Kúpalisko Weinlandbad Mistelbach

0

Okresné mesto Mistelbach leží v dolnom Rakúsku na brehu riečky Zaya. Dnes má približne jedenásť tisíc obyvateľov, pričom tento počet v poslednej dobe viac-menej stagnuje, ale stále je najväčším mestom v rurálnom dolnorakúskom pohraničí severovýchodne od Viedne. Ďaleko to sem nebudú mať návštevníci zo Slovenska ani z Čiech. Z niekdajšieho presláveného železničného uzla zostala už len trať regionálneho významu, preto najistejšou možnosťou bude cesta autom.

Vôbec prvú zmienku o meste nájdeme v dvanástom storočí, z histórie tu rozhodne stoja za pozornosť hlavne chrám sv. Martina. Ten je atraktívny predovšetkým svojim interiérom v ktorom môžete vidieť krásnu freskovou výzdobu. Vedľa neho nájdete karner, teda kaplnku s kostnicou. Tá mala pôvodne románsku podobu, v súčasnosti je však už barokový. Rozmachu sa Mistelbach dočkal až pomerne neskoro v 19. storočí. Nás ale teraz nebudú zaujímať tunajšie pamätihodnosti, ani dejiny, ale vyhlásené kúpalisko. Weinlandbad nájdete v jeho južnej časti.

Mistelbach

Čo ponúka Weinlandbad návštevníkom?

Ide o vôbec najväčšie kúpalisko v oblasti Weinviertel, svoj primát si vyslúžilo vďaka 1 500 m² vodnej plochy. Má celkom štvoricu bazénov, v ktorých sa dá napríklad aj potápať alebo len jednoducho relaxovať. Jeden bazén je určený aj pre neplavcom, nájdeme tu však aj extra bazén pre deti. Plavecký bazén je dlhý dvadsaťpäť metrov. Vašej pozornosti neujdú ani dve skokanské veže, ktoré sú vysoké tri a jeden meter.

Weinlandbad Mistelbach_3

Veľkou atrakciou sú aj dve šmýkačky, jedna má štyridsať metrov, druhá desať. Až budete mať adrenalínu dosť, relax vás čaká na ostrovčeku s vodopádom a gejzírom. Pre milovníkov športu je k dispozícii ihrisko na plážový volejbal a futbal aj trampolíny či stolný tenis. Alebo sa nechajte len tak rozmaznávať slnečnými lúčmi, priestoru je na tunajších trávnatých plochách vrchovato a zaberajú impozantných 26 000 m². Požičať si tu môžete lehátka aj slnečníky – to keby náhodou už miesto v tieni stromov bolo obsadené.
Samozrejme je dostupný aj dostatok parkovacích miest a v areáli kúpaliska majú záujemcovia tiež zabezpečené občerstvenie počas celého dňa.

Weinlandbad Mistelbach_1

Baviť sa bude celá rodina od tých najmenších po väčšie deti e a na svoje si prídu tí z vás ktorí ani chvíľku neposedi, ako aj tí, ktorí si sem vyrazia na chvíľu oddýchnuť od stresu všedných dní.

Weinlandbad Mistelbach_2

Otváracie hodiny 2023

Od 30. mája 2020 do 13. septembra 2020
Máj a september od 09.30 do 19.00
Jún, júl a do 15. augusta od 09:30 do 20:00, od 16. augusta do 19:30
Posledný vstup je hodinu pred koncom prevádzkovej doby.

Cenník 2023

Dospelý 4 hodiny: 5,50 EUR
Dospelý 2 hodiny: 4,00 EUR
Deti (nar. 2008-2016) 4 hodiny: 3,00 EUR
Deti (nar. 2004-2007) 2 hodiny: 2,00 EUR
Ostatné ceny a zľavy nájdete na tomto odkaze.

Nákupné centrum M-City

V meste je aj veľké nákupné centrum s mnohými obchodmi, otvorené Po-Pia 9:00-18:30, v sobotu 9:00-17:00.
M-City_Mistelbach

[box style=“4″]

Radi by ste strávili víked v tejto lokalite? Nájdite si najvýhodnejšie ubytovanie v meste Mistelbach a okolí.

[btn link=“http://www.booking.com/city/at/mistelbach-at.html?aid=1186739;label=mistelbach“ color=“red“ target=““]Porovnať ceny ubytovania[/btn]

[/box]

Adresa kúpaliska:

Mitschastraße 46
2130 Mistelbach
Rakúsko
Telefón: +43 2572 25155541

Oficiálne stránky:

http://www.mistelbach.at/
http://mistelbach.riskommunal.net/Sport/Weinlandbad

Foto: mistelbach.riskommunal.net

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu