Medzinárodný záhradnícky veľtrh s najväčšou európskou výstavou kvetov Tulln 2023

2

Najkrajšie záhradné podujatie v Rakúsku oslavuje 70 výročie

Od 31. augusta do 4. septembra 2023

Približne 450 vystavovateľov prezentuje na výstavnej ploche 85 000 m² všetko, čo súvisí so záhradami a rastlinami. Medzinárodný záhradnícky veľtrh Tulln je najdôležitejším podujatím pre všetkých záhradkárov a profesionálov v oblasti záhradníctva. Na jednom mieste tu nájdete najlepšie tipy a návrhy na plánovanie, navrhovanie, vybavenie a údržbu záhrady. Ideálne na nákupy pre dom a záhradu a na získanie informácií o nových produktoch na veľtrhu.

Najväčšia európska výstava kvetov

Jedným z vrcholov je prehliadka vystúpení rakúskych záhradníkov a kvetinárov – najväčšia európska výstava kvetov. S viac ako 200 000 kvetmi sa celá hala premení na more farieb, tvarov a vôní. Tisíce kvetov sú naaranžované do jedinečných kvetinových umeleckých diel: neporovnateľná nádhera prírody v kombinácii s umením najlepších rakúskych záhradníkov a floristov.

Otváracie hodiny

Od štvrtka 31. augusta do pondelka 4. septembra 2023

Otvorené denne od 9.00 h do 18.00 h

Ceny vstupného

Dospelí: € 14,-

Dôchodcovia, študenti a žiaci (od 15 rokov): € 12,-

Skupiny (od 20 osôb): € 12,-

Deti od 6 do 15 rokov: € 3,-

Deti do 6 rokov: Vstupné zdarma

Radi by sme upozornili, že podľa dolnorakúskeho zákona o kontrole psov musia mať psy náhubok a musia byť vedené na vôdzke.

Vstupenka s pridanou hodnotou

Nová dopravná koncepcia veľtrhu Messe Tulln zahŕňa moderný systém navádzania a „Mehrwert-Ticket“. „Vstupenka s pridanou hodnotou“ pre návštevníkov veľtrhu zahŕňa okrem vstupného aj bezplatné využívanie veľtržných parkovísk vrátane kyvadlovej dopravy na parkoviská a bezplatnú dopravu na železničnú stanicu Tulln a Tullnerfeld a späť.

Jedno vstupné – dve záhradné atrakcie!

V roku 2023 sa všetci návštevníci môžu tešiť na dnes už tradičnú vychytávku: vstupenku na Int. záhradnícky veľtrh Tulln možno využiť aj na návštevu susedného GARTEN TULLN.

Váš osobný poukaz na zľavu

Zabezpečte si zvýhodnenú vstupenku! Namiesto 14,- € za 12,- €.

Stačí vyplniť formulár, odovzdať ho v pokladni veľtrhu a získate celodennú vstupenku za zvýhodnenú cenu.

Vyplňte zľavový kupón online

Stačí tento formulár úplne vyplniť, vytlačiť – a po odovzdaní formulára na pokladniach veľtrhu dostanete jednodňovú vstupenku za zvýhodnenú cenu. Vytlačte si prosím PDF v pôvodnej veľkosti a vystrihnite ho po okrajoch.

Lístky na veľtrh kúpte v oficiálnom e-shope aj v slovenčine na tejto adrese: https://www.messe-tulln.at/ticketshop/

Čo kde uvidíte

HALA 1

To najlepšie za 70 rokov – veľká jubilejná výstava kvetov

V septembri 1953 sa na hlavnom námestí v Tullne po prvýkrát konala prehliadka kvetov. Za 70 rokov sa vyvinula na Int. Gartenbaumesse Tulln s najväčšou európskou výstavou kvetov. V roku 2023 sa bude v tradícii pokračovať a staronové exponáty budú ozdobené prepracovanými kvetinovými výstavami a predstavia sa najvýznamnejšie udalosti posledných siedmich desaťročí. 200 000 kvetov bude naaranžovaných do jedinečných kvetinových umeleckých diel: neporovnateľná nádhera prírody spojená s umením najlepších rakúskych záhradníkov a floristov.

HALA 2

Gärtner Starkl: „Zážitkový ružový park

Pod heslom „Zážitkový ružový park“ predstavuje spoločnosť Gärtner Starkl nádhernú výstavu ruží zvláštneho druhu. Nadrozmerné mušle sú ozdobené ružami. Veľké vodné nádrže a pieskové plochy vytvárajú stredomorskú atmosféru. Neobvyklé rastliny a osvedčenú klasiku si môžete ihneď odniesť z predajnej plochy.

Výstava zeleniny – “ Marocká záhrada

Na medzinárodnom záhradníckom veľtrhu v Tullne je zeleninová výstava zameraná na marockú záhradu. Terakotové chodníčky vedú okolo farebnej budovy s maurskými oknami. Na kráse jej pridávajú aj trblietavé vodné nádrže a fontány. Zelenina v modrej, bielej a zelenej farbe, ako aj voňavé bylinky vtiahnu návštevníkov do marockej záhrady.

HALA 3

Rozsiahla ponuka bazénov a wellness

Štýlové bazény pre každú záhradu – stredobodom pozornosti haly 3 sú trendové bazény, ohrádky na bazény, bazény všetkých veľkostí a materiálov, vírivky do interiéru aj exteriéru, vonkajšie sauny a množstvo príslušenstva. Rakúsky zväz bazénov ÖVS ponúka nezávislé poradenstvo v oblasti úspory vody a energie. Okrem iného poskytuje aj informácie o nebezpečenstvách pre najmenších pri kúpaní v bazéne alebo v bazéne s detskou omaľovánkou „Ein Puhuhul im Garten“.

Kittenbergerove zážitkové záhrady: „Objavte nádheru prírody!“

Získajte nápady pre svoje osobné záhradné šťastie a načerpajte energiu z vlastnej záhrady. V stánku Kittenberger Erlebnisgärten tento pocit prvýkrát okúsite. Toskánsky pocit, prírodný bazén, práca s drevom a kameňom a predovšetkým výsadba poskytujú inšpiráciu pre vašu vlastnú oázu pohody. Tím Kittenberger Erlebnisgärten vás očakáva v hale 3 stánok 313 a rád vám poradí s veľkými i malými otázkami na ceste k vašej vysnívanej záhrade.

HALA 4

Dolnorakúska poľnohospodárska komora: „Cestovanie poľnohospodárstva v čase“.

Dolnorakúska poľnohospodárska komora zahŕňa sedem desaťročí zeleninárstva, ovocinárstva a záhradníctva v Dolnom Rakúsku. Dôraz sa kladie na regionálnosť. Regionálna produkcia je totiž základom bezpečného zásobovania miestnymi potravinami a surovinami. Dolnorakúska poľnohospodárska komora poskytuje informácie o poľnohospodárstve a výrobe potravín a zviditeľňuje a zhmotňuje prácu poľnohospodárov a ich produkty.

HALA 5, HALA 6 A HALA 10

Všetko pre hobby záhradkárov a záhradných profesionálov

Záhradné potreby pre hobby záhradkára a profesionála – záhradné náradie, záhradné osvetlenie, záhradný dizajn, prírodné bazény, vyvýšené záhony, floristické potreby, kvety, kvetinové cibule, ovocné a okrasné dreviny, rastliny a orchidey, kvetinové cibule, zelenina, trvalky, letné a zimné záhrady, tieniace systémy, záhradný nábytok, teakový nábytok, drevené terasy, zavlažovacie systémy, hnojivá a prípravky na ochranu rastlín, záhradné dekorácie, fontány z nehrdzavejúcej ocele.

HALA 8

Záhradnícke tipy od profesionálov a kvetinové remeslá na pódiu ORF NÖ

Kvetinové remeslá na pódiu ORF NÖ! Denné tipy od rakúskych profesionálnych záhradníkov, záhradných dizajnérov, kvetinárov a veľkoobchodníkov s kvetinami. Získajte praktické informácie od obľúbených záhradníkov ORF NÖ Franza Gabesama, Johannesa Käfera a záhradnej dizajnérky Kathariny Gabesam-Rasner. Nebudú chýbať ani prednášky Natur im Garten, každodenné floristické ukážky a aranžovanie kvetov pre deti.

Záhradní dizajnéri Rakúsko

Záhradní dizajnéri Rakúsko predstavujú prírodnú záhradu: drevo zo škovránkov, hmyzie hotely, exkluzívny nábytok a sochy, trvalky, vyvýšené záhony a vertikálna výsadba vás pozývajú k dobrému pocitu. Oproti pódiu ORF NÖ predstavia záhradní dizajnéri z Rakúska mnohé aspekty svojej profesie, medzi ktoré patrí aj zakladanie a dláždenie chodníkov, ako aj, samozrejme, plánovanie a výsadba záhrady.

Fleurop – Interflora

Za viac ako 100 rokov sa spoločnosť Fleurop-Interflora vypracovala na jednu z najväčších maloobchodných organizácií na svete s viac ako 50 000 kvetinárstvami vo viac ako 150 krajinách a je lídrom na trhu medzi kvetinovými aranžérskymi službami. Keďže Medzinárodný záhradnícky veľtrh Tulln tento rok oslavuje 70. výročie svojho založenia, spoločnosť Fleurop ponúka dve vstupenky a špeciálnu jubilejnú kyticu rôznych ruží. V hale 8 bude spoločnosť Fleurop Austria v spolupráci so spoločnosťou FleuraMetz prezentovať pánsku rastlinu. Počnúc Aloe Vera, Echeveria alebo Ficus elastica Robusta a mnohými ďalšími.

Združenie GALABAU: Zväz záhradníkov a krajinárov Rakúska

Združenie GALABAU reprezentuje rozmanitosť záhradnej a krajinnej architektúry.  Výstavná záhrada s rozlohou 800 m², v ktorej sa okrem iného nachádza aj výstavné jazierko a prírodný bazén, inšpiruje malých aj veľkých. Návštevníci Medzinárodného záhradníckeho veľtrhu Tulln nájdu vo výstavnej záhrade GALABAU a v spoločnom stánku v hale 3 inšpiráciu a nové nápady, ako aj rady a informácie.

Technológia v záhrade

Na veľtrhu Int. Gartenbaumesse Tulln nájdete veľký výber záhradnej techniky, záhradného náradia, kosačiek, trávnikových robotov, zavlažovacích systémov a mnoho ďalšieho.

„Príroda v záhrade“ – všetky informácie o ekologickom záhradníctve

Prírodná záhrada sa pestuje ekologicky a znamená farebnú rozmanitosť a kvalitu života. Vďaka takmer prírodným konštrukčným prvkom je rajom pre ľudí, zvieratá a rastliny. Získajte odborné rady, praktické tipy a triky pre vašu prírodnú záhradu vo východnej vonkajšej zóne alebo v informačnom stánku v hale 8.

Mapa výstaviska

Messe Tulln je najväčšie a najmodernejšie výstavisko v Dolnom Rakúsku.

Celkovo je k dispozícii 85 000 m² výstavnej plochy, z toho 32 000 m² v 9 halách a 53 000 m² na voľnom priestranstve. Výstavná hala 3 s celkovou výstavnou plochou 6 500 m² je najväčšou výstavnou halou v Dolnom Rakúsku. Prednáškové centrum poskytuje priestor na prednášky, prezentácie a infozábavné predstavenia.

V okolí výstaviska je k dispozícii 7 000 parkovacích miest.

Na východnom parkovisku sú k dispozícii parkovacie miesta pre telesne postihnutých, všetky haly sú bezbariérové.

Zo vzdialenejších parkovísk k hlavnému vchodu veľtrhu premáva bezplatná kyvadlová doprava. (Odchod približne každých 15 minút)

Zo železničnej stanice Tullnerfeld a hlavnej stanice Tulln vás na výstavisko Messe Tulln a späť odvezie bezplatná doprava. (Odchod približne každých 20 minút)

Plán otvoreného priestranstva

Príchod na medzinárodný záhradnícky veľtrh Tulln

Aby bol váš príchod a odchod pokojnejší, všetky prístupové cesty sú vybavené veľkými značkami s ukazovateľmi voľného/obmedzeného parkovania, ktoré vás rýchlo a efektívne navedú na voľné parkovacie miesta v okolí výstaviska.

Prehľadná mapa parkovísk

Zo vzdialenejších parkovísk SOUTH je od 30 minút pred začiatkom veľtrhu do 30 minút po skončení veľtrhu zabezpečená bezplatná kyvadlová doprava k hlavnému vchodu výstaviska. Čas čakania na kyvadlové autobusy je maximálne 15 minút.

Medzi južným vchodom a základňou ÖAMTC sú k dispozícii parkovacie miesta pre telesne postihnutých. Na základni ÖAMTC sa nachádza elektrická nabíjacia stanica.

Celkovo je v okolí výstaviska k dispozícii 7 000 parkovacích miest.

Adresa

Messe Tulln GmbH
A-3430 Tulln, Messegelände
Tel: +43/(0)2272/62403-0
Fax: +43/(0)2272/65252
e-mail: [email protected]

Facebook: https://www.facebook.com/messetulln.at/

Instagram: https://www.instagram.com/messe_tulln/?hl=de

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCoBsnpRRhghr1jOjmA4vXwg

2 KOMENTÁRE

    • Dobrý deň,
      výstava tento sa tento rok už konala, ale vo všeobecnosti áno, okrem dodávateľov rastlín a kvetov tam vystavujú aj rôzni výrobcovia a dodávatelia záhradnej techniky a príslušenstva.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu