Veľkonočný trh na zámku Schönbrunn

0

Veľkonočný trh na zámku Schönbrunn prináša do Viedne jar už 16. marca tohto roku. Až do 2. apríla 2024 sa dvor v zámku Schönbrunn premení na rozkvitnutý jarný festival so živými zvukmi, veľkonočnou kuchyňou a pestrým sprievodným programom.

(c) Marketing Tourismus Synergie Wien GmbH

Veľká noc prichádza tento rok mimoriadne skoro a s ňou aj slávnostná atmosféra veľkonočného trhu na zámku Schönbrunn. Približne 70 vystavovateľov ponúka každý deň od 10:00 do 18:00 pôsobivý výber ručne vyrábaných umeleckých diel, tradičných veľkonočných šperkov, kulinárskych špecialít a mnoho ďalšieho. Vynikajúci sortiment tvoria veľkonočné dekoratívne predmety, ako napríklad vysokokvalitná keramika, jarné vence a ručne maľované veľkonočné vajíčka v tradičnom aj modernom prevedení. Okrem toho vás na cestu objavovania pozývajú kreatívne hračky pre deti, moderné písacie potreby a elegantné šperky.

Návštevníci sa môžu tešiť na najlepšiu veľkonočnú kuchyňu, pretože veľkonočný trh ponúka lákavý výber regionálnych špecialít. Od sladkých dobrôt, ako sú veľkonočné koláčiky a tradičné Kaiserschmarren, až po slané pochúťky, ako je veľkonočná šunka a Ostergröstl. Ovocné misy vo všetkých druhoch tiež osladia začiatok jari – kulinárska cesta je potešením pre všetky zmysly.

(c) Marketing Tourismus Synergie Wien GmbH

Okrem farebnej krajiny na sedenie v škrupine uprostred trhu sú pestrofarebné obrovské veľkonočné vajíčka a rozkvitnuté jarné kvety skutočnou pastvou pre oči a zabezpečujú jarnú atmosféru na trhu.

Džezový, hravý a farebný

Deti sa opäť môžu tešiť na zábavnú praktickú rallye s Robertou Huhn. Okrem toho na malých hostí čaká Robertin domček na hranie s rôznymi hrami, ako je napríklad obria pamäť alebo štyri v rade. Opäť tu bude aj farmársky kolotoč, ktorý pozostáva z nostalgických kusov nábytku a je poháňaný silou svalov. Vrcholom pre najmenších bude na Bielu sobotu obľúbený kvíz o veľkonočnom zajacovi, v ktorom si Roberta Huhnová pre deti pripravila malé prekvapenie.

Každý víkend a na Veľkonočný pondelok sprevádzajú živý ruch trhu veselé tóny jazzu a swingu v podobe živých koncertov.

Veľkonočný trh na zámku Schönbrunn sa koná od 16. marca do 2. apríla 2024 v denne v čase od 10.00 do 18.00

Viac informácií nýjdete na www.ostermarkt.co.at

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu