Dom hudby – Haus der Musik

0

Dom hudby je moderné interaktívne múzeum zážitkov v centre Viedne a pozýva Vás zažiť hudbu v celom svojom rozsahu. Viac ako 3.000 m² výstavnej plochy, jedinečné interaktívne inštalácie,vzácne historické dokumenty, rôznorodé druhy zážitkov, moderná koncertná sála, kaviareň-reštaurácia slúžiaca na oddych a ešte oveľa viac.

Múzeum viedenských filharmonikov

V historických slávnostných priestoroch bývalého Paláca arcivojvodu Karola sa nachádza Múzeum Viedenských filharmonikov, kde kedysi žil ich zakladateľ Otto Nicolai. Svetoznámy orchester sa predstavuje na mieste, kde to všetko začalo.

Wiener Philharmoniker Museum (c) Inge Prader

Novoročný koncert. Film. V špeciálne navrhnutej koncertnej sieni môžete zažiť jedinú autorizovanú skrátenú verziu (35 min.) originálneho Viedenského Novoročného koncertu. Vždy každú celú hodinu medzi 10 a 21 hod.

Neujahrskonzert (c) Inge Prader

„Walzerwürfelspiel“  –  Zložte  si  z  kociek  svoju  vlastnú kompozíciu valčíka

Walzerwürfelspiel_2 (c) Inge Prader

Veľkí majstri

3. poschodie vás prenesie do obdobia „Viedenskej klasiky“. Predstaví sa Vám tu výber významných skladateľov tohto obdobia prostredníctvom svojho života, diel a prostredia. V každej miestnosti Vás čakajú kľúčové udalosti zo života skladateľa ako aj špeciálny zvuk. Slávny virtuálny dirigent Vám umožní jedinečný zážitok: dirigujte svetoznámy orchester Viedenských filharmonikov. Tu udávate tón vy!

Virtueller Dirigent (c) Inge Prader

Sonofréra

Na 2. poschodí vstúpite do tajuplného sveta zvukov a zvukového umenia. V sonosfére vzniká nové sluchové povedomie , nezvyčajné zvukové experimenty vo Vás vyvolávajú nové zvukové zážitky. Experimentujte so svojim hlasom, hrajte na obrovských nástrojoch alebo si vytvorte svoje vlastné CD. Začiatok tohoto sveta zvukov vznikol v materskom lone.

Sononsphere_2 (c) Inge Prader

Sféra budúcnosti

Hudba medzi realitou a víziou. Ako vyzerá potencionálna budúcnosť hudby a muzicírovania? Brain Opera ukazuje najnovší vývin MIT (Massachusetts Institute of Technology) – exklusivne v DOME HUDBY! Každý návštevník si vytvorí svoju hudbu a stane sa spolutvorcom budúcnosti. Pretože tóny zostanú uložené a splynú s ostatnými nápadmi návštevníkov vo Future Music Blender. Aj bez základných hudobných znalostí tu môžete muzicírovať a komponovať.

Adresa

Haus der Musik
Seilerstätte 30
A-1010 Wien
Tel. +43-1-513 48 50
web: www.hdm.at

Otváracie hodiny

Denne 10:00 – 22:00

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu