Zmenšený svet v parku Minimundus

1

Najrýchlejšiu cestu okolo sveta zažijete neďaleko rakúskeho mesta Klagenfurt. Tam sa nachádza Minimundus – park miniatúr, kde môžete na jednom mieste obdivovať 150 modelov svetoznámych stavieb, vlakov či lodí v miniatúrnej podobe. Park má rozlohu 16 000 m2 a rozkladá sa na juhozápade Rakúska v krásnej prírode pri jazere Worthersee. Z Bratislavy je to asi 400 km a dostanete sa sem približne za 4 hodiny.

Pri konštruovaní jednotlivých modelov stavitelia dbali aj na najmenšie detaily, držali sa pôvodných plánov a snažili sa o najväčšiu podobnosť s originálom. Zašli dokonca tak ďaleko, že pri väčšine stavieb boli použité pôvodné materiály ako pieskovec či mramor. Všetky miniatúry sú zhotovené podľa mierky 1:25.

No a čo tu nájdete? Odfotografovať sa môžete napríklad pri bazilike Sagrada Familia (Barcelona), Eiffelovke (Paríž), alebo Soche slobody (USA). Veľmi zaujímavé sú aj technické modely, ako napríklad Atomium z Bruselu či americký raketoplán. Nechýba tu ani Bazilika sv. Petra, ktorú stavali šesť rokov s nákladom 750.000 eur.

Pre deti je pripravená zaujímavá vedomostná súťaž, kedy počas prehliadky odpovedajú na otázky o jednotlivých modeloch. Ak odpovedia správne na konci dostanú certifikát o jej absolvovaní. Potom sa môžu zahrať na dobrodružnom ihrisku, ktoré sa rozkladá na 400 m² a vy si môžete zatiaľ vychutnať svoju kávu.

Atmosféru Minimundusu podčiarkuje aj krásny park. Od jari do jesene tu kvitne približne 11.000 rôznofarebných kvetov, kríkov či stromov a živých plotov .Zeleň je prispôsobená modelom, takže napríklad pri modeloch v púšti uvidíte kaktusy a palmy.

Otváracie hodiny 2020

Park je otvorený denne.

Apríl, október, November 9:00 – 18:00
Máj, jún, September 9:00 – 19:00
December Január Február 10:00 – 18:00

Cenník 2020

Dospelí zaplatia 20 €, deti od 6 do 15 rokov zaplatíte 11 €, do 5 rokov majú bezplatný vstup. Priamo na mieste v pokladni sa dajú skombinovať rôzne rodinné vstupenky so zvýhodnenou cenou.

Adresa:

Minimundus – die kleine Welt am Wörthersee
Villacher Straße 241
9020 Klagenfurt am Wörthersee

Nájdite si najvýhodnejšie ubytovanie v okolí na stránke Booking.com


minimundus

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu