Halloweenske popoludnie na zámku Schloss Hof bude plné napätia a zábavy

0

Ani tento rok nechýba v programovom balíčku sezónnych podujatí tradične obľúbený halloweenský program. Ak ešte nemáte program na jesenné prázdniny, máme pre vás jednu „strašidelnú“  možnosť. Halloween sa považuje za starý ľudový anglosaský sviatok, ktorý je tradične oslavovaný 31.10. teda v predvečer Všetkých svätých. Ľudia verili, že práve táto noc je nocou, ktorá svet živých úzko spája so svetom zosnulých. Pred zlými duchmi sa chránili viacerými rituálmi, napríklad zapaľovaním svetiel či spievaním ochranných piesní. Ako sa sviatok adaptoval do rôznych kultúr, bol obohatený o ďalšie zvyky a tradície a stále viac a viac naberá na popularite.

(c) Schloss Hof

Detský a rodinný svet na zámku Schloss Hof, rovnako aj zámocké komnaty a pivničné chodby sa na jedno popoludnie premenia na strašidelný svet. Kreatívne dielničky v znamení strašidielok a tekvičiek, pečenie halloweenských keksíkov, cisárske apartmány plné duchov a temnoty a ešte temnejšie zámocké pivnice navodia tú pravú strašidelnú atmosféru.

(c)Schloss Hof

Príjemnou odmenou za odvahu bude určite prechádzka nádherným zámockým areálom, ktorú si môžete dopriať po absolvovaní tajomnej prehliadky. Všetci návštevníci sú vítaní v kostýmoch, zámok Schloss Hof s radosťou privíta čarodejnice, bosorky, strašidlá, ale i malé či veľké tekvičky. Halloweenské putovanie na zámku Schloss Hof garantuje množstvo zážitkov.

(c) Schloss Hof

Miesto & čas:

Schloss Hof, 2294 Schlosshof

31.október 2017
detské dielničky začínajú o 14:00
prehliadky pre deti v slovenskom jazyku: 15:15, 16:15, 17:15

Vstupné:                     

Dospelí: 13,- €, deti (6 – 18 rokov): 8,- €, deti do 6 rokov vstup zdarma

Rodinná vstupenka: 34,-€
Detská prehliadka a dielničky : 3,-€ dieťa (sprevádzajúca osoba zdarma)

Aj na toto podujatie sa vzťahuje Vaša ročná vstupenka : dospelí 34,- €   deti  19,- €

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu