Trhy a tržnice vo Viedni

6

Trhy a tržnice sú neodmysliteľnou súčasťou života vo Viedni. Nejedná sa však iba o preslávené viedenské vianočné trhy. Vo Viedni sa nachádza 26 tržníc, z ktorých väčšina funguje každý deň. Asi najznámejší zo všetkých viedenských trhov je Naschmarkt, no známe sú aj Vorgartenmarkt, Viktor-Adler-Markt, či Kutschkermarkt. Najpredávanejšími položkami takmer na každom trhu sú samozrejme ovocie a zelenina, no nájdete tu takmer všetko, na čo si pomyslíte.

Naschmarkt - © Österreich Werbung (Popp G)
Naschmarkt – © Österreich Werbung (Popp G)

Najväčším a najznámejším trhom vo Viedni je nepochybne Naschmarkt, ktorý sa preslávil širokou ponukou delikates a rôznych pochutín zo všetkých kútov sveta (nemecky naschen = mlsať). Nachádza sa v blízkosti asi najznámejšej viedenskej ulice – raja všetkých nákupných fanatikov – Mariahilferstrasse. Na tomto preslávenom trhovisku nájdete šírokú ponuku potravín z celého sveta. Okrem lokálnej zeleniny a ovocia ponúka Naschmarkt veľké množstvo korení, domácich talianskych cestovín, syrov, mäsa, rýb, pečiva, či rôznych exotických, napríklad ázijských špecialít. Nakupovanie na takomto trhovisku môže byť veľmi náročné – preto ponúka Naschmarkt aj stánky s rýchlym občerstvením, kde si môžete pochutiť na rôznych špecialitách a nabrať sily na ďalšie nákupy, či iné aktivity spojené s návštevou Viedne. Okrem potravín nájdete na tomto trhu aj širokú ponuku kvetov. Obchody sú otvorené v pracovné dni od 6:00 do 19:30, v sobotu od 6:00 do 18:00. Gastronomické zariadenia majú otvorené v pondelok až piatok od 6:00 do 18:00.

 

Naschmarkt - © Österreich Werbung (H Wiesenhofer)
Naschmarkt – © Österreich Werbung (H Wiesenhofer)

Veľkou atrakciou je blší trh Flohmarkt. Nájdete tu to, čo by ste mali nájsť na správnom blšom trhu – všetko, na čo si len spomeniete. Rôzne pamiatky, obrazy, vinylové platne, vázy, svietniky, porcelán, knihy, či oblečenie, ale aj rodinné fotografie, či iné rodinné a zberateľské cennosti. Nájdete ho hneď vedľa Naschmarktu, na ploche, ktorá slúži cez pracovné dni ako parkovisko. Tento blší trh sa koná každú sobotu od 6:30 do 18:00, v prípade že padne sobota na 24.12 alebo 31.12, bude trh otvorený od 6:30 do 12:00 .

Možno si nemyslíte, že trhy sú niečo pre Vás, no rozhodne Vám odporúčame ich pri návšteve Viedne navštíviť. Trhy a tržnice sú dôležitou súčasťou viedenského života a vytvárajú jedinečnú atmosféru, ktorú nič len tak nenahradí. Ich návštevu rozhodne neoľutujete a odnesiete si z nich veľké množstvo zážitkov a možno aj nejaké pochúťky, či pamiatky.

[box style=“1″]

TIP : Ako sa (nielen) vo Viedni dostať z bodu A do bodu B?

[/box]

6 KOMENTÁRE

    • Dobrý deň, tak ako sa píše v článku, „Obchody sú otvorené v pracovné dni od 6:00 do 19:30, v sobotu od 6:00 do 18:00. Gastronomické zariadenia majú otvorené v pondelok až piatok od 6:00 do 18:00.“

  1. Prosím Vás mohol by mi niekto poradiť čo potrebujem vybaviť , aby som mohol na tržnici predávať lesné čučoriedky.Povolenie na zber mám aj zdravotný preukaz. Či mi treba živnosť, alebo nie. Chcel by som to len soboty do konca augusta. ďakujem Vám.

  2. Dobry den…prosim Vas nevedel by mi niekto poradit kde by som nasla trh s elektronikou ako napr.pracky,umyvacky riadu,sporaky,mikrovlnky vo Viedni alebo v okoli???Ak je take vobec 🙂 mozete my aj na mail pisat: [email protected] Dakujem.

  3. Dobrý deň prosím vás vedel.by niekdo poradiť čo potrebujem keď chcem ísť predávať na vás blsi Trh vo Viedni .predávam cukrovu vatu všetky paiere mám .aj zivnost dik

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu