Svetoznáme kúpele Rogner Bad Blumau

0
Bad Blumau sú svetoznáme rakúske kúpele ležiace 65 km od mesta Graz a 214 km od Bratislavy. Toto miesto si vás ploche 40 hektárov získa svojou atmosférou, krásnym prostredím a farebnými budovami rôznych tvarov. Je naozaj dokonalé na strávenie dovolenky a nabranie nových síl, pretože práve tu sa ľudská energia spája tou prírodnou.

Bad_Blumau_8

Na začiatku bol zámer významného rakúskeho staviteľa Hansa Rognera, ktorý sa rozhodol v málo známej a ekonomicky nerozvinutej časti Rakúska neďaleko slovinských a maďarských hraníc využiť ponuku prírody – termálne pramene rôznych parametrov. Známy umelec Friedensreich Hundertwasser dodal týmto kúpeľom svojim architektonickým návrhom neopakovateľné čaro. Jeho životnou  filozofiou bolo žiť v harmónii s prírodou a to využil aj pri tejto stavbe. Hundertwasser bol maliar, ekológ či architekt. On sám sa však označoval skôr za liečiteľa ,,chorľavej architektúry“. Navrhol nádherné budovy netradičných farieb a tvarov, ktoré už len na pohľad nútia návštevníkov k pozitívnej nálade a radosti zo života. Pri návrhu využil motívy odpozerané v prírode. Najviac to vidno na oknách, ktorých je tu až 2400. On sám to nazval diktatúrou a právom okien.  Opakovanie toho istého okna na dome mu pripomínalo koncentračný tábor.  Prírodu sa snažil so stavbami prepojiť čo najviac a podarilo sa mu to napríklad zatrávnením striech, výsadbou stromov na balkónoch a taktiež sa takmer úplne vyhýbal používaniu pravých uhlov. O tých tvrdil, že do prírody nepatria. V Bad Blumau sa nachádza viacero zaujímavých stavieb.

Stammhaus

Stammhaus je hlavnou budovou celých kúpeľov. Návštevníkov ohúri už zvonka nádhernou farebnou fasádou a neprehliadnuteľná je aj zlatá kupola, ktorá je typickým znakom Hundertwasserovej tvorby, a hovorí s o nej, že hosťom prináša šťastie. V interiéri nájdete 46 izieb rôznych druhov. Noc môžete stráviť v klasických izbách pre dvoch. Na výber máte izbu s balkónom či bez. Pre zamilovaných sú pripravené romantické izby s posteľou s baldachýnom. V apartmánoch zasa nájdete viac priestoru, keďže sa skladajú zo vstupnej haly, obývačky, spálne a kúpeľne.

Stammhaus1

Ziegelhaus

Hundertwasser pomenoval ,,kopce“ , ktoré budovy vytvárajú ako HügelWiesenLand – Lúčne pohorie. Práve na ich západnej strane sa nachádza tzv. Ziegelhaus alebo Tehlový dom. Na prvý pohľad vám učaruje výrazná tehlová fasáda, ktorá pochádza zo starého farmárskeho domu v Bad Blumau. V tomto dome nájdete až 100 izieb a dostanete sa z neho do všetkých častí kúpeľov.

Ziegelhaus

Steinhaus

Ďalším z rady zaujímavých domov je tzv. Kamenný dom s krásnou kamennou fasádou, ktorý je schopný ubytovať až 150 hostí najmä vo väčších apartmánoch s rozlohou od 40m² do 95m² , kde si môžu v súkromí užívať chvíle ničnerobenia.

Steinhaus1

Kunsthaus

Architektúra tejto budovy je inšpirovaná Hundertwasserovým múzeom vo Viedni. Je oblúkového tvaru a naozaj neprehliadnuteľná je modrá vežička. Na ubytovanie ponúka 100 izieb.

Kunsthaus

Augenschlitzhäuser

Tento dom  s modrou fasádou má tvar polovičného oka a na ubytovanie ponúka 13 apartmánov. Tu sa nachádzajú apartmány s terasami, kde nájdete spolu so spálňou a obývačkou aj malú kuchynku.
Augenschlitzhaus

Waldhofhäuser

Ak hľadáte ticho a pokoj, tak sa rozhodne ubytujte tu. Apartmány sú pod zemou, resp. sú vsadené do kopca, no napriek tomu do nich preniká dostatok svetla z vnútorného dvora. Nachádzajú sa tu izby s malou terasou, kde namiesto televízie nájdete meditačný koberec, či pohodlné kreslo. Ba čo viac, každý apartmán je vybavený vaňou s termálnou vodou, takže máte možnosť užívať si kúpele v súkromí. Všetok nábytok je vyrobený z prvotriedneho dreva aby mali hostia naozaj pocit  dokonalého spojenia s prírodou a z každého domu vedie priama cesta do kúpeľov.
waldhofhaus
Kúpele ponúkajú množstvo zaujímavých procedúr. Nechýba tu fínska či bylinková sauna, coloterapia, jacuzzi, rímske kúpele infračervená komora a bazén so studenou vodou. Pre dokonalý relax je pripravená soľná jaskyňa so soľou z Mŕtveho mora a kabína s morskou klímou, plus masáže a procedúry podľa ayurvedy.
Priestor je napájaný dvoma vlastnými prameňmi: jemným liečivým, ktorý sa nazýva Melchior-Heilquelle a dosahuje teplotu 47,2 stupňov Celzia. Druhý z nich – Vulkania – je horúci a dosahuje 110 stupňov a v štajerskej oblasti termálnych prameňov má najvyšší obsah minerálov. Celkovo vonkajšie a vnútorné bazény zaberajú plochu 2700  m2. Termálna voda slúži aj na vykurovanie, či na získavanie elektrickej energie.

V okolí Bad Blumau sa nachádza 118 km trás pre cyklistov ale aj peších turistov. Toto miesto je lákadlom aj pre milovníkov golfu, keďže sa tu nachádza 5 golfových ihrísk. Na svoje si prídu aj priaznivci in-line korčuľovania, jazdenia na koňoch, tenisu či rybárčenia.

Bad_Blumau_7

Cenník, fotogaléria, ubytovanie, recenzie

Aktuálnu ponuku, cenník a hodnotenia hostí si pozrite na profile kúpeľov na stránkach Booking.com.

Adresa

Bad Blumau 100,
8283 Bad Blumau,
Rakúsko
www.blumau.com

Trasa z Bratislavy

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu