Termálne kúpele Therme Laa – relax v regióne Weinviertel

2

Therme Laa – Hotel & Silent Spa sa nachádza v krásnom prostredí regiónu Weinviertel v obci Laa an der Thaya neďaleko rakúsko-slovenských hraníc, asi hodinu a pol cesty autom z Bratislavy. Ponúka všetko, čo potrebujete na relax a oddych: na ploche 7800 m2 na vás čaká kúpeľný areál s rôznymi termálnymi bazénmi, kde môžete nechať na seba pôsobiť teplo liečivej vody. V Therme Laa sa nachádza aj saunová zóna, bazény a atrakcie pre deti a luxusné “tiché kúpele” Silent Spa. Pre návštevníkov, ktorí by chceli v Therme Laa stráviť viac dní, je ideálny pobyt v priľahlom kúpeľnom hoteli.

Sú kúpele Therme Laa vhodné aj pre deti?

Therme Laa je ideálny pre rodiny s deťmi. Pre vaše ratolesti je tu množstvo atrakcií. Detský bazén v Therme Laa je mimoriadne bezpečný, pretože je hlboký len 30 cm a z okraja bazéna máte optimálny výhľad na vodu. Máte tak dobrý výhľad na svoje hrajúce sa deti. Denný animačný program a plávanie morských panien sú obzvlášť zábavné pre malých návštevníkov kúpeľov. Nudiť sa tu však nebudú ani staršie deti, pretože dobrodružná šmýkačka a bazén s bielou vodou sľubujú veľa akcie. Vďaka rodinnej textilnej saune vhodnej pre deti nemusíte počas návštevy s vašimi najmenšími vynechať saunovanie. Ako vidíte, v Therme Laa sa vy aj vaše deti zaručene skvele zabavíte!

Oblasti v Therme Laa

Rôzne priestory kúpeľov Therme Laa zaručujú návštevníkom dokonalú relaxáciu a wellness. Vo Vodnom svete (Wasserwelt) si môžete oddýchnuť a relaxovať v teple termálnej vody. V Saunovej časti (Saunabereich) na vás čakajú rôzne sauny s aromatickými nálevmi, parný kúpeľ a dva bazény. Pre rodiny ponúka Detský svet (Kinderwelt) v Therme Laa množstvo zábavy a hier. Detský bazén, akčná šmýkačka a zábavný program potešia malých návštevníkov kúpeľov. V Tichých kúpeľoch (Silet Spa) si môžete dopriať exkluzívny oddych. Podrobne sa dozviete, čo vás čaká v jednotlivých oblastiach nižšie.

Vodný svet (Wasserwelt)

V Therme Laa na vás čaká vodný svet s rozlohou 7 800 m2. V štyroch rôznych bazénoch si môžete skutočne oddýchnuť. Vo vnútri nájdete 34°C termálny bazén s prúdovým kanálom a masážnymi lavicami. Vo vonkajšej časti sa nachádza bazén so slanou vodou, ktorý návštevníkov kúpeľov poteší teplotou 36°C a atmosférickou podvodnou hudbou. Vonku sa nachádza aj aktívny bazén s teplotou 25 až 29°C a 34°C masážny bazén so vzduchovými bublinovými ležadlami a masážnymi stenami. Atrakciou pre rodiny s deťmi je tobogan.

Detský svet (Kinderwelt)

Pre malých návštevníkov ponúka Therme Laa v detskom svete 30 cm hlboký detský bazén so šmýkačkou a vodnými hračkami. Pre trochu staršie deti je tu 90 metrov dlhá šmykľavka Fantasia a bazén s bielou vodou! Ak sa vaše ratolesti vždy chceli cítiť ako morská panna alebo morský muž, v Therme Laa budú mať túto možnosť. Za poplatok si deti môžu na hodinu nasadiť zapožičané plutvy a cítiť sa ako podmorskí obyvatelia. Upozorňujeme, že svoje deti musíte zaregistrovať telefonicky alebo e-mailom. Od pondelka do piatka v čase od 13.00 do 18.00 hod. a v sobotu, nedeľu a počas sviatkov od 10.00 do 18.00 hod. ponúka Therme Laa rôznorodú zábavu pre vašich najmenších. V Therme Laa sa nachádza kurz plávania pre deti, ktoré sa učia plávať. V spojení s týmto kurzom získate zľavnené vstupné do Therme Laa. Vstup do saunovej časti je síce povolený len pre deti od 14 rokov, ale do rodinnej textilnej sauny môžete vstúpiť aj s deťmi mladšími ako 14 rokov. V bylinkovej chate, v saunovom domčeku na strome a v parnom kúpeli môžete s celou rodinou relaxovať v atmosférickom svetle a príjemných vôňach.

Sauny (Saunabereich)

V saunovej časti hotela Therme Laa je na čo pozerať. Ponúka štyri rôzne sauny, parný kúpeľ a bazénovú krajinu. Sauna Weinviertel vizuálne pripomína starú vínnu pivnicu a funguje ako klasická sauna a biosauna s maximálnou teplotou 55°C. Sauna pri jazierku boduje fantastickým výhľadom cez panoramatické okno. Parný kúpeľ v Therme Laa je ideálny pre všetkých, ktorí hľadajú zmenu oproti vysokým teplotám klasickej sauny. Môžete tu relaxovať pri nádherných vôňach a atmosférickej hudbe. Bazénová krajina zahŕňa ponorný bazén a termálny bazén. Oba bazény a množstvo ležadiel sa nachádzajú vo vonkajšej časti hotela Therme Laa. Do saunovej časti majú prístup návštevníci od 14 rokov.

Tiché kúpele (Silent Spa)

Ak túžite po relaxácii v špičkových denných kúpeľoch, potom sú Tiché kúpele v Therme Laa tým pravým miestom pre vás! Tu môžete relaxovať v luxusnom prostredí. Kúpeľný priestor je zdobený historickými ornamentmi a ponúka nádherný pohľad. Počas pobytu môžete očakávať širokú škálu komplexných služieb, vďaka ktorým sa váš čas v Tichých kúpeľoch stane nezabudnuteľným. V cene pobytu je zahrnutý vstup do termálneho a saunového sveta a do Tichých kúpeľov. Svoju návštevu sa oplatí naplánovať vopred a urobiť si tam rezerváciu. V prípade vyčerpania kapacity kúpeľov vám totiž bez rezervácie nebude umožnený vstup. Po príchode do kúpeľov Therme Laa môžete svoje auto zaparkovať na bezplatnom parkovisku.

Therme Laa vám na celý pobyt zapožičia kúpací balíček so županom a osuškou, aby ste mohli prísť bez veľkého množstva batožiny. Môžete si tiež požičať saunové uteráky. Ako darček dostanete kúpacie topánky. Šampón, telové mlieko a krém na ruky si môžete nechať doma, pretože tieto produkty nájdete v šatniach a sprchách Tichých kúpeľov. Upozorňujeme, že do Tichých kúpeľov majú prístup len návštevníci starší ako 16 rokov.

K dispozícii máte rezervované ležadlo s vlastným trezorom a ochotnú obsluhu lehátok Therme Laa. Kým tam budete relaxovať, môžete si prečítať noviny na tabletoch alebo využiť zábavný program. K dispozícii je aj knižnica s rôznymi novinami a knihami. Aby ste sa nenudili, môžete si v Tichých kúpeľoch zahrať aj šach alebo backgammon. Pre ďalší relax ponúka tento priestor aj saunu a cvičebné ceremoniály. Využiť môžete aj 15% zľavu na všetky masáže a kozmetické procedúry. V Tichých kúpeľoch vás budú rozmaznávať aj kulinárskymi špecialitami. Každý deň od 9.00 do 11.30 h sa tu pre hostí podávajú raňajky formou bufetu. Môžete sa v ňom posilniť na začiatok dňa a potom si oddýchnuť na jednom z ležadiel, aby ste strávili deň. Na malé občerstvenie medzi tým sú k dispozícii čaje Sonnentor, voda, orechy, čerstvé a sušené ovocie. Od 14.30 do 16.30 si môžete vychutnať popoludňajší koláč. Od októbra do mája sa v Tichých kúpeľoch koná aj nedeľný brunch od 9.00 do 14.00 hod.

Exkluzívne oblasti

Počas programu Relax! deň môžete využívať širokú škálu služieb. V cene je zahrnutý vstup do termálnych kúpeľov a sauny. Do sýtosti si môžete oddýchnuť aj v relaxačnom centre Relax! lounge zóne podľa svojich predstáv. K dispozícii je aj Relax! ležadlo vyhradené špeciálne pre vás. Počas návštevy dostanete kôš na kúpanie so županom a osuškou, ktoré môžete používať. Budete mať k dispozícii osviežujúce nápoje a občerstvenie. Dostanete tiež poukážku v hodnote 12 EUR do vlastnej kúpeľnej reštaurácie. Dvadsaťminútové sedenie v infračervenej kabíne a šesťminútové využitie solária je bezplatné. Chcete si dopriať masáž alebo navštíviť kozmetický salón v Therme Laa? Potom môžete využiť 15% zľavu Relax! zľavu na procedúru podľa vlastného výberu. V ponuke Relax! platí pre návštevníkov od 14 rokov.

Môžete svojej rodine dopriať špeciálny oddych a vyhradiť si rodinnú oázu. Pohodlné ležadlové ostrovy ponúkajú miesto pre maximálne dvoch dospelých a tri deti. V lete si môžete vybrať medzi ležadlom vo vnútornej alebo vonkajšej časti. V cene je zahrnutá kúpacia taška so županmi, uterákmi a dekou pre vás a vašich blízkych. Využiť môžete aj širokú škálu hygienických produktov. K dispozícii máte čajový bar, kuchynku a rôzne časopisy. K dispozícii je aj detský kútik pre vaše deti a miestnosť na prebaľovanie plienok.  Dostanete tiež 10 % poukážku na detské procedúry. Je dôležité, aby ste si rodinné oázy rezervovali vopred. Môžete tak urobiť telefonicky alebo e-mailom.

Ubytovanie

Štvorhviezdičkový kúpeľný hotel Superior ponúka všetko, po čom vaše srdce túži. K dispozícii je celkom 122 štýlovo zariadených izieb a apartmánov, ktoré umožňujú relaxačnú wellness dovolenku. Vybrať si môžete z rôznych typov izieb. Dávate prednosť svetlým a príjemným izbám alebo sa cítite príjemnejšie v izbách s tmavým nábytkom z orechového dreva? Dvojlôžkové izby Superior a izby Panorama s rozlohou 30 m2 sú najmenšími možnosťami ubytovania. Tie vám vďaka rozsiahlemu preskleniu ponúkajú skvelý výhľad do exteriéru. Mimoriadne luxusné sú apartmány Junior s rozlohou 45 metrov štvorcových a apartmány Senior s rozlohou 60 metrov štvorcových. Všetky izby majú manželskú posteľ, TV s plochou obrazovkou, Wi-Fi pripojenie a minibar. V závislosti od typu izby, ktorú si vyberiete, budete mať k dispozícii zážitkovú sprchu alebo vaňu. Suity majú oboje. V apartmánoch junior a senior sú k dispozícii aj rozkladacie pohovky. Ako hostia hotela Thermenhotel máte prístup do exkluzívneho wellness centra. Oddýchnuť si môžete mimo ruchu Therme Laa vo vlastnom kúpeľnom bazéne hotela. Ten je z jednej strany lemovaný ležadlami a z druhej strany orámovaný panoramatickým presklením. Z bazéna aj z ležadiel sa vám tak naskytne jedinečný výhľad na severný Weinviertel. Vo vonkajšom areáli sa nachádza aj sauna, relaxačná miestnosť, bar a vírivka.

Vďaka priamemu prístupu z hotela do wellness centra a sauny nemusíte chodiť ďaleko, kým začnete relaxovať. Ako vidíte, v kúpeľnom hoteli na vás čaká čistý relax!

Pozrite si možnosti ubytovania, voľné termíny a ceny.

Otváracie hodiny 2024

 • Otvorené denne od 9:00 do 22:00
 • Zatváranie bazénov je o 19:45 hod.
 • Počas dní 24.12. a 31.12. sú kúpele otvorené do 17:00 hod.
 • Posledný vstup je  2 hodiny pred zatvorením

Ceny v Therme Laa 2024

Ceny sa líšia v závislosti od toho, či chcete navštíviť len vodný svet, skombinovať termálne kúpele a saunu alebo stráviť wellness deň v Silent Spa. 

V Therme Laa sa konajú rôzne tematické dni v bežné pracovné dni (neplatí počas štátnych sviatkov a školských prázdnin). V pondelok môžu rodiny vziať dieťa do termálnych kúpeľov zadarmo. V utorok majú zľavu seniori, v stredu ženy a vo štvrtok muži.

Cenník Vodný svet (Wasserwelt) 

Môžete si vybrať medzi pobytom do troch hodín, dennou vstupenkou a večernou vstupenkou (od 17.00 hod.).  Deti do troch rokov môžete vziať do termálnych kúpeľov bezplatne. Pre osoby s preukazom zdravotne postihnutých (od 50 %) sú k dispozícii zľavnené vstupy, registrovaná sprevádzajúca osoba má vstup zdarma.

Dospelí

 • 3 hodiny  25,50 EUR
 • Predĺženie na 1/2 hodiny alebo jej časť 2,50 EUR
 • Celodenná vstupenka od 5 hodín 38,00 EUR
 • Večerná vstupenka od 17:00  25,50 EUR

Deti

Ceny pre deti platia do ich 14. roku života. Vstup do termálnych kúpeľov pre deti do 14 rokov len v sprievode dospelej osoby.

 • hodiny 16,50 EUR
 • Predĺženie na 1/2 hodiny alebo jej časť 1,30 EUR
 • Deti do 3. roku majú vstup zadarmo
 • Celodenná vstupenka od 5 hodín 23,00 EUR

Cenník Saunový svet (Saunawelt)

 • Vstup pre hostí od 14 rokov (okrem rodinnej textilnej sauny).
 • Príplatok za vstup do termálnych kúpeľov  12,00 EUR
 • Príplatok za večernú vstupenku od 17:00 6,50 EUR
 • Rodinná textilná sauna zadarmo

 Exkluzívne ponuky

 • Celodenná dovolenka Relax!  95,00 EUR
 • Rodinná oáza  38,50 EUR
 • Rezervácia v rodinnej oáze je možná pre minimálne 1 dospelú osobu s 1 dieťaťom a maximálne 2 dospelé osoby a 3 deti na jednom ležadlovom ostrove.

Osoby so špeciálnymi potrebami

 • Platí len s preukazom zdravotne postihnutého (od 50 % postihnutia). Celý rezort je bezbariérový!
 • Celodenný lístok 30,40 €
 • Registrovaná sprevádzajúca má vstup zadarmo

Požičovňa froté uterákov a županov

 • Balík: Kúpacia taška so županom a 2 uterákmi  18,50 EUR
 • Požičovňa županov  10,00 EUR
 • Požičovňa uterákov  5,00 EUR

Adresa

Kúpele Therme Laa sa nachádzajú v obci Laa an der Thaya v severnej časti regiónu Weinviertel v Dolnom Rakúsku. Ak cestujete autom, zadajte do navigácie túto adresu:

Therme Laa – Hotel & Silent Spa
Adresa kúpeľov: Thermenplatz 1
Adresa hotela: Thermenplatz 3
2136 Laa an der Thaya, Dolné Rakúsko
web: www.therme-laa.at

Uistite sa, že ste zadali správnu adresu, pretože hotel a termálne kúpele majú rôzne vchody. Najlepšie je sledovať značky, aby ste našli správnu cestu. Na mieste sa nachádza bezplatné parkovisko s dostatkom parkovacích miest.

Vlaková stanica Laa an der Thaya je vzdialená len 200 metrov od hotela Therme Laa – Hotel & Silent Spa. Vďaka tomu je cestovanie vlakom veľmi jednoduché. Hoteloví hostia môžu využívať exkluzívnu kyvadlovú dopravu. Tá vás pohodlne odvezie zo železničnej stanice Laa an der Thaya do kúpeľného hotela.

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu