Objavujte Dolné Rakúsko na dvoch kolesách!

0

Je jedno, aký bicykel a aké tempo uprednostňujete, jedna vec je istá: Bicyklovanie prospieva telu, duchu i duši.

Dolné Rakúsko ponúka rôzne typy cyklotrás. Stačí si vybrať podľa náročnosti a témy, ktorá vás zaujíma. Vyrazte na bicykli v jednodňových etapách objavovať okružné trasy vedúce malebným vinárskym krajom, cez historické miesta, popri vode, trhoch, na jedinečné kultúrne miesta a dych vyrážajúce vyhliadky. Odporúčané výlety trvajú jedeň deň, s množstvom zastávok pozdĺž trasy a úplne bez batožiny. Dolné Rakúsko si vás získa rôznymi dennými a tematickými trasami pre malých i veľkých.

Tematické výlety si získali veľkú obľubu u množstva cyklistov. Jednoducho si vyberiete niektorý z východzích cyklistických bodov rozdelených podľa rôznych tém. Potom už len nasadnúť na bicykel a z každého bodu sa môžete vydať na 3 rôzne cyklovýlety. Úplne bez batožiny, s krásnymi výhliadkovými miestami, oddychovými zónami a gastronomickými zastávkami. Na záver výletu sa opäť dostanete do východiskového bodu. Z ktorých okruhov si môžete vybrať?

Celkom nová tematická trasa vo Viedenskom lese v oblasti Thermenregion venovaná kultúre, kúpeľom a vínu Viedenský les je pre cyklistov atraktívny najmä svojou jedinečnou polohou v blízkosti Viedne a výnimočnou atmosférou. Pre všetkých, ktorí pôžitok z vína, kultúry a prírody radi okorenia trochou športu, sú vo Viedenskom lese v oblasti Thermenregion, priamo v cisárskom meste Baden, ako aj v jeho okolí, na správnom mieste. Viedenský les má ako výletná destinácia dlhoročnú tradíciu. Už v období Biedermeier lákali do blízkeho regiónu južne od Viedne umelcov, šľachtu aj mešťanov teplá voda liečivých prameňov, dobré víno a divoké romantické lesy. Viedenský les si cyklisti obľúbili aj vďaka bohatej prírode, množstvu pamätihodností a možnosti oddychu v kúpeľoch alebo vo vínnych viechac.

(c) Niederösterreich-Werbung/Astrid Bartl

Pre objaviteľov a dobrodruhov: cyklotrasa Traisental-Radweg pre celú rodinu
Na cyklotrase Traisental-Radweg natrafíte na pôžitok z vína, zábavu pri kúpaní, výlety loďou a veľa akcie. Rodinám a priateľom prírody táto cyklotrasa pozdĺž rieky Traisen ponúka množstvo zážitkov. Kto ešte nevidel biele tigre, má chuť zajazdiť si na celoročnej sánkarskej dráhe alebo je milovníkom kultúry a pivničných uličiek, ten si túto trasu užije naplno. Rozmanité údolie Traisental je na bicykli najlepšie preskúmať z Wilhelmsburgu. Od miernych kopcov s vinohradmi južne od Dunaja až po mostviertelské Alpy oplýva región rozmanitými úsekmi trasy (od úplne ľahkých až po náročné) a výletnými miestami pre celú rodinu. „Ťavie divadlo s Bielou ZOO“, prírodné kúpalisko a sánkarská dráha EIBL Jet vnesú do vášho dňa dobrodružstvo. Príjemne sa budete cítiť pri návšteve múzea alebo viechy a počas jazdy cyklobusom.

Panoráma a hory od pohoria Buckelige Welt až po Semmering
Ak máte radi veľkolepé výhľady pre horských cyklistov a milovníkov panorámy, vo Viedenských Alpách vďaka rozmanitosti trás veľmi rýchlo nájdete to, čo hľadáte. Údolia riek, mierne hornatá krajina a nezabudnuteľné výhľady: Viedenské Alpy obľubujú rovnako cyklisti na bežných, elektrických, ako aj horských bicykloch. Dobrodružní cyklisti si vychutnajú predovšetkým krásny výhľad počas strmých zjazdov. Viedenské Alpy môžu cyklistom ponúknuť niekoľko úžasných výhľadov na majestátne vrcholy: Rax, Schneeberg a Wechsel predstavujú skutočnú výzvu pre horských cyklistov, ktorí sa po dobrodružnom dni strávenom na bicykli môžu schladiť v najväčšej dolnorakúskej kvapľovej jaskyni.

(c) mountainbikeguides.com

Milovníci vína a prírody si prídu na svoje v kraji Retzer Land v regióne Weinviertel
Obzvlášť dobre sa bicykluje tam, kde je doma víno, kde na oddych pozývajú pivničné uličky a chutí najlepšie tradičné občerstvenie. Bicyklovať po stopách vína a objahovať jeho históriu, skúmať Národný park Thayatal a nakoniec vstrebávať zážitky pri pohári chladeného vínka. V regióne Weinviertel budete nad rozmanitosťou kraja žasnúť nielen z historického expresu Reblaus. Táto 1 600 km dlhá tematická cyklistická sieť v najväčšej vinárskej oblasti Rakúska je lemovaná romantickými vinohradmi a historickými budovami, ktoré nielen krásne vyzerajú, ale rozhodne stoja aj za návštevu. Napríklad malebné hlavné námestie mestečka Retz. V obkolesení historického komplexu Verderberhaus v benátskom renesančnom štýle a historických stavieb v štýle baroko a Biedermeier sa človek cíti ako v dávnych dobách. Mestečko Retz však má čo ponúknuť aj pod zemou. Tam totiž nájdete „Zážitkovú pivnicu“ so svojimi 21 km dlhými a 30 m hlbokými chodbami, ktoré spolu tvoria najväčšiu vínnu pivnicu strednej Európy.

(c) Niederösterreich-Werbung/Astrid Bartl

Pôžitkári a aktívni dovolenkári si svoje nájdu vo Wachau, Kremse a Melku (cyklotrasa vedúca z Bratislavy)
Popri šťavnatých marhuliach, útulných viechach a povesťami opradených hradoch sa môžete ponoriť do romantického sveta Dunajskej cyklistickej cesty. Od tejto cyklotrasy možno región Wachau obdivovať z jeho najkrajšej a najdobrodružnejšej stránky. Príbehy o rytieroch tu k hradom a zámkom patria rovnako ako víno k stovkam viech. Dunajská cyklotrasa patrí nielen k najobľúbenejším, ale aj najkrajším cyklotrasám Európy. Nie je to však vôbec prekvapujúce, keďže sa na nej dá preskúmať zakvitnuté údolie Wachau, v ktorom unavené nohy v chladnej vode Dunaja opäť načerpajú silu. Mimochodom, Wachau sa dá objavovať príjemným spôsobom aj z paluby lode, na ktorú si samozrejme môžete vziať i bicykel.

(c) ©ARGE Donau Österreich/Weissenbrunner

Cestovanie v čase a pôžitok vo Waldviertel a Železná opona
Medzi vrchoviskovými rašeliniskami, hustými lesmi a tmavočervenými makovými poľami čaká na cykloobjaviteľov množstvo príbehov. Z okresného a hraničného mestečka Gmünd v časti Horný Waldviertel budete bicyklovať po miernej pahorkatine cez čarovnú lužnú krajinu, stále zelené lesy, vrchoviskové rašeliniská a popri žulových skalách. Svojrázny Waldviertel so svojimi historickými miestami a napínavými príbehmi pozýva cyklistov na pôžitkársku túru, ktorá na každom rohu ponúka nejaké prekvapenie. Okrem najstaršieho rakúskeho pivovaru, syrárne Käsemacherwelt v Heidenreichsteine alebo vodného sveta UnterWasserReich Schrems sa tu nachádzajú ďalšie chuťovky, kvôli ktorým sa vám oplatí zosadnúť z bicykla.

Text: www.dolne-rakusko.info

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu