Kúpalisko Weinlandbad Mistelbach

0
Pravidlá pre vstup
Čo znamená pravidlo 3 G? Ako sa musím preukázať pred vstupom?
Na návštevu zariadení na trávenie voľného času a športových zariadení, to znamená reštaurácií, hotelov alebo fitnessštúdií a na iných podujatiach platí pre dospelých a pre deti od 10 rokov pravidlo 3 G.
Pravidlo 3 G slúži ako doklad toho, že ste očkovaní, testovaní alebo uzdravení.
Pre očkované osoby platia tieto pravidlá:
  • Prvé očkovanie platí od 22. dňa po prvom vpichu maximálne 3 mesiace od okamihu očkovania.
  • Druhá dávka očkovania predlžuje dobu platnosti o ďalších 6 mesiacov.
  • Očkovacie látky, u ktorých sa predpokladá len jedno očkovanie(napr. Johnson & Johnson), platia od 22. dňa po očkovaní 9 mesiacov po dni očkovania.
  • Pre uzdravené osoby, ktoré boli doteraz raz očkované, platí očkovanie 9 mesiacov od okamžiku očkovania.
  • Uznávajú sa iba vakcíny chválené v támci EÚ (nie Sputnik)
Uzdravené osoby sú po uplynutí infekcie šesť mesiacov oslobodené od testovacej povinnosti. Ako doklady platia napr. správne rozhodnutie (Absonderungsbescheid) alebo lekárske potvrdenie o infekcii. Doklad neutralizačných protilátok platí tri mesiace od okamžiku testovania.
Pre uzdravené osoby, ktoré boli raz očkované, platí očkovanie 270 dní od dátumu očkovania.
Testy majú podľa toho, o aký test ide, rôzne doby platnosti:
  • PCR-testy platia 72 hodín od okamžiku brania vzorky.
  • Protilátkové (antigenové) testy, ktoré vykonal oprávnený subject (napríklad testovacie cesty, lekárne, škola), platia 48 hodín o okamžiku brania vzorky.
  • Samotesty, ktoré sú evidované v systému spracúvania dát krajín, platia 24 hodín.
  • Pre deti platia školské testy.
  • Ponúkajú sa aj testy v rámci Point-of-Sale. Tieto testy platia pre vstup na športoviská, prevádzkárne, reštaurácie, hotely alebo podujatia.

 

Okresné mesto Mistelbach leží v dolnom Rakúsku na brehu riečky Zaya. Dnes má približne jedenásť tisíc obyvateľov, pričom tento počet v poslednej dobe viac-menej stagnuje, ale stále je najväčším mestom v rurálnom dolnorakúskom pohraničí severovýchodne od Viedne. Ďaleko to sem nebudú mať návštevníci zo Slovenska ani z Čiech. Z niekdajšieho presláveného železničného uzla zostala už len trať regionálneho významu, preto najistejšou možnosťou bude cesta autom.

Vôbec prvú zmienku o meste nájdeme v dvanástom storočí, z histórie tu rozhodne stoja za pozornosť hlavne chrám sv. Martina. Ten je atraktívny predovšetkým svojim interiérom v ktorom môžete vidieť krásnu freskovou výzdobu. Vedľa neho nájdete karner, teda kaplnku s kostnicou. Tá mala pôvodne románsku podobu, v súčasnosti je však už barokový. Rozmachu sa Mistelbach dočkal až pomerne neskoro v 19. storočí. Nás ale teraz nebudú zaujímať tunajšie pamätihodnosti, ani dejiny, ale vyhlásené kúpalisko. Weinlandbad nájdete v jeho južnej časti.

Mistelbach

Čo ponúka Weinlandbad návštevníkom?

Ide o vôbec najväčšie kúpalisko v oblasti Weinviertel, svoj primát si vyslúžilo vďaka 1 500 m² vodnej plochy. Má celkom štvoricu bazénov, v ktorých sa dá napríklad aj potápať alebo len jednoducho relaxovať. Jeden bazén je určený aj pre neplavcom, nájdeme tu však aj extra bazén pre deti. Plavecký bazén je dlhý dvadsaťpäť metrov. Vašej pozornosti neujdú ani dve skokanské veže, ktoré sú vysoké tri a jeden meter.

Weinlandbad Mistelbach_3

Veľkou atrakciou sú aj dve šmýkačky, jedna má štyridsať metrov, druhá desať. Až budete mať adrenalínu dosť, relax vás čaká na ostrovčeku s vodopádom a gejzírom. Pre milovníkov športu je k dispozícii ihrisko na plážový volejbal a futbal aj trampolíny či stolný tenis. Alebo sa nechajte len tak rozmaznávať slnečnými lúčmi, priestoru je na tunajších trávnatých plochách vrchovato a zaberajú impozantných 26 000 m². Požičať si tu môžete lehátka aj slnečníky – to keby náhodou už miesto v tieni stromov bolo obsadené.
Samozrejme je dostupný aj dostatok parkovacích miest a v areáli kúpaliska majú záujemcovia tiež zabezpečené občerstvenie počas celého dňa.

Weinlandbad Mistelbach_1

Baviť sa bude celá rodina od tých najmenších po väčšie deti e a na svoje si prídu tí z vás ktorí ani chvíľku neposedi, ako aj tí, ktorí si sem vyrazia na chvíľu oddýchnuť od stresu všedných dní.

Weinlandbad Mistelbach_2

Otváracie hodiny 2020

Od 30. mája 2020 do 13. septembra 2020
Máj a september od 09.30 do 19.00
Jún, júl a do 15. augusta od 09:30 do 20:00, od 16. augusta do 19:30
Jún a júl pri teplotách vzduchu nad 30°C do 21:00

Posledný vstup je hodinu pred koncom prevádzkovej doby.

Cenník 2020

Dospelý 4 hodiny: 4,50 EUR
Dospelý 2 hodiny: 3,50 EUR
Deti (nar. 2005-2013) 4 hodiny: 2,50 EUR
Deti (nar. 2005-2013) 2 hodiny: 1,50 EUR
Ostatné ceny a zľavy nájdete na tomto odkaze.

Nákupné centrum M-City

V meste je aj veľké nákupné centrum s mnohými obchodmi, otvorené Po-Pia 9:00-18:30, v sobotu 9:00-17:00.
M-City_Mistelbach

Radi by ste strávili víked v tejto lokalite? Nájdite si najvýhodnejšie ubytovanie v meste Mistelbach a okolí.

Porovnať ceny ubytovania

Adresa kúpaliska:

Mitschastraße 46
2130 Mistelbach
Rakúsko
Telefón: +43 2572 25155541

Oficiálne stránky:

http://www.mistelbach.at/
http://mistelbach.riskommunal.net/Sport/Weinlandbad

Foto: mistelbach.riskommunal.net

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu