Tramwaytag (Deň električiek) vo Viedni 3. septembra 2022

0

Počas Tramwaytag (Deň električiek) 3. septembra 2022 môžu fanúšikovia verejnej dopravy opäť nahliadnuť do zákulisia spoločnosti Wiener Linien. Od 10.00 do 17.00 hod. čaká na návštevníkov na stanici Brigittenau a pred stanicou metra Spittelau rozsiahly program na tému mobility, udržateľnosti a pracovných príležitostí v spoločnosti Wiener Linien. Podujatie sa už po druhýkrát koná ako certifikované zelené podujatie.

Interaktívne stanice a pestrý program pre malých aj veľkých

Počas podujatia bude pre návštevníkov opäť pripravený pestrý program plný praktických aktivít a zábavy. „Môžete nahliadnuť do zákulisia metra, autobusu alebo električky, objaviť zaujímavé výstavy a interaktívne stanice alebo sa vydať do náborovej električky a dozvedieť sa o kariérnych možnostiach v spoločnosti Wiener Linien. Tramwaytag je vrcholom pre všetkých veľkých i malých fanúšikov Wiener Linien,“ zdôrazňuje Günter Steinbauer, konateľ spoločnosti Wiener Linien.

Aj tento rok sa Wiener Linien predstaví ako atraktívny zamestnávateľ. V priestoroch Recruiting-Bim (upravená električka) na stanici Brigittenau bude možné prediskutovať vlastný životopis s personalistami a získať informácie o aktuálnych pracovných príležitostiach v spoločnosti Wiener Linien.

Udržateľnosť a spoločnosť WienMobil

Pred stanicou metra Spittelau budú pripravené zelené ostrovčeky a množstvo faktov o udržateľnosti Wiener Linien. Tematickú výstavu uzatvára kvízové stanovište. K dispozícii sú aj komplexné informácie o službách mobility ponúkaných na staniciach WienMobil (mestské bicykle).

Stanica Brigittenau ukazuje prevádzku verejnej dopravy tak, ako ju cestujúci vidia len zriedka: techniku vozidiel, zamestnancov pri práci a mnoho ďalšieho. Zaujímavé informácie sa dozviete aj o rozšírení verejnej dopravy U2xU5 a nových dverách na nástupišti. Budú tam aj hviezdy undergroundu. Už roky tešia cestujúcich vo Viedni bezplatnými predstaveniami na staniciach metra.

Deň električiek ako zelené podujatie spĺňa kritériá rakúskej environmentálnej značky pre zelené podujatia. Na získanie tohto certifikátu sa zaviedlo veľké množstvo opatrení v zmysle ochrany klímy: Programové skladačky sú vytlačené na ekologickom papieri, bannery sa recyklujú do tašiek, na mieste je možné likvidovať triedený odpad a mnoho ďalšieho.

Bezplatné jazdy verejnou dopravou a historickými vozidlami na Deň električiek

Historické električky, vrátane vyzdobenej súpravy E1, ako aj bezbariérová Flexity budú premávať od 10.00 do 17.00 h ako prípoj cez Ring na Wexstraße. Ďalší privádzač bude viesť z Floridsdorfu na Wexstraße.

Vstup aj MHD pre celú Viedeň zadarmo

Špeciálny cestovný lístok umožňuje 3. septembra bezplatnú jazdu vo všetkých prostriedkoch verejnej dopravy vo Viedni v čase od 8.00 do 20.00 hod. Lístok zahŕňa vozidlá Wiener Linien, S-Bahn, Badner Bahn a autobusy VOR. Špeciálna vstupenka je k dispozícii vo všetkých informačných a predajných kanceláriách Wiener Linien alebo na stiahnutie na tomto odkaze.

Tento lístok platí v sobotu, 3. septembra 2022, od 08:00 do 20:00 hod. ako sieťový lístok pre  ľubovoľný počet ciest v Zóne 100 (celá oblasť Viedne bez satelitných miest za hranicami samotného mesta).

Deň električiek v skratke:

  • Sobota, 3. septembra, od 10.00 do 17.00 hod.
  • Stanica Brigittenau – Wexstraße 15, 1200 Viedeň
  • Nádražie U4/ U6 Spittelau, 1090
  • Prístup: U6 Jägerstraße, 31 Wexstraße
  • Rovnako ako električkové linky 2,5,30 Jägerstraße a autobus 5B Wexstraße

Stanica Brigittenau je vzdialená len deväť minút chôdze od stanice Spittelau. Na mieste budú k dispozícii aj bicykle WienMobil.

Ďalšie informácie: www.wienerlinien.at/tramwaytag
Program aktuálneho ročníka podujatia si môžete stiahnuť na tomto odkaze.

Podujatie je bezbariérové a prístupné zdarma. Psy a bicykle nie sú v areáli podujatia povolené. Fajčenie na mieste podujatia je zakázané.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu