Zámocký komplex Schloss Hof opäť otvára svoje brány

0

 Spolkové ministerstvo pre digitalizáciu a hospodárstvo – ako zástupca vlastníka spoločnosti Schloß Schönbrunn Kultur- und Betriebsges.m.b.H. (SKB) – na základe výnosu Spolkovej vlády Rakúskej republiky  otvára pre návštevníkov od 15. mája zámky Schloss Hof a Niederweiden, ako aj ostatné pamiatky spoločnsoti SKB (zámok Schönbrunn, Hofburg: Kaiserappartements/Sisi Museum/Silberkammer, Hofmobiliendepot ∙ Möbel Museum Wien).

© Schloß Schönbrunn Kultur- und Betriebsges.m.b.H. – Severin Wurnig

Znovuotvorenie prebehne v súlade s platnými nariadeniami, ako aj bezpečnostným konceptom spoločnosti SKB. Návštevníci sa opäť môžu tešiť na výnimočné zážitky z objavovania rakúskeho imperiálneho dedičstva, pričom najvyššou prioritou aj naďalej zostáva zachovanie bezpečnosti a zdravia návštevníkov i zamestnancov.

Letná sezóna v znamení fascinujúcej mimoriadnej výstavy

Dva pôvabné zámky princa Eugena na Moravskom poli ponúknu návštevníkom vo svojich priestoroch unikátnu cestu do histórie v podobe mimoriadnej výstavy Sisi (od 15. mája do 20. novembra 2020 a po zimnej prestávke od marca do októbra 2021). Na loveckom zámku Niederweiden, ktorý je súčasťou zámockého komplexu Schloss Hof, budú pod titulom „Cisárovná Sisi – žena a panovníčka“ predstavené stovky vzácnych exponátov zo zbierky cisárovnej Alžbety. Druhá časť mimoriadnej výstavy s názvom „Princ Rudolf – syn cisárovej Sisi“ na zámku Schloss Hof návštevníkov obohatí o unikátny pohľad na život a doteraz menej známe stránky jediného syna cisárovnej Alžbety, s ktorou si boli v mnohom podobní.

(c) SKB_A.E.Koller

Zámocký areál Schloss Hof, ktorý sa rozprestiera na ploche viac ako 70-hektárov, je priam ideálnym miestom na výlet pre celú rodinu. Okrem pôsobivej mimoriadnej výstavy zámok očarí aj historicky ladenou stálou výstavou, 15-hektárovou barokovou záhradou s bohatou kvetinovou výsadbou a idylickým statkom s pestrou faunou. Dobrodružné ihrisko, ihrisko s vodnými hrami a kontaktná zoo zostávajú zatvorené do odvolania.

Dôležité opatrenia a odporúčania

Maximálny počet návštevníkov v priestoroch výstav, pokladní a obchodu podľa platných nariadení predstavuje 1 osobu na 20 m2. Taktiež je nevyhnutné dodržiavať odstup osôb minimálne 1 m a v priestoroch výstav, pokladní a obchodu nosiť rúška, resp. šatku na prekrytie úst a nosa. Návštevníkov prosíme, aby podľa možností využili platbu kartou resp. možnosť zakúpenia online lístka na www.imperialtickets.com. Môžu tak urobiť aj v krátkom čase pred vstupom.

© Schloß Schönbrunn Kultur- und Betriebsges.m.b.H. – Severin Wurnig

Miesto:                       Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof

Otváracie hodiny:      10:00 -18:00 hod.

TIP: Platnosť ročných vstupeniek sa predlžuje o dni, počas ktorých bolo nevyhnutné uzatvorenie zámockého komplexu Schloss Hof z dôvodu pandémie koronavírusu. Po pominutí dôvodov uzatvorenia budú ročné vstupenky bez potreby akejkoľvek aktivity zo strany návštevníkov automaticky predĺžené.

www.schlosshof.at/sk

©text: Schloss Hof

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu