Tisícročný hrad Pottenburg

0

Hneď za hraničným prechodom Berg pri Bratislave na najbližšom kopci Hindlerberg vytrŕča z lesa osamotená veža. Tá je súčasťou v lese ukrytej zrúcaniny hradu Pottenburg.

Hrad postavil okolo r. 1050 gróf Poto z Pottensteinu ako ochranu proti maďarským nájazdom. Vďaka svojej strategickej polohe často menil majiteľov. Medzi inými ho vlastnili panovníci Přemysl Ottakar II či Matej Korvín. Pokorili ho až turecké nájazdy v 16. storočí, keď ho zmenili na ruinu.
Aj v takomto stave má však miesto silnú atmosféru a okrem hradných múrov a brán možete obdivovať aj 30 metrovú vežu v takmer pôvodnom stave či miestnosť so zachovanou klenbou.Zo stredu obce Wolfsthal vedie na hrad červené turistické značenie, za čerpacou stanicou Avanti sa cesta odkláňa doprava pod les. Cesta na hrad je 20 minútová nenáročná prechádzka. Hrad je však v poľovnom revíre a budete tak musieť prekonať rebríkový prechod cez plot a rešpektovať značenie. S bicyklom je do do areálu vstup zakázaný. Ak pôjdete od hradu po červenej značke ďalších 30 minút, prídete k rozhľadni Königswarte.

Ako sa tam dostanete

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu