Kúpalisko v malom rakúskom mestečku Prellenkirchen je z Bratislavy len na skok – autom orientačne 20 km a okolo 20 minút podľa východiskového bodu. Je menej známe ako rovnako vzdialené kúpalisko v Hainburgu, takže aj ľudí je tu menej a atmosféra je komornejšia. Ide o menšie, pokojné vonkajšie kúpalisko – nie aquapark, ale práve to z neho robí príjemné miesto na výlet s rodinou alebo len tak za osviežením.
Areál a vybavenie
Areál nie je veľký, ale veľmi príjemný vonkajší komplex s dvoma bazénmi, šmykľavkou a rozsiahlou trávnatou plochou na ležanie. Väčší plavecký bazén a menší oddychový sú navzájom prepojené, takže sa dá prejsť plynule z jedného do druhého bez toho, aby ste museli vyjsť z vody. V oddychovom bazéne je vodný hríb a tobogán.
K dispozícii sú prezliekarne s uzamykateľnými skrinkami a čisté toalety. Lehátlo si môžete požičať za malý poplatok. Všade vládne vzorná čistota, typická pre rakúske kúpaliská.
Pre rodiny s deťmi
Kúpalisko je vďaka svojmu charakteru vhodné najmä pre rodiny s menšími deťmi. Okrem detskej časti v oddychovom bazéne je k dipozícii aj samostatný detský bazén s terasou s výhľadom naň a na priľahlú rozľahlú trávnatú plochu. Celý areál je rozdelený do zón, kde si každý nájde to svoje.
Držitelia rakúskeho Familienpass majú nárok na 20 % zľavu z príslušného vstupného.
Občerstvenie
V areáli sa nachádza bufet s terasou s výhľadom na detský bazén. Podľa turistických portálov ponúka domáce vína a regionálne pochutiny. Upozorňujeme, že pri zlom počasí môže byť zatvorený aj bufet, nielen kúpalisko samotné – pred cestou si aktuálny stav overte na webe obce alebo telefonicky.
Otváracie hodiny a sezóna 2026
Podľa oficiálnej stránky obce Prellenkirchen je sezóna 2026 naplánovaná od 16. mája do 6. septembra 2026. Kúpalisko je denne otvorené od 9:00 do 19:00.
Cenník 2026
| Kategória | Od 9:00 | Od 12:00 | Od 16:00 | Sezónna karta |
|---|---|---|---|---|
| Dospelí | 6,00 € | 5,00 € | 4,00 € | 66,00 € |
| Deti a mládež (3–15 rokov) | 3,50 € | 3,00 € | 2,50 € | 40,00 € |
| Seniori a študenti | 4,50 € | 3,50 € | 3,00 € | 55,00 € |
Požičanie ležadla: 3,00 € + záloha 2,00 €. Držitelia Familienpass majú zľavu 20 % z príslušného vstupného. Dostupné zdroje uvádzajú platbu vstupného v hotovosti – odporúčame mať hotovosť pripravenú.
Ako sa tam dostať autom z Bratislavy
Z Bratislavy je kúpalisko orientačne 20 km, čo pri bežnej premávke znamená asi 20 minút jazdy. Presný čas závisí od východiskového bodu a aktuálnej dopravnej situácie. Pri areáli bývajú parkovacie možnosti; aktuálne podmienky parkovania si overte pred cestou priamo u prevádzkovateľa.
Ako sa tam dostať verejnou dopravou
Pri ceste z Bratislavy verejnou dopravou treba počítať s prestupom. Regionálny autobus linka 275 (Bruck an der Leitha – Hainburg an der Donau) obsluhuje zastávky v Prellenkirchene (Ortsmitte, Volksschule, Obere Badgasse). Aktuálne spojenie vždy vyhľadajte v plánovači VOR/AnachB podľa konkrétneho dňa cesty – odchody sa líšia v závislosti od dňa a školského kalendára.
V druhej polovici roka 2026 sa plánuje skúšobná prevádzka novej linky 902 s trasou Bratislava – Berg – Kittsee – Edelstal – Prellenkirchen. K dátumu spracovania tohto článku neboli známe detaily linky.
Praktické informácie
| Adresa | Erlebnisbad Prellenkirchen, Neustiftgasse 38, 2472 Prellenkirchen |
|---|---|
| Web | www.prellenkirchen.gv.at |
| Telefón | +43 2145 2398 |
| marktgemeinde@prellenkirchen.at | |
| Sezóna 2026 | 16. mája – 6. septembra 2026 |
| Otváracie hodiny | Denne 9:00 – 19:00 (pri zlom počasí zatvorené) |
| Parkovanie | Pri areáli; aktuálne podmienky overte pred cestou |
| Platba | Odporúčame mať hotovosť (iné možnosti platby overte pred cestou) |
Ak plánujete návštevu po prvýkrát alebo sa chcete uistiť ohľadne aktuálnych cien a prevádzky, odporúčame zavolať alebo napísať obci pred cestou – zvlášť pri neistom počasí.
Ďalšie tipy na kúpanie a výlety v blízkosti Bratislavy nájdete v našom prehľade rakúskych kúpalísk neďaleko hraníc. V rovnakom regióne stojí za návštevu aj kúpalisko v Hainburgu, historické mesto Hainburg an der Donau alebo zámok Schloss Hof.
Kúpalisko je skvele čisté aj voda príjemná plavcik Slovak velmi ochotny a priatelsky ale velmi nas zarazilo nepríjemne az drze správanie dvoch bufetarok – Sloveniek.citil som sa nepríjemne ako v zlom bufete na Slovensku.
Este maju v prenajme bufet ti super pomali slovaci?? To bolo nieco hrozne vlani…cakat na hotdog..hrabolky 3/4 hodinu..bez bloku…no sila!!!
Veľmi príjemné, útulné a čisté kúpalisko s ochotným personálom. Výnimkou je bufet, v ktorom sa bufetárky správajú arogantne a na ich chaos v bufete som doplatil tak, že jedlo ktoré som si objednal som nakoniec nedostal.