ZOOM Kindermuseum – detské múzeum vo Viedni

1

Viedeň je mesto ponúkajúce množstvo zážitkov ľuďom všetkých vekových kategórií. Pre tých najmenších, ale aj dospievajúcich je tu múzeum, ktoré je zamerané na vzdelávanie zábavnou formou a rozvoj zmyslového vnímania detí. Detské ZOOM múzeum, ktoré nájdete na Museumsplatz 1, na svojej rozlohe 1600 štvorcových metrov ponúka množstvo výstav a workshopov rozdelených podľa vekových kategórií.

 

ZOOM Ozean je určený pre deti od 8 mesiacov do 6 rokov. Podmanivou hrou a dobrodružným prostredím podmorského sveta vzbudzuje v deťoch predškolského veku túžbu spoznávať a klásť otázky, zameriava sa na rozvoj motoriky a poznávacích schopností. Nájdete tu množstvo tunelov, preliezačiek či zrkadiel, tí najväčší dobrodruhovia navštívia lodnú palubu, kde sa premenia na lodnú posádku a vytvárajú svoje vlastné hry.

 

ZOOM Studio pre deti od 3 do 12 rokov je priestorom, kde sa deti zoznamujú s umením, pracujú s umelcami a môžu si vyskúšať širokú škálu umeleckých techník a materiálov, ktoré vo svojich izbách či v škôlkach väčšinou nemajú možnosť spoznať. V ZOOM štúdiu nie je dôležitý výsledok, ale samotná pracovná činnosť, kde okrem samotnej kreatívnej zábavy deti vedú rozhovory so skúsenými umelcami, ktorými sa vo vašom dieťati možno prebudí nový Rembrandt.

 

Interaktívne ZOOM výstavy, ktoré sú vždy zamerané po určitých časových obdobiach na inú tému, sú určené deťom od 6 do 12 rokov a snažia sa zamestnať detské hlavy hľadaním odpovedí na ich všadeprítomné otázky, či už zo sveta vedy, umenia či kultúry a histórie.

 

ZOOM filmové štúdio otvára deťom od 8 do 14 rokov svet animovaných filmov a filmového zvuku, prežívajú tu roly malých scenáristov, režisérov, kameramanov či zvukárov a vďaka modernej technike si môžu vyskúšať vytvoriť svoj vlastný krátky film či hudobný hit a zvukové koláže.

Okrem stálych tém nájdete vo viedenskom ZOOM múzeu aj viacero krátkodobých výstav a pracovných dielní, každú z nich však spája spoločný cieľ deti do vzdelávacej hry zapojiť, nielen ju predviesť.

Adresa:
Museumsquartier, Museumsplatz 1
1070 Wien
www.kindermuseum.at

Kontakt
+43 1 524 79 08
[email protected]

Otváracie hodiny
ut – štv, 08:30 – 16:00
piatok, 08:30 – 16:00
so – ne, 10:00 – 16:00
pondelok – zatvorené

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu