Čokoládovňa Hauswirth Kittsee

39

Čokoládovňa Hauswirth v obci Kittsee neďaleko Bratislavy sa so svojimi výrobkami preslávila nielen v Rakúsku, ale aj po celej Európe, Amerike aj Austrálii. Niektoré z čokoládových dobrôt sa predávajú aj v našich obchodoch.

Rodinnú firmu založil v roku 1949 Franz Hauswirth ako cukráreň vo Viedni. Postupne ako sa firma rozrastala  a tak majiteľ presunul koncom 60-tych rokov výrobu do svojej rodnej obce – Kittsee. Neskôr firmu prevzal syn Franz Hauswirth mladší a vďaka spojeniu inovácií a tradičných postupov sa stala známou po celom svete. Od roku 2006 vedú podnik bratia Roman a Peter Hauswirth už v tretej generácii.

V podnikovej predajni Schoko-Csárda v Kittsee si môžete zakúpiť široký sortiment čokoládových výrobkov za skutočne výhodné ceny a väčšinu výrobkov môžete bezplatne ochutnať priamo v predajni. v prípade záujmu vás vezmú aj na prehliadku výroby.

[box style=“2″]TIP: S kartou Neusiedler See Card môžete využiť bezplatnú prehliadku továrne na čokoládu s pražiarňou kakaa a ako darček dostanete tabuľku čokolády zadarmo.[/box]

Čoskoro sa okrem výroby klasických cukrárenských pochúťok dostal aj k dutým figúrkam z čokolády. Podniku sa začalo dariť a čoskoro sa priestory vo Viedni stali príliš malými. „A ani pracovná sila nebola taká dostupná,“ hovorí Peter Hauswirth o začiatkoch svojho starého otca, ktorý sa na začiatku 60. rokov minulého storočia rozhodol postupne presunúť podnik do svojho rodného mesta Kittsee.

Bol tu priestor a spoločnosť sa rozrástla aj v druhej generácii. Kittsee, ktoré sa nachádza v bezprostrednej blízkosti Slovenska a Maďarska, však bolo dlhý čas polohovo nevýhodné. „V tom čase sme boli v poslednom kúte západného sveta,“ hovorí Peter Hauswirth. Po rozpade východného bloku sa karta obrátila. Od pádu železnej opony a s diaľnicou na prahu sa z nevýhody stala výhoda, hovorí. „Získavame dobre vyškolených pracovníkov zo susedných krajín a máme tam aj veľmi dobré možnosti predaja.“ Vývoz už tvorí viac ako 50 %. Peter Hauswirth a jeho brat Roman sú už treťou generáciou a od roku 2009 sa podieľajú na riadení rodinného podniku. O rozdelení úloh niet sporu. „Je to dobre podelené,“ hovorí Peter Hauswirth: „Môj brat má na starosti zahraničie a predaj. A ja sa starám  o nákup a výrobu.“

Odlišnosť bratov je zároveň silnou stránkou spoločnosti. „Môj brat myslí viac akčne ako ja. Som možno viac defenzívne orientovaný – aj z hľadiska investičných aktivít,“ hovorí o rok a pol mladší Peter Hauswirth. „Radšej by som to mal na pevnejších základoch, zatiaľ čo môj brat už počíta s priaznivejšími prognózami.“ Tvrdí však, že je pozitívne, ak sú prítomné obe strany. Chlapci si chcú udržať to, čo vybudovali ich otec a starý otec: „Ako rodinný podnik sme silne naviazaní na tradície. Preto nebudeme búrať celú budovu a premiestňovať každý kameň,“ hovorí Hauswirth.

Tajomstvo úspechu manželov Hauswirthovcov spočíva v ich špecializácii.Práca nie je jednoduchá: „Potrebujete veľký sklad na hotové výrobky, ako aj na baliace fólie. Oboje stojí veľa peňazí.“ Podľa jeho slov aj počet zamestnancov kolíše: Hauswirth má 90 zamestnancov, v čase špičky ich je dvakrát viac. „Je to súčasť podnikania. Ale funguje to – už viac ako 60 rokov. Odvtedy sa nám s tým dobre žije, inak by sme nemohli rásť.

Približne 120 pracovníkov spracuje ročne približne 2 000 ton čokolády. Výrobky sú dostupné vo všetkých známych maloobchodných reťazcoch. 60 % výrobkov sa predáva v Rakúsku a zvyšných 40 % putuje do Kanady, Južnej Afriky, Austrálie, Číny a EÚ.

Obzvlášť obľúbené sú známe cukrovinky z pomarančov, marhúľ, sliviek, ananásov, fíg atď. máčané v čokoláde. Potešia aj ručne vyrábané čokolády, pralinky a obľúbené banány v čokoláde.

Aktuálne otvorené pracovné pozície nájdete na tomto odkaze.

Podniková predajňa

Schoko-Csárda Hauswirth

Industriestraße 1
2421 Kittsee
Rakúsko
Tel: +43 (2143) 2400

Oficiálne stránky čokoládovne Hauswirth http://www.chocolate-austria.com

Otváracie hodiny 2024

Pondelok až Piatok – 08:30 do 18:30
Sobota – 09:00 do 17:00
Nedeľa – zatvorené

Cesta z Bratislavy

39 KOMENTÁRE

 1. Dobry chcel by som sa informovat ohladom volnych pracovnych miest ,s priatelkou si hladame novu pracu ,teraz akurat pracujeme vo Fishamend.
  Prosim vas ak mate niake volne miesta dajte nam vediet dakujem.

 2. Sehr geehrte Damen und Herren

  Ich habe mit Interesse ihr Inserat aufmerksam gelesen und bin an dieser Stelle interessiert.

  Ich möchte mich hiermit für dieses Stelle bewerben.

  Zu meinen Qualitäten zählen Zuverlässigkeit, Freundlichkeit, selbstständige/s Arbeiten und Organisation; und Teamfähigkeit.

  Ich würde mich über eine Antwort ihrerseits freuen und verbleibe.

  Mit freundlichen Grüßen

  Erik N.

 3. Guten Tag, ich habe mich für die Geschichte Ihres Schokoladenladens interessiert und da ich als Verkäufer und Manager in einem deutschen Unternehmen gearbeitet habe, würde ich mich sehr gerne am Verkauf und der Produktion Ihrer wunderbaren Produkte beteiligen eine freie Stelle bei Ihnen, ich würde mich sehr freuen.Vielen dank für ihnen antwort .

 4. Dobrý deň prajem.Hladám si prácu u vás.Prosím ak máte niečo volné rak ma kontaktujte.Robím v závode 12 rokov ale málo tam zarabam .

 5. Dobrý,mám záujem o prácu u vás v čokoladovni.Skusenost‘ vo výrobe (čokoladovni) 12rokov,operátor výroby a strojník balenia,ďakujem

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu