovú lúku a vychutnať si pochúťky z piknikového koša na pozadí historickej kulisy.  Ručne vytvorené darčeky v našich dielničkách určite potešia všetky mamičky a zostanú nezabudnuteľnými  spomienkami. Tento deň dopĺňa  11. júna v Rakúsku oslavovaný Deň otcov,  kedy s hravou formou môžete poďakovať oteckom za všetko, vyjadriť  lásku a úctu. Rozmanité aktivity a kreatívne možnosti sú zárukou toho, aby sa tieto krásne sviatky stali nezabudnuteľným zážitkom pre celú rodinu.

Rodiny na zámku Schloss Hof

Od 18. mája do 21. mája v rámci rodinnej oslavy vás privíta autenticky barokový statok  zámku Schloss Hof so zaujímavým rodinným programom, s hrami a kulinárskymi špecialitami. Pri návšteve obľúbených workshopov, jazdenia na poníkoch, alebo čarovnej show s poníkmi sa nikto nebude nudiť. . Celá rodina sa spolu môže vydať na cestu po rôznych zábavných staniciach,  kde ich čaká napr. výzva vytvoriť mydlové bubliny, hrnčiarstvo, jazdy na odrážadlách, maľovanie na tvár  a iné spoločné rodinné hry, a po ich absolvovaní získať medailu.

(c) Gerfried Tamerler / Schloss Hof

Túto rozsiahlu ponuku počas slovenských štátnych sviatkov dotvára aj špeciálny program. Počas týchto dní je vstup umožnený aj zo smeru rieky Morava cez východnú bránu.
V dňoch 1.5., 8.5., 5.7., 29.8.,1.9.,15.9. sa môžete tešiť na nasledovné doplnkové služby:

Prehliadka zámku v slovenskom jazyku: 11:30,13:30 hod.

Detská prehliadka v slovenskom jazyku: 15:00 hod.

Detské dielničky v kreatívnom ateliéri : 13:00 – 17:00 hod.

Termíny: 

Májová slávnosť a sprievod zvierat 30.04.-01.05.|10:00 – 18:00 hod.

Deň matiek 14.05.|10:00 – 18:00 hod.

Rodinná slávnosť 18.05 – 21.05.| 10:00 – 18:00 hod.

Deň otcov 11.06.|10:00 – 18:00 hod.

Miesto: Schloss Hof, 2294 Schloßhof 1

Vstupné:

  • Zámok Schloss Hof a zámok Niederweiden: dospelí 21,- €  | deti (6–18 rokov) 12,- € | rodiny (2 dospelí + max. 3 deti) 54,- €
  • Ročná vstupenka:  dospelí 46,-€  | deti (6–18 rokov)  26,-€.
  • Prehliadka s lektorom v slovenskom jazyku: dospelí 4,-€ |deti 2,-€

Vstupenky si môžete zakúpiť aj online na imperialtickets.com.
Bližšie informácie: www.schlosshof.at/sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu